Rypin: plebiscyt na najlepiej odnowioną nieruchomość

Tagi:
Rusza kolejna edycja tego plebiscytu. Na zwycięzców czekają nagrody. Zobaczymy, który budynek zostanie Superelewacją 2012 roku.
  • Elewacja budynku mieszkalnego w Rypinie

    W konkursie mogą wziąć udział budynki wyremontowane w ciągu ostatniego roku

    Archiwum Gazety Pomorskiej

– Chcemy wybrać najlepiej wyremontowaną elewację wśród budynków głównych ulic Rypina, a równocześnie promować mieszkańców, którzy dbają o swoje domy – tak Marek Kiedrowski z wydziału infrastruktury i inwestycji urzędu miasta zachęca do konkursu.

– Konkurs ma promować i wyróżniać budynki posiadające elewację o ciekawym wyglądzie i starannym wykonaniu, jak również promować mieszkańców, którzy dbają o swoje domy, a także zachęcić innych do podobnych działań – wyjaśnia kierownik wydziału infrastruktury i inwestycji Urzędu Miejskiego w Rypinie. 

Kto może wziąć udział w plebiscycie na najładniej odrestaurowaną elewację

Do rywalizacji można zgłosić elewacje frontowe budynków 15-letnich i starszych znajdujące się bezpośrednio przy ulicach: Kościuszki, Toruńskiej, Sportowej, Lipnowskiej, Gdańskiej, Jana Pawła II, Rynek, ks. Chojeckiego, Zduńskiej, Garncarskiej, Kilińskiego, 21 Stycznia, Nadrzecznej, Placu Sienkiewicza, Piłsudskiego (od ronda do ul. 11 Listopada), Mławskiej, Nowy Rynek, 3 Maja, Warszawskiej (od ronda do ul. Młyńskiej), Orzeszkowej. Ale uwaga: w konkursie mogą wziąć udział tylko te nieruchomości, które zostały wyremontowane w ciągu ostatniego roku.

By docenić inwestorów

– Plebiscyt ma być wyrazem uznania dla inwestorów za dbałość o wygląd oraz lepszy stan swoich budynków, co znajduje odzwierciedlenie w wyglądzie całego miasta, ale także dla wykonawców za ich staranną pracę i wysiłek włożony w efekt końcowy - podkreśla Marek Kiedrowski. – Komisja konkursowa oceni m.in. ogólny wygląd elewacji, przyjęte rozwiązania architektoniczne oraz jakość wykonania prac.

Zobacz również: Stara elewacja klinkierowa: zatynkować, czy odświeżyć 

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody pieniężne

Zdobywca pierwszego miejsca dostanie 8 tys. zł, drugiego – 4,5 tys. zł, a trzeciego – 2,5 tys. zł. – Ponadto laureaci będą wyróżnieni przez opublikowanie wyników konkursu w prasie regionalnej oraz promocję laureatów w uznaniu za ich wysiłek i wkład w dbałość o wygląd naszego miasta – mówi Kied-rowski.

Wyniki zostaną ogłoszone podczas Dni Rypina. Wówczas zaplanowano też uroczyste wręczenie dyplomów.

Jak zgłosić elewację?

Dokumentację konkursową należy dostarczyć do Urzędu Miejskiego w Rypinie przy ul. Warszawskiej 40 z dopiskiem „Konkurs Superelewacja 2012" do 15 kwietnia br. Zgłoszenie powinno zawierać deklarację o przystąpieniu do konkursu, zgodę właściciela budynku i – jeśli to możliwe – dokumentację stanu budynku sprzed remontu. Wszelkich informacji na temat konkursu udziela Marek Kiedrowski z wydziału infrastruktury i inwestycji magistratu pod numerem telefonu: 54 28 09 633. Formularze do pobrania na: www.rypin.eu. 

Warto przeczytać: Materiały elewacyjne, czyli jak i czym otulić nasz dom 

Autor: redakcja.regiodom
Współpraca: (KB)
0komentarzy