Nowe inwestycje w Radomiu

Kończy się era budynków usługowo-handlowych. – Teraz w Radomiu powstają głównie hale produkcyjno-magazynowe. Widać, że w mieście rozpoczynają się inwestycje - mówi Grażyna Chmielewska-Jakubiak, dyrektor wydziału Architektury Urzędu Miejskiego w Radomiu.
  • Budowa

    W 2014 roku w Radomiu powstanie mniej obiektów usługowo-handlowych. Będą za to magazyny i hale produkcyjne oraz nowe budynki mieszkalne.

    Tadeusz Klocek

Według niej, prawdziwy boom na budynki usługowo – handlowe w Radomiu już minął, choć nie oznacza to jednak, że takie nie powstaną. – Wpływają do nas wnioski o pozwolenia na ich budowę, ale jest ich mniej – mówi Grażyna Chmielewska-Jakubiak.

Usługi i handel

Pawilon usługowo handlowy powstanie wkrótce przy ulicy Wierzbickiej w okolicy hipermarketu E.Leclerc oraz przy ulicy Warszawskiej po dawnej garbarni. – Ta ostatnia inwestycja jest na etapie wydawania warunków zabudowy – dodaje dyrektor.

Na ulicy Wernera mają powstać Radomskie Hale Mięsne, a na Wacynie trwa budowa Centrum Onkologii Ziemi Radomskiej. Obecnie budowany jest szpital zabiegowy. Magistrat wydał już pozwolenie na dalszą część prac związanych z budową Centrum Radioterapii i Chemioterapii. Pod ich potrzeby remontowany będzie między innymi zabytkowy pałacyk.

Nowości w centrum

Wkrótce odmieni się też centrum miasta. Przy ulicy Stańczyka, naprzeciwko Pawilonów Rosa, powstanie nowe Centrum Kosmetyczne. – To bardzo nas cieszy, bo trzeba uporządkować ten teren – tłumaczy Grażyna Chmielewska-Jakubiak. – Nie wszystkie budynki mają tamu regulowany stan prawny, ale jesteśmy dobrej myśli, że wkrótce uda się to wszystko wyjaśnić i ta okolica będzie miała szansę się rozwinąć.

Zmiany czekają także Pawilony Rosa. Za kilka miesięcy parter budynku zajmie dyskont Biedronka.

Budynki magazynowe i produkcyjne

Wniosków o pozwalania na budowę wpływa do magistratu mniej niż w ostatnich latach.

– Faktycznie wydajemy mniej pozwoleń, ale jeszcze jest tragicznie – mówi Grażyna Chmielewska-Jakubiak. – Wcześniej więcej było budynków usługowo-handlowych. Teraz przeważają produkcyjno-magazynowe.

Przy ulicy Kieleckiej firmaTelmax postawi budynki handlowo-magazynowe. Na terenie firmy ITM przy ulicy Warsztatowej staną budynki produkcyjno-magazynowe i pomieszczenia biurowe. – ITM się rozwija i wygląda na to, że są zainteresowani dalszymi inwestycjami – wyjaśnia dyrektor.

Na terenie strefy ekonomicznej wkrótce powstaną budynki produkcyjno-magazynowe firmy Stolrad produkującej okna. A firma Biurpol wzbogaci się o halę produkcyjno-magazynową przy ulicy Żółkiewskiego.

Nowe mieszkania w Radomiu

Poza tym ma być rozbudowana szkoła przy ulicy Trojańskiej, a podstawówka numer 33 przy ulicy Kolberga zyska segment żywnościowy. Inwestycja jest obecnie na etapie wydawania warunków zabudowy. – Przebudowana zostanie także stacja benzynowa przy ulicy Warszawskiej – mówi dyrektor.

Nowe trzy budynki mieszkalne w zabudowie wielorodzinnej powstaną przy Daszyńskiego/Paderweskiego. Mieszkania powstaną też przy ulicy Radomskiego.

Autor: Ewelina Witkowska
4komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (4)

To w Radomiu są jakieś inwestycje ?
Ubawiłem się po pachy .............
Lubelak, 06.11.2013, 17:23
lubelak ubawie sie ja jak radomiak znow wygra z motorkiem lublinskim
john todorovsky , 07.11.2013, 12:20
– Faktycznie wydajemy mniej pozwoleń, ale jeszcze jest tragicznie – mówi Grażyna Chmielewska-Jakubiak. –Ale jeszcze jest tragicznie? Tragicznie to piszecie te artykułu. Firmia Biurpol?? Chyba Durr Poland.
lol, 07.11.2013, 13:16
Czy to to samo co Echo Dna /siegnelo/
pekos, 07.11.2013, 17:27

Polecamy