Toruń: Toruńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego buduje bloki przy ul. Watzenrodego

Pierwsi mieszkańcy do wykończonych pod klucz mieszkań TTBS na JAR-ze wprowadzą się w sierpniu 2015 roku.
  • Wizualizacja miniosiedla TTBS na JAR-ze

    Początkowo miały powstać cztery bloki TTBS w tej lokalizacji. Będzie ich jednak pięć.

    TTBS

JAR to jedno z najdynamiczniej rozwijających się osiedli w Toruniu. Ogółem w tej lokalizacji powstanie około 1600 nowych mieszkań. Toruńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego także tutaj realizuje inwestycje mieszkaniowe.

TTBS stawia mieszkania pod wynajem. To znaczy: należy wpłacić 30 procent partycypacji i można mieszkać, jak na swoim. Obecnie firma buduje miniosiedle na JAR-ze, przy ul. Watzenrodego. W pierwszym etapie powstają trzy bloki, a w drugim - dwa. Znajdzie się w nich łącznie 146 mieszkań. Najmniejsze będą dwupokojowe o powierzchni 32 metrów kwadratowych, a największe to lokale trzypokojowe mierzące po 59 metrów. Wszystkie mieszkania będą posiadały balkony. Pod każdym blokiem powstanie hala garażowa. Trzy pierwsze budynki mają być gotowe w lipcu przyszłego roku, a pierwsi lokatorzy powinni wprowadzić się do nich w sierpniu 2015. Dwa następne bloki mają zostać oddane do użytku w marcu 2016 roku.

O inwestorze już pisaliśmy: Co trzecia rodzina chce mieszkać w TBS 

Mieszkania w zasobach TTBS będą wykonane pod klucz. Cena wynosi 4300 złotych za metr kwadratowy. Lokatorzy muszą wpłacić 30 procent kwoty wartości mieszkania, żeby móc w nim zamieszkać.

Autor: Katarzyna Piojda
0komentarzy