Nisko: budowa mieszkań socjalnych. Bez przepychu, ale z godnymi warunkami

Postępują prace przy budowie mieszkań socjalnych w budynku wielorodzinnym przy ulicy Wyszyńskiego w Nisku. Realizacja inwestycji zakończy się jesienią bieżącego roku.
  • Budowa mieszkań socjalnych

    Budowa mieszkań socjalnych w wielorodzinnym bloku przy ulicy Wyszyńskiego w Nisku.

    Zdzisław Surowaniec

Zadanie pod nazwą "Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego, budynku gospodarczego oraz przyłączy" zakresem obejmuje budowę budynku mieszkalnego, w którym znajdzie się osiem lokali mieszkalnych. Każdy z nich składał się będzie z pokoju, łazienki i przedpokoju z aneksem kuchennym.

Cztery lokale będą miały powierzchnię 29,46 metrów kwadratowych, a cztery – 25,42 metrów kwadratowych. Będzie to obiekt wolnostojący, parterowy, bez podpiwniczenia. Maksymalnie w mieszkaniu będą mogły zamieszkać cztery osoby. Ponadto powstanie stalowy budynek gospodarczy składający się z czternastu pomieszczeń gospodarczych, które będą stanowić przestrzeń pomocniczą przynależną do mieszkań. Pełnić będą rolę magazynku.

– Obiekt budowany jest w technologii tradycyjnej, a nie w systemie kontenerowym, ponieważ system kontenerowy nie sprawdził się w eksploatacji. Zakończenie robót planowane jest na przełom września i października, ale już w sierpniu kwalifikować będziemy rodziny do podpisania umów najmu na te mieszkania. W szczególności będziemy kierować się sytuacją ogólną i materialną rodzin. Myślę, że wybudowanie tych mieszkań socjalnych w znacznym stopniu zaspokoi potrzeby oczekujących rodzin, oczywiście tych, które spełniają kryteria otrzymania takiego mieszkania socjalnego - informuje Teresa Sułkowska, wiceburmistrz gminy i miasta Nisko.

Całkowity koszt zadania to około 641 tysięcy złotych. Inwestycja w trzydziestu procentach finansowana jest z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Budowa mieszkań socjalnych jest zadaniem własnym gażdej gminy. Lokal socjalny to lokal przeznaczony dla osób bezdomnych, eksmitowanych lub osób ubogich niemogących utrzymać mieszkania samodzielnie. Lokal socjalny powinien mieć łączną powierzchnię pokoi co najmniej 10 metrów kwadratowych, jeżeli ma być zamieszkiwany przez jedną osobę. O prawie do otrzymania lokalu socjalnego decyduje sąd w wyroku o eksmisji. 

Autor: Zdzisław Surowaniec
5komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (5)

Nisko pozazdrościło stalowej Perszinga :-)
Po nazwisku to po pysku, 02.04.2015, 00:17
Miasto powinno ustawić kontenery nad Sanem, na dawnym poligonie wojskowym i tam umieścić miejscowych meneli. Między normalnymi ludźmi stwrzają tylko zagrożenie dla otoczenia. Za kilka miesiecy będzie wszystko zdewastowane.
podkarpatczyk, 02.04.2015, 06:45
Komuniści niżańscy niech sobie lepiej wydzielą i uzbroją kilka hektarów na tereny inwestycyjne żeby ludzie mieli pracę i było ich stać na nowe mieszkania. Mieszkania socjalne dla patologii to pieniądze wyrzucone w błoto. Za przykład mogę podać mieszkania socjalne w Nowej Soli, które zostały wybudowane za 2,5 mln zł. Proszę wejść na profil na facebooku Prezydenta Nowej Soli. Zobaczycie co patologia zrobiła z darmowych bloków.
Dyzma, 02.04.2015, 10:15
Ja zamawiałem dla swoich pracowników kontenery do pracy w delegacji, ale z firmy redcom są naprawdę tanie i myślę, że miasta nie musiałyby wydawać dużo na mieszkania socjalne.
celmer, 01.04.2016, 14:12
Kontenery można wynająć od firmy Redcom. Bardzo profesjonalna firma. Na pewno jeszcze do nich wrócę jeżeli będę potrzebować następnych.
Bartłomiej, 13.04.2016, 14:25