Radom: wyremontują budynek dla ośrodka pomocy

Miasto wybrało firmę, która zajmie się adaptacją budynku przy ulicy Limanowskiego 75. Za dwa miesiące pomieszczenia powinny być gotowe.
  • Opracowywanie planów generalnego remontu budynku

    123RF

Remontem zajmie się firma z podradomskiej Antoniówki. Za swoje usługi dostanie 476 tysięcy złotych. 150 tysięcy złotych Urząd Miejski dostał na ten cel od wojewody mazowieckiego, pozostałą kwotę wyłoży z własnej kasy.

Budynek przy ulicy Limanowskiego 75 jest własnością miasta. Kiedyś swoje biura miała tam między innymi spółka komunalna Administrator, a część powierzchni wynajmowano prywatnym firmom. Teraz jest tam już pusto.

W budynku trzeba między innymi wymienić instalacje oraz część okien i drzwi wewnętrznych. Cały budynek należy również przystosować do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Po zakończeniu remontu do nowej siedziby będzie przeniesiony Miejski Zespół do spraw Orzekania o Niepełnosprawności. Teraz działa on w Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Wyścigowej. Na ulicę Limanowskiego 75 przeniesieni zostaną także pracownicy części Zespołów Pracy Socjalnej.

– Chodzi nam o to, żeby poprawić warunki, w jakich przyjmowane są osoby zgłaszające się do orzeczników. Przy ulicy Wyścigowej jest ciasno, z pewnością w nowej lokalizacji będzie zdecydowanie lepiej – mówiła Anna Białkowska, wiceprezydent Radomia. – Poprawimy też oczywiście warunki naszym pracownikom.

Autor: Izabela Kozakiewicz
0komentarzy