Tłumy szukały inspiracji. Zobacz największe hity targów Dom i Ogród w Kielcach

Kanapa z „M jak Miłość”, telewizor w szafie, niezniszczalne okna czy wnętrze w stylu Lacroix. Na targach budowlanych w Kielcach były rynkowe przeboje i produkty w najnowszych technologiach.
Sofa na Targach Dom i Ogród
Najsłynniejsza sofa na targach – mebel, który zrobił już telewizyjną karierę i występuje w serialu „M jak Miłość” – przyciągał uwagę wielu zwiedzających targi. – Ten model o nowoczesnych opływowych kształtach i wyjątkowym wzornictwie w stylu young design nazywa się Scala, a produkuje go firma Mebelplast – mówi Małgorzata Kempińska, właścicielka Jawex Szumen w Kielcach. – Jest stworzona do komfortowego wypoczynku i wprost zaprasza do wylegiwania się na niej – dodaje.

fot. Dawid Łukasik

  • Sofa na Targach Dom i Ogród
  • Magdalena Bolechowsk na stoisku Agrocentrum
  • Renata Czesak poleca trawertyny
  • Piotr Jezierski
  • Stoisko firmy Defro
  • Telewizor wmontowany w szafę
  • Kinga Mikołajczyk
  • Ireneusz Sokół z  firmy Demitech
  • Indonezyjskie produkty ręcznie robione

Takiego zainteresowania targami budowlanymi i ogrodniczymi jeszcze w Kielcach nie było. Na trzydniową wystawę, która odbyła się w ubiegły weekend w Targach Kielce przyszło 22 tysiące osób! Wszyscy zgodnie twierdzili, że jest są to ich ulubione targi.

Dziesięcioprocentowy wzrost frekwencji na wystawie budowlanej i ogrodniczej w Kielcach dziwić może w dobie kryzysu tylko tych, którzy nie pojawili się na niej. Bowiem takiej bogatej i różnorodnej oferty dotyczącej budownictwa i wyposażenia wnętrz i urządzania ogrodów nie można znaleźć nigdzie indziej w południowo-wschodniej Polsce. Od lat targi DOM i Ogród I Ty ściągają wiosną do Kielc nie tylko mieszkańców całego regionu świętokrzyskiego, ale także zainteresowanych tą branżą z całej Polski, a nawet zagranicy.

Tegoroczna wystawa obfitowała w wiele premier i nowości na polskim rynku, kipiała pomysłami i była doskonałą inspiracją dla wszystkich, którzy planują lub budują czy urządzają dom. Najnowszych, zgodnych z panującymi obecnie trendami mody pomysłów na własne lokum było w Targach Kielce bardzo dużo. Nieocenioną pomocą służyli też bezpłatnie architekci, specjaliści od budowy czy urządzania wnętrz.
Wystawa pokazała też, że niezależnie od sytuacji finansowej i zasobności domowego portfela, mamy ochotę na remonty i zmiany otoczenia.

– Przez bardzo wiele lat byliśmy daleko w tyle za Zachodem, teraz nadrabiamy stracony czas w każdej dziedzinie. Nie dziwi więc, że chcemy być na bieżąco także z modą w tej branży i z ambicją podchodzimy do miejsca, w którym mieszkamy. W tej chwili, jeśli chodzi o aspiracje, nie różnimy się od mieszkańców Zachodu. Dzięki zmianom w domu możemy sobie też nawet w gorszych czasach poprawić samopoczucie – mówi Andrzej Kościołek, socjolog.

Warto zobaczyć: Wiosenna metamorfoza wnętrza (film) 

Autor: Marzena Smoręda
1komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (1)

Chciałabym namierzyć tę sofę na ostatnim zdjęciu. Kto jest producentem??
Nazwisko, 12.04.2013, 09:42