Ostrowiec Świętokrzyski: budują drugi blok socjalny

Przy ul. Osadowej w Ostrowcu Świętokrzyskim budowany jest kolejny blok socjalny. Z deklaracji wykonawcy, Ostrowieckiego Kombinatu Budowlanego wynika, że gdy warunki atmosferyczne na to pozwolą, jeszcze w tym roku uda się osiągnąć stan surowy inwestycji.
  • Budowa mieszkań socjalnych

    Jeśli pogoda na to pozwoli, to do końca roku budynek zostanie zamknięty w stanie surowym.

    Anna Śledzińska

Blok powstaje tuż obok już istniejącego bloku socjalnego, oddanego do użytku przed kilkoma laty.

Zaplanowano rozbudowę obiektu o dziewięć kolejnych mieszkań socjalnych, w tym sześć lokali o powierzchni 36 metrów kwadratowych i trzy lokale o powierzchni 53 metrów kwadratowych. Rozbudowa realizowana jest na trzech kondygnacjach nadziemnych – parterze, piętrze i poddaszu na jednej klatce schodowej. Przy okazji rozbudowy na nowo zagospodarowany będzie także teren wokół budynków.

Przeczytaj również: Czy mikromieszkania są przyszłością polskiego rynku mieszkaniowego 

– Ostrowiec Świętokrzyski chronicznie potrzebuje zarówno mieszkań socjalnych, jak i komunalnych. Stąd nasza decyzja o realizacji tego przedsięwzięcia – mówi prezydent miasta Jarosław Górczyński. – Muszą za nią iść kolejne i mam nadzieję, że w budżetach następnych lat znajdziemy środki na nowe bloki. Będziemy na ten cel szukać również środków zewnętrznych.

Nowy blok wybudowany zostanie za ponad 882 tysiące złotych. Trzydzieści procent środków przekazane zostane z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Na liście oczekujących na przyznanie lokali socjalnych i komunalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim czeka kilkaset osób.

Autor: Anna Śledzińska
0komentarzy