Nowe mieszkania socjalne w Bytowie

W listopadzie tego roku ma być gotowy w Bytowie parterowy budynek z mieszkaniami socjalnymi.
  • Wagon mieszkalny w Bytowie

    Wagon mieszkalny w Bytowie

    redakcja GDP

– Planujemy wykonanie 12 mieszkań o powierzchni 30-40 metrów kwadratowych. Budynek ma stanąć w listopadzie tego roku przy ulicy Przemysłowej w miejscu, gdzie obecnie znajdują się mieszkalne wagony – mówi Adam Leik, wiceburmistrz Bytowa.

Choć ratusz ogłosił przetarg, to inwestycja nie jest pewna. – Liczymy na rządową dotację do 80 procent wartości budowy. Decyzja ma zapaść do końca czerwca – wyjaśnia Leik. Koszt budowy budynku szacuje się na około 700 tys. zł. W budżecie gminy na ten cel jest 200 tys. zł. Do 6 lipca przyjmowane będą oferty. Budynek ma być gotowy do 22 listopada. Z ulicy Przemysłowej mają zniknąć wagony mieszkalne. – Na czas budowy można je przesunąć na bok – oznajmia Leik. Wiceburmistrz podkreśla, że nie jest tak, że do nowych mieszkań socjalnych trafią lokatorzy z wagonów.

Autor: mk
Współpraca: redakcja GDP, (ang)
2komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (2)

ale na tablice dwujęzyczne nikomu nie potrzebne poza rządzącym platformersom z burmistrzem na czele to pieniądze mieli, niech zwrócą się oni do ministerstwa albo rządu o dotacje na budynek socjalny. Wstyd na całą Polskę, ale co się dziwić gdzie rządzi PO to jedna wielka katastrofa. Szkoda tylko tych mieszkańców z bydlęcych wagonów, no ale kogo tj.rządzących to obchodzi.
donek, 27.06.2011, 16:12
jeśli nie zamieszkają tam mieszkańcy wagonów, to gdzie będą oni mieszkali?
budynek ma stanąć w miejscu wagonów
a gdzie wagony?
kto będzie decydował kogo tam zasiedlić?
Anonim, 27.06.2011, 21:03