Radom: inspektorzy szykują się do otwarcia ośrodka

Tagi:
Przy ulicy Limanowskiego zakończyła się budowa Centralnego Ośrodka Szkoleniowego Inspekcji Transportu Drogowego. Pierwsze kursy i otwarcie odbędą się we wrześniu.
  • Budynek Inspekcji Transportu Drogowego w Radomiu

    Przy ul. Limanowskiego we wrześniu odbędzie się pierwszy kurs dla Inspekcji Transportu Drogowego.

    Łukasz Wójcik

– W części hotelowej jeszcze są skręcane i ustawiane meble – mówi Jerzy Kacak, dyrektor Inspekcji Transportu Drogowego w Radomiu. – Trwają ostatnie prace porządkowe. Jesteśmy też na etapie rozliczania całego zadania.

Podliczają koszt budowy

Na budowę ośrodka szkoleniowego i przebudowę siedziby radomskiej Inspekcji Transportu Drogowego przeznaczona była między innymi unijna dotacja. Ponadto pieniądze były dokładane z budżetu państwa. Ile kosztowała całość, wraz z wyposażeniem obiektu dowiemy się po zakończeniu rozliczeń.

Świetlica i wypożyczalnia

Jednocześnie w ośrodku zawodu będą mogły się uczyć 54 osoby. Do Radomia na kursy będą przyjeżdżali inspektorzy z całej Polski. To pierwszy ośrodek szkoleniowy tej służby w kraju. We wrześniu odbędą się pierwsze kursy doszkalające dla już pracujących inspektorów.

W budynku przy ulicy Limanowskiego swoje pomieszczenia dostały też Hospicjum Ojca Pio. Ma być tam zorganizowana wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego. Zorganizowana zostanie też świetlica środowiskowa.

Autor: Izabela Kozakiewicz
0komentarzy