Toruń. W byłych zakładach odzieżowych będą mieszkania

W przyszłym roku rozpocznie się budowa mieszkań w byłych zakładach odzieżowych. Ma być tu 100 lokali.
  • W byłych zakładach odzieżowych może powstać ok. 100 mieszkań.

    Jeszcze w tym roku Marbud chce oddać ten budynek do użytku mieszkańcom

    KAF

Marbud, nowy właściciel terenu przy ul. Żwirki i Wigury w Toruniu, ma zamiar przerobić budynek administracyjno-produkcyjny po Torpo na mieszkania. Na razie firma czeka na uzyskanie warunków zabudowy tego obiektu, gdyż obszar ten nie posiada jeszcze miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Wiadomo, że w byłych zakładach odzieżowych może powstać ok. 100 mieszkań.

Część powierzchni zostanie też przeznaczona na lokale użytkowe. - Myślimy, by w tym miejscu zaadaptować przestrzeń zakładu na małe mieszkania, od 35 do 55 mkw., może być ich nawet setka, jednak w tej chwili nie można podać dokładnej liczby, gdyż nie posiadamy jeszcze projektu budowlanego ani wykonawczego - mówi Mariusz Prestel, prezes Marbudu. - Zlecimy wykonanie projektu, gdy dostaniemy już dokumenty z miasta.

Firma zamierza rozpocząć adaptację zakładów w przyszłym roku. Na razie nie wiadomo jeszcze, w którym kwartale. Pod budynkiem ma także znaleźć się parking podziemny.

Firma kupiła teren po Torpo w marcu 2011 roku razem z firmą Nesta za 5,5 mln zł. Początkowo inwestorzy planowali przeznaczyć 1,3 ha na utworzenie biur. Przypomnijmy, że sprzedaż budynku pozwoliła likwidatorowi zakładów odzieżowych na spłatę zaległości wobec pracowników firmy i wierzycieli.

Marbud kończy za to adaptację modernistycznego budynku przy ul. Grudziądzkiej w Toruniu, gdzie powstaje biurowiec z tarasem widokowym na szczycie obiektu.

Inwestor jest właśnie w trakcie negocjacji z najemcami biur. Jeszcze w tym roku firma chce oddać budynek do użytku, natomiast oficjalne otwarcie biurowca ma nastąpić na początku 2013 roku. 

Autor: redakcja GP
Współpraca: (KAF)
0komentarzy