Oddadzą miastu kamienicę za działkę?

Kielecka PSS „Społem" chce oddać miastu kamienicę za działkę, ponieważ ma plany budowlane. Czy wymiana nieruchomości dojdzie do skutku?
  • Plan zamiany nieruchomości

    Nad projektem uchwały pozwalającym na zamianę nieruchomości Rada Miasta zagłosuje już 19 listopada.

    123RF

Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Społem" chce oddać miastu kamienicę przy ulicy Sienkiewicza i Żelaznej w zamian za działki przy ulicy Wrzosowej i Winnickiej. Miejscy urzędnicy mówią, że to dobry interes dla obu stron.

W kamienicy znajduje się sklep oraz pięć mieszkań. – Po transakcji sklep zostanie , a „Społem" będzie płacić nam czynsz za jego wynajem. Mieszkania są puste, więc miastu się przydadzą, ponieważ czeka kolejka chętnych na przydział – informuje Filip Pietrzyk, dyrektor Wydziału Nieruchomości i Geodezji w kieleckim ratuszu.

„Społem" chce w zamian od miasta dostać dwie nieruchomości. – Oczekuję działki o powierzchni 2,5 tysiąca metrów kwadratowych przy ulicy Wrzosowej, gdzie firma planuje wybudować sklep, podobny do „Gamy" na Ślichowicach – dodaje dyrektor.

Działka jest częścią obszaru opisanego w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego jako "Centrum Usług Biurowych – Wrzosowa". W jego ramach powstały siedziby Starostwa Powiatowego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

„Społem" potrzebuje też terenu u zbiegu ulic Winnickiej i Zagórskiej , gdzie od kilkudziesięciu lat działa restauracja Winnica. Chce przy niej uruchomić letni ogródek i potrzebuje pod niego działkę, która należy do miasta.

Dyrektor uspakaja wspólnotę mieszkaniową, do której należy budynek z restauracją, że goście letniego ogródka nie będą zakłócać mieszkańcom ciszy nocnej. – Będzie on funkcjonował w wyznaczonych godzinach, na pewno nie dłużej niż do godziny 22 – dodaje.

Na zamianę nieruchomości musi się zgodzić Rada Miasta, która zagłosuje nad projektem uchwały na sesji w czwartek, 19 listopada. 

Autor: redakcja Echa Dnia
0komentarzy