Nowoczesny budynek powstanie w ścisłym centrum Kielc

Siedmiokondygnacyjny budynek wielorodzinny ma powstać w ścisłym centrum Kielc, na rogu ulic Seminaryjskiej i Żeromskiego. Pod koniec 2017 roku będzie tam mogło zamieszkać 48 rodzin.
 • Wizualizacja bloku przy ulicy Seminaryjskiej

  Budynek stanie na rogu ulic Seminaryjskiej i Żeromskiego, w bezpośrednim sąsiedztwie sądu i dawnej szkoły muzycznej.

  wizualizacja Tera Group
 • Bloku przy ulicy Seminaryjskiej

  Blok przy ulicy Seminaryjskiej będzie liczył siedem kondygnacji. Parter budynku zajmą lokale handlowo-usługowe.

  wizualizacja Tera Group
 • Widok bloku przy ulicy Seminaryjskiej z lotu ptaka

  wizualizacja Tera Group
 • Widok bloku z lotu ptaka

  wizualizacja Tera Group
 • Widok bloku przy ulicy Seminaryjskiej

  wizualizacja Tera Group
 • Widok bloku od ul. Żeromskiego

  wizualizacja Tera Group
 • Widok ściny

  wizualizacja Tera Group
 • Wejście do budynku

  Strefa wejścia B2

  wizualizacja Tera Group
 • Widok nowego budynku w Kielcach

  wizualizacja Tera Group

– Blok będzie liczył siedem kondygnacji w górę i dwie w dół – przeznaczone na garaże. Na parterze zaprojektowano lokale handlowo-usługowe. Dodatkowo pierwsze piętro od strony ulicy Żeromskiego także zostanie przeznaczone pod usługi – tłumaczy inwestor Andrzej Kozera, właściciel Zakładu Remontowo-Budowlanego.

Mieszkania i apartamenty 

Budynek będzie liczył 48 mieszkań o powierzchni od 40 do 150 metrów kwadratowych, a także 8 lokali handlowo-usługowych. W części podziemnej blok pomieści 65 miejsc postojowych.

– W każdym mieszkaniu przewidziano balkon, taras lub loggię. Ponadto w standardzie znajdą się okna trzyszybowe. Zamontowane zostanie ogrzewanie gazowe – wylicza inwestor.

– Budynek, który domknie skrzyżowanie ulic Seminaryjskiej i Żeromskiego, został zaprojektowany z dbałością o detale architektoniczne, tak, by wpisał się w istniejącą już w tym miejscu starszą zabudowę. Przykładem będą balustrady wykonane z elementów stalowych, proszkowo malowanych, pomyślane na wzór okuć budynków sąsiednich – tłumaczą autorzy projektu architekci Paulina Bogdał-Śmierzyńska i Konrad Śmierzyński z pracowni architektonicznej Tera Group w Kielcach, zdobywcy nagrody Złotego Żurawia w kategorii zabudowy wielorodzinnej. – W otoczenie blok wpisze się również kolorystyką, nawiązującą do barw ziemi – ciepła, szara elewacja zostanie naznaczona elementami drewna w postaci stolarki okiennej – dodają architekci.

Będzie gotowy za dwa lata

– Budynek został zaprojektowany według nowoczesnej myśli architektonicznej z wysokim standardem wykończenia części wspólnych. Dedykowany jest głównie osobom chcącym mieszkać w ścisłym centrum miasta, ceniącym bliskość lokali handlowych i usługowych. Blok pod każdym względem będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych – podkreśla Andrzej Kozera.

Budowa bloku ma rozpocząć się w czerwcu 2016 roku. Oddanie inwestycji do użytku zaplanowane jest na koniec 2017 roku. Na stronie internetowej inwestora wkrótce dostępne będą rzuty poszczególnych lokali.

Autor: Luiza Buras-Sokół
7komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (7)

No wreszcie działka ma nowego właściciela!!!!! Sukces tylko chyba kiepska lokalizacja współczucia dla tych co zakupią tam mieszkania. Bardzo duży ruch samochodowy przez całą dobę po zamknięciu ścisłego centrum. I ogromny syf na ulicach i chodnikach przy sąsiedztwie bazarów.
POWODZENIA !!!!
Kowalski, 28.12.2015, 12:56
Według redakcji to właśnie jest ścisłe centrum Kielc.
Śmieszy mnie to jak ludzie w nieskończoność poszerzają to "ścisłe" centrum miasta :)
Mateusz, 28.12.2015, 18:00
Fajna ta wizualizacja, dzieci wkroczyły na taras, gdzie odbywała się libacja i są po niej pozostałości :)
Mati, 28.12.2015, 15:54
Czym sie przejawia to nowoczesnosc?? Moze ktos napisać wiecej ? hahhahah
jajacarz, 28.12.2015, 17:04
Nowoczesny to chyba nie jest ale w miarę elegancki jak na kielce
HANDLOWIEC5, 28.12.2015, 20:18
balustrada na tych balkonach jest idealną drabinką dla wszędobylskich dzieci ciekawe ile musi wypaść żeby zmienić jej kształt
Irena Półtorak, 28.12.2015, 21:07
Popatrzcie sobie na kamienicę, która stoi obok. Masa zdobień, gzymsików i innych szczegółów, piękna elewacja która ma jakiś klimat, ma w sobie to coś... Ja osobiście uważam, że budynki, które są budowane współcześnie są użyteczne, ale wyglądu to one nie mają za grosz (podobnie jak bloki budowane za komuny). Który turysta za 50-100 lat przyjedzie podziwiać taką architekturę? Architektura z dawniejszych lat bije na głowę tzw. "nowoczesne" budynki.
Kielczanin, 28.12.2015, 23:34