Nowy biurowiec w Kielcach prawie gotowy. Widoki z okien szefów zachwycają (WIDEO, zdjęcia)

Tagi:
Na zewnątrz budynku pojawiły się już napisy, komu będzie służył. Wewnątrz można zajrzeć do gabinetu szefa. Widok z niego będzie miał na całe Kielce.
  • Okno w gabinecie starosty kieleckiego

    To okno znajduje się w pomieszczeniu, w którym będzie miał swój gabinet kielecki starosta.

    Łukasz Zarzycki

Coraz bliżej finiszu budowy kieleckiego starostwa. Widać już napis „Starostwo Powiatowe w Kielcach", parking i drogi dojazdowe są już niemal gotowe, kończy się montaż elewacji, a w środku trwa malowanie niektórych sal.

Obiekt już zwraca uwagę wszystkich, którzy poruszają się ulicami Popiełuszki i Wrzosową, przy których stoi. Zaciekawia przede wszystkim elewacją, która wykonana jest z płyty kompozytowej (odpornej na czynniki atmosferyczne, imitującej drewno), a także aluminiowych paneli. Jej montaż powoli dobiega końca, jeszcze tylko kilka płyt pozostało do zainstalowania.

Z kamerą we wnętrzach starostwa

Źródło: echodnia.eu/x-news

Na zewnątrz prac zostało już niewiele. W dwóch miejscach budynku, gdzie będą wejścia – od strony ulic Popiełuszki i Wrzosowej (wejście do wydziału komunikacji i transportu) oraz góry Telegraf (wejście od dziedzińca do biura) – widnieje napis „Starostwo Powiatowe w Kielcach", a na placu obok jest już niemal gotowy parking na około 300 miejsc. Do końca zmierza budowa dróg dojazdowych.

Zobacz zdjęcia: Jak prezentuje się Starostwo Powiatowe w Kielcach 

Starostwo Powiatowe w Kielcach

Napisy na gmachu Starostwa Powiatowe w Kielcach już zamontowano.fot. Dawid Łukasik

Więcej rzeczy zostało za to do zrobienia wewnątrz przyszłej siedziby kieleckiego starostwa, choć prace zaczęły się tam jakiś czas temu. Trwa już malowanie kilku sal, a na niektórych, podobnie jak i korytarzach, wkrótce będą kładzione tapety. Prawie wykończone są łazienki, odbywa się montaż sieci i przyłączeń teleinformatycznych. Oprócz tego już rozpoczęto budować konstrukcję pod podwieszane sufity.

Budynek ma pięć kondygnacji, choć na pierwszy rzut oka wydaje się być inaczej. Od strony ulic Wrzosowej i Popiełuszki widać pięć pięter, ale od strony Telegrafu tylko... cztery. Dlaczego? – To dlatego, że jedna z nich wcina się w skarpę i w zasadzie jest pod ziemią. Powierzchnia użytkowa to 11 tysięcy 300 metrów kwadratowych – mówi Tomasz Celowski, kierownik budowy.

Uzupełniając je warto dodać, że w nowej siedzibie kieleckiego starostwa będzie jedna duża sala konferencyjna zaopatrzona w fotele z systemem do głosowania oraz z zainstalowanym sprzętem audiowizualnym, a ponadto cztery sale modułowe, również przeznaczone do spotkań, ale takie, które w zależności od potrzeb będzie można zwiększać bądź zmniejszać.

Zobacz otoczenie nowego biurowca i dowiedz się więcej o gmachu starostwa

Źródło: echodnia.eu/x-news 

Wiadomo już, gdzie w obiekcie będzie znajdować się gabinet starosty. – Będzie usytuowany na piątej kondygnacji, a widok z jego głównego okna wychodzić będzie na róg ulic Wrzosowej i Popiełuszki, a następnie rozciągać się na całe Kielce. Zresztą na tej właśnie kondygnacji umiejscowione zostaną wszystkie gabinety, między innymi też wicestarosty – mówi Agata Niebudek-Śmiech, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Kielcach.

Polecamy galerię: Wnętrza nowego biurowca i widoki z okien Starostwa Powiatowego w Kielcach

Widok z okien Starostwa Powiatowego w Kielcach

Z okien obiektu, usytuowanych na piątej kondygnacji, rozciągać się będzie widok na całe Kielce.fot. Łukasz Zarzycki 

Termin zakończenia budowy nowej siedziby starostwa mija 28 lutego przyszłego roku. Dlatego instytucja ta już myśli i powoli przygotowuje się do przeprowadzki. – Zaczniemy ją od wydziału komunikacji i transportu, który jest najbardziej oblegany przez interesantów, a znajduje się w wynajmowanym przez nas pomieszczeniu na Malikowie. W nowym obiekcie zostanie ulokowany na pierwszej kondygnacji – informuje Agata Niebudek- Śmiech.

Autor: Bartłomiej Bitner
16komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (16)

Zastanawiam sie jak taka poważna firma ma takiego chamskiego kierownika budowy zero kultury osobistej dla niego ludzie to smieci . Odwiedziłem ta budowe pare miesiecy temu w wiadomym celu i co zrobił pan kierownik ja do niego grzecznie a ten jak by mogł to by mnie wyrzucił oknem no poprostu wstyd taki kierownik kultuy to on z domu nie wyniósł .
Łukasz, 31.10.2013, 11:26
Facet ma ogromny stres i odpowiedzialność- jednak chamstwo na budowie to codzienność. Musiał Cie pomylić z robolem albo po prostu tak wyglądasz bez regulowania odbiornikaa.
Watrykański Zmieniacz kaleson, 31.10.2013, 21:12
Słoma z butów wystaje nie tylko jemu, patrz na vice Prezesa Radoma z Dorbud SA żenada, kompromitacja, zapach potu i pomarszczona koszula, kurwy, itd lecą z gęby
Radom, 06.06.2014, 21:56
Słoma z butów wystaje nie tylko jemu, patrz na vice Prezesa Radoma z Dorbud SA żenada, kompromitacja, zapach potu i pomarszczona koszula, kurwy, itd lecą z gęby
Radom, 06.06.2014, 21:57
No rzeczywiście zachwycają. Z okna mam lepszy widok.
Acab, 31.10.2013, 12:12
A ekranów nie będzie? Przecież od ulicy taki okropny hałas i rumor...
Jak taki urzędnik będzie mógł się porządnie się skupić i nie pomylić?
Widoki mu tego nie zrekompensują.
kielczanin, 31.10.2013, 12:28
Napis : Starostwo powiatowe , a może być inne starostwo ?
Jacek Gajewski, 31.10.2013, 12:28
Biurowce budują ,a pracy nadal nie ma
Gość, 31.10.2013, 12:29
Bartek, szkoda, że nie napisałeś o tym, jaką piękną działkę poświęcono na to gówniane sp!!!! W tym miejscu powinno stać jakieś centrum sportowo - rekreacyjne lub coś podobnego, a nie takie badziewie !!
Travolta Michaś, 31.10.2013, 12:55
Przed budynkiem zrujnowany został trawnik budowlańcy zrobili sobie z niego parking.Zupełny brak reakcji straży miejskiej i policji!
ekolog, 31.10.2013, 13:40
Ciekawe jakie będą korki na Popiełuszki aby skręcić w Wrzosową,tak samo obok Castoramy.
Miała być droga budowana obok Premy do ronda Czwartaków,ale Lubawski zrezygnował,mam nadzieję że sam będzie sta łw tych korkach w drodze do domu.
greg, 31.10.2013, 14:52
A ekrany? Przecież tam taki hałas jest. Ze 3 metry wys. powinny mieć i koniecznie zielone.
gdzieekrany, 31.10.2013, 15:17
Faktycznie piękny budynek powinni go pokazywać chorym dzieciom, które sa leczone w szpitalu na Langiewicza
bb, 31.10.2013, 17:06
Muszę przyznać rację, że kierownik budowy nie posiada za grosz kultury powinien raczej stać przy łopacie, a nie kierować budową.(Krótko mówiąc źle wychowany burak i cham)
Skrzat, 31.10.2013, 17:20
Jak się pracuje, to sie z okna nie wygląda. Widoki mają drugorzędne znaczenie. Jednak wielkość okien od strony północnej i zachodniej pozostawia wiele do życzenia. Pomieszczenia biurowe będą niedoświetlone. W przeciwieństwie do elewacji południowej - cała w szkle. Pracownik z przyziemia szybko straci wzrok, ale co tam... przy takim bezrobociu wymieni sie go na innego.................
assd, 04.11.2013, 09:37
To mają przychodzić do pracy czy popatrzeć przez okno?
Renia, 10.12.2013, 09:27