Radom: w tym roku zaczną budowę na Szarych Szeregów i Osiedlowej

Tagi:
W budżecie miasta udało się wygospodarować pieniądze na długo oczekiwaną kładkę, która pozwoli bezpiecznie przejść nad ulicą Szarych Szeregów. Będą też pieniądze na odbudowę zniszczonej kładki na osiedlu Ustronie.
  • Wizualizacja kładki

    Kładka nad ulicą Szarych Szeregów połączy ulice Żwirową i Radosną na Obozisku.

    Urząd Miejski w Radomiu

Podczas piątkowej sesji zmiany w miejskiej kasie będą zatwierdzać radni.

Pierwszy milion

Kładka dla pieszych nad ulicą Szarych Szeregów połączy w przyszłym roku dwie części osiedla Obozisko, ulice Żwirową i Radosną.
– Kilka miesięcy temu obiecywałem budowę kładki. Dotrzymujemy danego słowa. Na piątkowej sesji zaproponuję przeznaczenie na ten cel pięciu milionów złotych. Milion zamierzamy wydać w tym roku, a cztery w przyszłym – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Miasto ma opracowaną dokumentację techniczną tego projektu oraz ważne pozwolenie na budowę. W tym roku planowane jest wstępne utwardzenie ulicy Żwirowej i rozpoczęcie prac przy budowie podpór kładki po obu stronach ulicy oraz na pasie rozdzielającym. Budowa kładki oraz układanie asfaltu na całej ulicy Żwirowej zakończy się w przyszłym roku.

Będą asfaltować

Na piątkowej sesji Rady Miejskiej radni mają zdecydować o przeznaczeniu na utwardzenia nawierzchni dróg gruntowych dodatkowych 300 tysięcy złotych. W sumie na takie prace w budżecie byłoby 1,5 miliona złotych. Przebudowa dróg gruntowych to też zapowiedź z kampanii wyborczej Radosława Witkowskiego.

Prace na Ustroniu

Na piątkowej sesji zostanie przedstawiona także propozycja zarezerwowania pieniędzy na budowę kładki dla pieszych nad ulicą Osiedlową. Koszt prac jest szacowany na 1,5 miliona złotych. Zgodnie z dokumentacją techniczną kładka ta zostanie rozebrana i zbudowana od podstaw.

Autor: Izabela Kozakiewicz
0komentarzy