Nowe ogródki działkowe w bydgoskim Fordonie

67 ogródków znajdzie się w kompleksie działkowym „Swoboda” w Fordonie. Zakończenie prac planowane jest na wiosnę 2012 roku.
  • Działka ogrodzona siatką

    Nowe tereny działkowe w Bydgoszczy będą miały ogrodzenie wykonane ze stalowej siatki.

    sxc.hu

Miasto przygotowuje teren pod inwestycję. Otrzymają je działkowcy, do których wcześniej należały ogródki na rogu ulic Ogińskiego i Powstańców Wielkopolskich, czyli terenu, który miasto przekazało pod budowę biblioteki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Działkowcy musieli się przeprowadzić. Ratusz zaproponował im ogródki w nowym miejscu, na końcu ul. Wyzwolenia. I większość się zgodziła (pozostali otrzymali od miasta odszkodowania).

O ogródkach w Fordonie

– W Fordonie na obszarze 3,7 hektarów powstanie 67 działek – mówi Lucyna Kojder-Szweda kierująca Wydziałem Inżyniera Miasta i Nadzoru Inwestycyjnego w ratuszu. – Ogródki będą miały powierzchnię od 304 do 425 metrów kwadratowych.

Teren „Swobody" będzie ogrodzony siatką. Zostanie podłączona sieć wodociągowa i prąd. Ekipy budowlane zrobią dojazd do działek i przygotują miejsca parkingowe.

Działkowcy we własnym zakresie będą musieli postawić altany ogrodowe. Do dyspozycji będą mieli świetlicę o powierzchni około 70 m2. Będzie to miejsce do organizowania m.in. narad właścicieli ogródków. 

Warto wiedzieć: Jak zostać działkowcem. Poradnik

Autor: Katarzyna Piojda
1komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (1)

mam pytanie ile uzytkownicy dzialek w ogrodzie ''swoboda'' dostali odszkodowania za ich likwidacje?
ewa kwiatkowska, 02.03.2012, 12:47