Toruń: Toruńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego stawia kolejne bloki

W pięciu blokach przy ul. Watzenrodego na osiedlu Jar Toruńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego wybuduje 146 mieszkań.
  • Tutaj powstaje nowe miniosiedle TTBS

    Pierwsze mieszkania, gotowe pod klucz, czyli do wprowadzenia, mają być gotowe w sierpniu przyszłego roku.

    TTBS

Inwestycja na placu budowy przy Watzenrodego już ruszyła. Prowadzona jest w dwóch etapach. W pierwszym powstaną trzy 2-piętrowe bloki. Ich budowa się rozpoczęła. W sumie w trzech budynkach znajdzie się 90 mieszkań. Najmniejsze to kawalerki, będą liczyły po 33 metry kwadratowe, a największe, liczące po 60 metrów, będą miały trzy pokoje.

Mieszkania, gotowe pod klucz, czyli do wprowadzenia, mają być gotowe w sierpniu przyszłego roku. Do każdego mieszkania zostanie przypisany balkon. W kondygnacji podziemnej powstanie hala garażowa. Drugi etap obejmie budowę kolejnych dwóch bloków na tym samym osiedlu, będzie w nich łącznie 56 lokali. Ekipy zakończą pracę w pierwszym półroczu 2016 roku.

Warto wiedzieć: Mieszkanie od gminy i mieszkanie z TBS – podobieństwa, różnice 

TTBS buduje mieszkania pod wynajem. Aby zamieszkać w takim lokalu, należy wpłacić 30 procent wartości mieszkania. To tzw. partycypacja. Wymagana jest również kaucja - 12-krotność czynszu. Planowana stawka czynszu to 13,40 złotych za metr. W przypadku lokali na osiedlu Jar cena za metr kwadratowy wynosi 4300 złotych. W tej cenie zawarte jest już prawo do dysponowania miejscem parkingowym w podziemnym garażu. Jest jeszcze 12 wolnych mieszkań.

Autor: Katarzyna Piojda
0komentarzy