Radom: w mieście wybudują Castoramę

Market budowlany stanie na działkach na radomskiej Brzustówce. Drogę Castoramie otworzyła Rada Miejska jeszcze w poprzedniej kadencji uchwalając miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dopuszczający budowę sklepów wielkopowierzchniowych.
  • Plany budowy marketu budowlanego w Radomiu

    Od lat pojawiały się informacje o ewentualnej lokalizacji na Brzustówce sklepu Ikea. Teraz wiadomo już, że będzie to jednak Castorama. To duży market budowlany, który w kraju ma już 67 sklepów.

    123RF

– W połowie lipca firma Castim wystąpiła do Urzędu Miejskiego o pozwolenie na budowę. Magistrat ma na to 65 dni – mówi Janusz Kalinowski z biura prasowego radomskiego Urzędu Miejskiego.
W związku z planem zagospodarowania nie ma możliwości zablokowania inwestycji.

Na działkach przy ulicach Żółkiewskiego i Energetyków stanie obiekt handlowy i magazynowy wraz z biurami o powierzchni około 14 tysięcy metrów kwadratowych. Sama budowa ma potrwać około pół roku, nie wiadomo jednak jeszcze, kiedy prace na Brzustówce mogą wystartować.
Radni miejscy w poprzedniej kadencji do uchwalenia planu miejscowego zabierali się kilka razy. Przeciwko zwłoce w jego przyjęciu protestowali prywatni właściciele działek na Brzustówce. Mieli kupca na ziemię, ale pod warunkiem, że dopuszczony będzie tam handel wielkopowierzchniowy, a więc budowa supermarketu.

Po drugiej stronie byli radomscy kupcy, którzy protestowali przeciw planowi, bo bali się konkurencji gigantów na rynku handlowym. Tymczasem od lat mówiło się o tym, że na Brzustówce może być zlokalizowany właśnie wielki handel.

Autor: (ik)
0komentarzy