Radom: "Traugutt" do remontu, za pieniądze z funduszy norweskich

Miasto dostało dotację na prace przy budynku liceum z tak zwanych grantów norweskich. Zakres prac remontowych jest szeroki, a wszystko ma być gotowe do listopada. Miasto czeka na oferty firm budowlanych.
  • Liceum imienia Romualda Traugutta w Radomiu

    Liceum imienia Romualda Traugutta jeszcze w tym roku będzie miało między innymi nową elewację, wymieniane będą też okna.

    Łukasz Wójcik

V Liceum Ogólnokształcące imienia Romualda Tragutta w Radomiu powstało w 1948 roku. Nową szkołę średnią utworzono na bazie wcześniejszej Szkoły Ludowej imienia Władysława Syrokomli. Pierwsza matura w tym liceum odbyła się w 1951 roku. Nowy budynek "Traugutta" był budowany w latach 70. Placówka mieści się tam do dziś. 

Gmach radomskiego liceum będzie remontowany dzięki dotacji z tak zwanych funduszy norweskich, którą dostało miasto.

Gmach po remoncie ma być energooszczędny i ekologiczny

Najbardziej widoczną częścią zaplanowanych prac remontowych będzie ocieplenie ścian zewnętrznych budynku. Położona będzie też na nich nowa elewacja. Ocieplony zostanie również dach szkoły.
W budynku wymieniane mają być wszystkie okna oraz drzwi zewnętrzne. Zamówienie obejmuje także wykonanie instalacji odgromowej.
Wewnątrz budynku z kolei wymieniana ma być cała instalacja centralnego ogrzewania oraz węzła ciepłowniczego dla szkoły. Przewidziano również wymianę całego oświetlenia na energooszczędne.

Magistrat szuka firmy, która zajmie się remontem 

Urząd Miejski ogłosił przetarg na wykonawcę zaplanowanych prac. Na oferty od firm zainteresowanych pracami remontowymi czeka do 3 kwietnia. Prace zaczęłyby się już wiosną tego roku. Zgodnie z założeniami, remont szkoły ma się zakończyć do 30 października 2015 roku. 

Autor: Izabela Kozakiewicz
1komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (1)

Pani Kozakiewicz napisała bzdury Jakoby szkołę przy ulicy Traugutta 52a wybudowano w latach siedemdziesiątych. Historia jest zupełnie inna. Budynek szkolny oddano do użytku w roku szkolnym 1963-4 po oficjalnym rozpoczęciu roku szkolnego. Była to Szkoła Podstawowa nr 7 im. M.Konopnickiej. Zmiana patrona nastąpiła dośc szybko. Szkoła była budowana jako ,,Tysiąclatka". Szkoła Pomnik tysiąca szkół na tysiąclecie Państwa Polskiego. W roku 70 to ja skończyłem podstawówkę. Liceum Traugutta powstało dużo póżniej. Niezapomnianym Kierownikiem 7 był Pan Piwowarczyk, a potem Pan Gawełek. Uważam,że jak się niema podstawowych wiadomości to nie należy się ,,wychylac" .
Zbigniew Cholewiński, 31.03.2015, 21:35