Radom: powstaną dwa nowe bloki mieszkalne

W Radomiu ruszyła budowa na Osiedlu Słonecznym. Prace mają się skończyć za rok.
  • Budowa nowych mieszkań

    Na Osiedlu Słonecznym rozpoczęła się budowa dwóch nowych bloków mieszkalnych. Po zakończeniu tych prac na osiedlu będzie w sumie pięć apartamentowców.

    Szymon Wykrota

Spółka Poland Business Park XI rozpoczęła budowę nowych apartamentowców na Osiedlu Słonecznym. Zgodnie z umową zawartą z miastem spółka ma do końca października 2017 roku postawić na działce dwa bloki. Do końca 2018 rok powinien być gotowy ostatni etap inwestycji, czyli kolejny budynek, ale tym razem biurowy.

Budują mieszkania

Póki co na Osiedlu Słonecznym ruszyła budowa dwóch bloków. Ma w nich być łącznie 40 mieszkań, o metrażach od 42 do 116 metrów kwadratowych z garażem podziemnym.
– Planowany termin ukończenia inwestycji to wakacje przyszłego roku - informuje Katarzyna Nagrodzka, marketing manager Galerii Słonecznej.

PrzeczytajDeweloperzy odnotowują kolejne rekordy. Mieszkania rosną jak grzyby po deszczu 

Do tej pory Poland Business Park na Osiedlu Słonecznym wybudował trzy bloki, w których jest 86 mieszkań. Pierwotnie apartamentowców miało być 10. Takie zobowiązanie złożyła spółka biorąc w wieczystą dzierżawę tereny u zbiegu ulic Chrobrego i Struga.

Zmiana planów

Zgodnie z pierwszymi założeniami cały teren miał być już zagospodarowany. Ale inwestor już trzykrotnie występował do miasta o zmianę terminów i zgodę na modyfikację planów zagospodarowania terenu. Po raz ostatni w 2013 roku radni zgodzili się wydłużyć termin wykonania wszystkich prac do 2018 roku.
Wcześniej spółka poprosiła o zgodę na budowę apartamentowców zamiast mieszkań. Ma ich być dwa, na razie stoi jeden. Korektę argumentowano załamaniem na rynku nieruchomości.

Dzierżawa wieczysta

W 2006 roku AIG Lincoln (dziś Poland Business Park) wygrał przetarg na wieczystą dzierżawę terenów u zbiegu ulic Chrobrego i Struga. Firma zobowiązała się do wybudowania tam Słonecznego Centrum, nazywanego też nowym centrum Radomia. Zabezpieczeniem interesów miasta jest 20 milionowa gwarancja bankowa, którą AIG Lincoln może stracić, jeśli nie wypełni warunków umowy. Na działkach obok bloków i biurowca stoi już galeria handlowa i aquapark.

Autor: Izabela Kozakiewicz
0komentarzy