Tłumy szukały inspiracji. Zobacz największe hity targów Dom i Ogród w Kielcach

Kanapa z „M jak Miłość”, telewizor w szafie, niezniszczalne okna czy wnętrze w stylu Lacroix. Na targach budowlanych w Kielcach były rynkowe przeboje i produkty w najnowszych technologiach.
 • Sofa na Targach Dom i Ogród

  Najsłynniejsza sofa na targach – mebel, który zrobił już telewizyjną karierę i występuje w serialu „M jak Miłość” – przyciągał uwagę wielu zwiedzających targi. – Ten model o nowoczesnych opływowych kształtach i wyjątkowym wzornictwie w stylu young design nazywa się Scala, a produkuje go firma Mebelplast – mówi Małgorzata Kempińska, właścicielka Jawex Szumen w Kielcach. – Jest stworzona do komfortowego wypoczynku i wprost zaprasza do wylegiwania się na niej – dodaje.

  Dawid Łukasik
 • Magdalena Bolechowsk na stoisku Agrocentrum

  Magdalena Bolechowska na stoisku kieleckiego Agrocentrum prezentowała nowość na w naszych ogrodach – gigantyczną lilię himalajską, która bardzo szybko rośnie i w ciągu sezonu wegetacyjnego osiąga wysokość czterech metrów. Od lipca do sierpnia obsypana jest mnóstwem przepięknych pachnących białych kwiatów.

  Dawid Łukasik
 • Renata Czesak poleca trawertyny

  Bardzo modne są wciąż we wnętrzach tynki dekoracyjne. Renata Czesak, dyrektor handlowy z kieleckiej hurtowni materiałów budowlanych Budkol Gips polecała trawertyny, które mają nie tylko ciekawy walor estetyczny, ale także zdrowotny, ponieważ dzięki ich zasadowemu pH panuje zdrowa atmosfera we wnętrzu, a na murach nie lęgną się glony i bakterie.

  Dawid Łukasik
 • Piotr Jezierski

  Na stoisku znanego świętokrzyskiego producenta stolarki aluminiowej z Lekomina Jezierski Markowe Okna, właściciel firmy Piotr Jezierski zaprezentował nowość w dziedzinie energooszczędności – czteroszybowe okno Elita Ultra o współczynniku przenikania ciepła U 0,6 W/(m2K). - Klienci coraz większy nacisk kładą na energooszczędność, dlatego z tym produktem wychodzimy naprzeciw ich oczekiwaniom – mówi Piotr Jezierski. - Do produkcji wprowadziliśmy też nowe kolory stolarki okiennej – modny orzech czekoladowy i siena pl – dodaje.

  Dawid Łukasik
 • Stoisko firmy Defro

  Świętokrzyski producent kotłów grzewczych firma Defro z Rudy Strawczyńskiej prezentowała na targach najnowszy model kotła z podajnikiem tłokowym AKM trzeciej generacji. Ten prototyp za kilka miesięcy wejdzie do produkcji.

  Dawid Łukasik
 • Telewizor wmontowany w szafę

  Wielkie zainteresowanie na targach Dom budził telewizor wmontowany w szafę. To nie tylko wygoda w mieszkaniu, ale także oszczędność miejsca i podkreślenie minimalistycznego stylu we wnętrzu.

  Dawid Łukasik
 • Kinga Mikołajczyk

  Wnętrze inspirowane twórczością Christiana Lacroix, francuskiego projektanta mody z wykorzystaniem starego kredensu po babci prezentowała na wystawie kielecka firma NTC 7 Pokoi. – Na urządzenie wnętrza potrzebny jest pomysł z klasą – mówi Kinga Mikołajczyk. – Kawałek tapety o oryginalnym wzornictwie i odpowiednie dodatki zbudują każdą przestrzeń. Niepotrzebne są do tego duże pieniądze. My gwarantujemy odlotowe aranżacje – dodaje.

  Dawid Łukasik
 • Ireneusz Sokół z firmy Demitech

  Na targach prezentowane były drewniane okna z nakładką aluminiową, która powoduje, że na drewno nie działają czynniki atmosferyczne. – W związku z tym, okno staje się praktycznie niezniszczalne – mówi Ireneusz Sokół z kieleckiej firmy Demitech.

  Dawid Łukasik
 • Indonezyjskie produkty ręcznie robione

  Ręcznie wykonane przez rzemieślników z Indonezji produkty z marmuru, granitu, onyksu, otoczaków, piaskowca i kamienia wulkanicznego do łazienki i ogrodu prezentowała na tar-gach kielecka firma HansaStone. Naturalny kamień przeżywa obecnie niezwykłą popularność we wnętrzach, co widać było po ogromnym zainteresowaniu wyrobami na stoisku.

  Dawid Łukasik

Takiego zainteresowania targami budowlanymi i ogrodniczymi jeszcze w Kielcach nie było. Na trzydniową wystawę, która odbyła się w ubiegły weekend w Targach Kielce przyszło 22 tysiące osób! Wszyscy zgodnie twierdzili, że jest są to ich ulubione targi.

Dziesięcioprocentowy wzrost frekwencji na wystawie budowlanej i ogrodniczej w Kielcach dziwić może w dobie kryzysu tylko tych, którzy nie pojawili się na niej. Bowiem takiej bogatej i różnorodnej oferty dotyczącej budownictwa i wyposażenia wnętrz i urządzania ogrodów nie można znaleźć nigdzie indziej w południowo-wschodniej Polsce. Od lat targi DOM i Ogród I Ty ściągają wiosną do Kielc nie tylko mieszkańców całego regionu świętokrzyskiego, ale także zainteresowanych tą branżą z całej Polski, a nawet zagranicy.

Tegoroczna wystawa obfitowała w wiele premier i nowości na polskim rynku, kipiała pomysłami i była doskonałą inspiracją dla wszystkich, którzy planują lub budują czy urządzają dom. Najnowszych, zgodnych z panującymi obecnie trendami mody pomysłów na własne lokum było w Targach Kielce bardzo dużo. Nieocenioną pomocą służyli też bezpłatnie architekci, specjaliści od budowy czy urządzania wnętrz.
Wystawa pokazała też, że niezależnie od sytuacji finansowej i zasobności domowego portfela, mamy ochotę na remonty i zmiany otoczenia.

– Przez bardzo wiele lat byliśmy daleko w tyle za Zachodem, teraz nadrabiamy stracony czas w każdej dziedzinie. Nie dziwi więc, że chcemy być na bieżąco także z modą w tej branży i z ambicją podchodzimy do miejsca, w którym mieszkamy. W tej chwili, jeśli chodzi o aspiracje, nie różnimy się od mieszkańców Zachodu. Dzięki zmianom w domu możemy sobie też nawet w gorszych czasach poprawić samopoczucie – mówi Andrzej Kościołek, socjolog.

Warto zobaczyć: Wiosenna metamorfoza wnętrza (film) 

Autor: Marzena Smoręda
1komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (1)

Chciałabym namierzyć tę sofę na ostatnim zdjęciu. Kto jest producentem??
Nazwisko, 12.04.2013, 09:42

Polecamy