Na uczelni kieleckiej powstał dom seniora! (zdjęcia)

Wyższa Szkoła Handlowa w Kielcach otwiera dom seniora „Aktywni zawsze". Przekształciła na niego jeden z pawilonów dydaktycznych przy ulicy Peryferyjnej.
  • Dom seniora

    Dom seniora przy ulicy Peryferyjnej to zaadaptowany budynek dydaktyczny.

    Aleksander Piekarski
  • Dom seniora przy ulicy Peryferyjnej

    Dom seniora przy ulicy Peryferyjnej

    Aleksander Piekarski
  • Wnętrze domu seniora

    W domu są pokoje 1-, 2- i 3-osobowe z łazienkami.

    Aleksander Piekarski
  • Pokój w domu seniora

    Jeden z pokoi w domu seniora

    Aleksander Piekarski
  • Wnętrze domu seniora

    Aleksander Piekarski
  • Łazienka w domu seniora

    Aleksander Piekarski
  • Pomieszczenie sanitarne

    Aleksander Piekarski
  • Jadalnia w domu seniora

    Tak wygląda jadalnie w domu seniora

    Aleksander Piekarski
  • Miejsce ćwiczeń w domu seniora

    Siłownia w domu seniora

    Aleksander Piekarski

– Liczba studentów maleje a my mamy dużą bazę wiec zastanawialiśmy się jak ją wykorzystać – mówi Janusz Rudnicki, dyrektor Biura Promocji Studentów i Absolwentów "Kariera" Wyższej Szkoły Handlowej. Decyzja o budowie domu na terenie szkolnego campusu zapadła w ubiegłym roku a już w lutym zaczęły się prace. – Dom seniora mieści się w dawnym budynku dydaktycznym, ma on oddzielne wejście, wydzieliliśmy ogród wokół by zapewnić mieszkańcom spokój i odpoczynek w zieleni.

Placówka ruszy lada dzień

– Jesteśmy po wszystkich odbiorach, czekamy na decyzję wojewody - mówi kierująca palcówką Elwira Masłowska. W domu seniora jest 68 miejsc w pokojach 1-,2- i 3-osobowych z łazienkami. część pokoi jest umeblowana, ale lokatorzy mogą tu przywieźć także swoje meble. W budynku są gabinety do rehabilitacji i ćwiczeń. Nad mieszkańcami czuwać będzie lekarz i pielęgniarka.

– Mieszkańcy będą mogli korzystać z posiłków, które zapewni catering lub gotować sobie samodzielnie, przy stołówce znajduje się bardzo dobrze wyposażona kuchnia – dodaje dyrektorka. – Dla osób chorych sprowadzamy specjalny sprzęt na przykład wózkowannę ułatwiającą zabiegi higieniczne.
Seniorzy, którzy zamieszkają w domu przy Peryferyjnej będą mogli korzystać z kortu tenisowego, boisk, stołów do ping ponga. – Zgodnie z naszym hasłem „Aktywni zawsze" – dodaje Masłowska. Koszt pobytu to około 3 tysięcy złotych miesięcznie.
 

Autor: Lidia Cichocka
23komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (23)

NA KIELECKIEJ UCZELNI - gdzie na dachu? Jakim trzeba być trollem aby tak napisać
Paranoja, 31.08.2013, 06:58
hahaha, tam właśnie dom seniora powinien powstać, bo uczelnia raczej nie.
Wicio, 31.08.2013, 18:24
Osobiście miałam szanse poznać kilka domów seniora w Kielcach ale po kilku dniach spędzonych w tym ośrodku jestem bardzo zaskoczona pozytywnie, ponieważ nigdzie nie spotkałam takiego doskonałego, czułego i delikatnego podejścia do podopiecznych ze strony pracowników. Poza tym panuje tam doskonały porządek, jest czysto a jeśli chodzi o warunki i udogodnienia to z mojej strony jako wolontariusza jest naprawdę na wysokim poziomie. Nie chcę wymieniać kilku prowizorycznych domów seniora z Kielc ale ten ośrodek w porównaniu do nich to jakby Porównać szpital w Polsce i w Szwajcarii.
anna, 18.08.2014, 19:07
Estetyczne wnetrza ale za nic nie przypominaja ciepła domowego ogniska, łóżko, krzesła, stolik, ty, dywan jak w typowym 3 gwiazdkowym hotelu na wakacjach. Gdzie stojąca lampa i fotel, w którym mozna usiąść, poczytać lub obejrzec program tv i to wszystko za jedyne 3 tys. złotych.
beznazwiska, 31.08.2013, 18:56
Eliza, 31.08.2013, 18:57
Ostatnie tchnienia WSH...Tonący brzytwy się chwytają>>>Studenci i seniorzy- świetna konfiguracja ..nie ma co, pogratulować pomysłu Kanclerzowi..Teraz WSH to ni to uczelnia ni to dom starców.
Panie Kanclerzu Morawiecki jak coś jest do wszystkiego- to jest do niczego..
kowalska, 02.09.2013, 22:37
3000 zł???Kto ma taką emeryturę??Pomysł z kosmosu, cena z kosmosu,
studentka, 02.09.2013, 22:43
Thanks for every other excellent post. The place else may anybody get that kind of information in such
a perfect method of writing? I've a presentation next week, and I'm at
the look for such information. My homepage ... bioveliss tabs amazon ebay usa where to buy
CP, 14.02.2019, 06:47
No tak, kolejna dziwna inwestycja, a pracownicy Wsh wciaz dalej marnie wynagradzani, pracują za najniższa krajowa, zastraszani zwolnieniami. Zarząd Wsh całkowicie wyalienowany z rzeczywistości rynku kieleckiego. ile osob w kielcch ma emeryturę w wysokości 3000 zł.???Chyba na palcach mozna policzyc tych szczesliwcow. Jaka musiałby mieć pensje, biorąc pod uwagę realia kieleckie, gdzie np, w/w ,,uczelni" placa jest tak nędzna. A jak pomysł nie wypali to co, ogłosilcie upadłość, a ludzi wywalicie na bruk?no chyba ze ten dom jest przeznaczony dla rodziny zarządu, tak jak i większość wakatow na tej cudownej uczelni. Może warto pomyśleć trochę o nas, pracownikach, którzy tyle lat pracują za marne grosze, znoszą pokornie mobbing i zastraszania, może w końcu warto w nas zobaczyć normalnych ludzi a nie tylko trybiki w maszynce do robienia kasy. Tak myślą prawie wszyscy pracownicy ale sie boja cokolwiek powiedzieć.
Pracownik wsh, 03.09.2013, 08:14
A patrząc na to, kto został dyrektorem, to zarządzaniem domem może być bardzo podobne w stylu
kowalski, 04.09.2013, 08:47
Ty też się boisz skoro się nie podpisałeś xD
nowak, 05.09.2013, 08:43
That is a really good tip particularly how to get help in windows 10 those fresh to the blogosphere.
Brief but very precise info… Thanks for sharing this one.
A must read post!
WX, 27.05.2019, 00:44
weź se człowieku otwórz firme i zatrudnij pare osób,zapłać zus i wszekie inne koszty to sie przekonasz co i jak i jaka jest rzeczewistośc. NIe rozumiem,nie pasuje ci praca,zwolnij sie. Poszukaj innej,przecież tyle miejsc pracy jest na rynku...do wyboru i koloru
pracodawca, 06.09.2013, 00:59
Niedługo władze uczelni otworzą tam super market albo nocny klub bo posiadaja wolne sale dydaktyczne. Teraz w rankingu prywatnych uczelni zostanie tylko WSEiP, która mimo kryzysu i nizu demograficznego swietnie sobie radzi, prężnie sie rozwija, trzyma caly cas najwyzszy poziom i nie ucieka sie do zenujacych posunięć i jak to ma miejsce w wsh .
Serdecznie zapraszam na studia do WSEiP
Zbyszko, 05.09.2013, 12:53
No nie do końca ...WSEiP dobrze przędzie! Nie płaci wykładowcom, albo płaci po 8 miesiącach a firmy współpracujące czekają na płatności po pół roku dodatkowo wszystko mają w kredytach i student nie zna dnia ani godziny kiedy uczelnia padnie i czy uda mu się skończyc studia. Dla mnie działania WSH niczym nie dziwią firma jak każda, radzi sobie z kryzysem a nie zakłada, że może jakoś to będzie. Gdyby ktoś z wypowiadających się wcześniej prowadził firmę i miał pracowników na utrzymaniu to by wiedział o czym jest mowa - a tak to tylko opluwanie i śmiech. Może ktoś z plujących żółcią pokusi się o odrobinę pomyślunku i zauważy że jeżeli im dom dziadków nie pójdzie to zmienią pokoje na akademik i będą mieli taką bazę którą pochwalić się nie każdy będzie mógł...
Pozdrawiam i życzę więcej życzliwości dla nowych pomysłów a co do Pracownika WSH wypowiadającego się wcześniej, to zastanawiam się po co on tam pracuje - nie rozumiem jego toku myślenia.
aswd, 05.09.2013, 18:53
z tego co wiem WSEiP jedzie na oparach, lepiej ludzie omijać tą szkołę z daleka.
kanclerz, 05.09.2013, 19:47
Pare lat temu studiowałem w wsh, i mogę z ręka na sercu stwierdzić, ze na tej uczelni nie ma żadnego poziomu, bo stawia sie tutaj na ilośc (czyt,pieniądze) a nie na jakość kształcenia. Mało wynioslem z tej szkoły, bo wykładowcy podchodzili do swoich obowiązków dydaktycznych bardzo...lajtowo. Sama obrona to była jawna kpina, śmiech na sali i nie jest to złośliwość, ale przykre fakty. A ja skoro płacilem ciężkie pieniądze to chciałem cos wyniesc, czegos sie dowiedziec, niestety nie było to możliwe. Wyrzucone w błoto pieniądze.
Tajemnica poliszynela jest fakt, bardzo niskiego poziomu nauczania na tejże uczelni, dlatego pomysł z dome seniora uważam za bardzo dobry. wsh całkowicie powinna zrezygnować z prowadzenia uczelni, bo lata świetności i sukcesów maja za sobą.Przebranzowic wszystkie budynki w jeden obiekt rekreacyjny to ma sens i szanse powodzenia, na pewno większe niz ciagniecie na sile upadajacej uczelni, kiedy studenci maja do wyboru tak świetne i renowane uczelnie jak Politechniką i uniwersytet.
P.s. Pomysł z akademikami chyba nie jest najlepszy, bo którego zaczka stać byłoby na tak wysokie opłaty, jakich państwo wymagacie. Pozdrawiam i mimo wszystko życzę powodzenia w interesach
Jan Nowak, 06.09.2013, 15:12
Cena wcale nie jest z kosmosu: wystarczy sprawdzić jak jest w innych tego typu placówkach...A to czy pomysł władz WSH jest trafiony czy nie to czas pokaże. Przecież to oni wiedzą jak prowadzić interesy i to oni dorobili się majątku. Co do urządzenia pokoi: część jest urządzona, a część nie. Ktoś, kto będzie chciał tam zamieszkać może sobie urządzić pokój tak jak chce: może mieć swoje własne meble. Można o tym poczytać, zamiast pisać bzdury: http://seniorkielce.pl/pl/oferta.html
January, 14.11.2013, 16:58
Baju baju oni dorobili sie na krwawicy niewolników marnie opłacanych. Chyba ze sam zarząd bedzie tam mieszkał, bo są w wieku idealnym. Sama nie pisz głupot sługusko pana kanclerza, bo jakoś na zdjęciach widać trzech wystraszonych dziadków. Wsh to dno, i życzę ci abyś sama tam trafiła. Jedyny plus to piękna pani dyrektor, w końcu ktos ładny zatrudniony, bo na te brzydule petajace sie po korytarzu patrzeć sie nie da.
Kasiark, 29.11.2013, 18:31
Tu nie chodzi o urodę pracownic ale ich kompetencje i wywiązywanie sie z obowiązków.,byłam zszokowana kiedy o godzinie 15 przyjechałam na uczelnie, chcąc wypożyczyć książkę na referat i pocałowałem klamke. ZAdnej informacji i wyjaśnień dlaczego jednostka pracująca do godziny 15.30 o godzinie 15 zamknięta jest na spust. Ja jechałam specjalnie ponAd 30 km i musiałam niestety skorzystać z innej biblioteki. Chyba jest jakas dyrekcja, jakaś kadra, jakies godziny pracy. Ja rozumiem, ze szkoła jest w kryzysie i nie ma studentów ale dla tych, którzy uczą sie w tejże uczelni takie metody i jawne lekceważenie studentów jest nie do przyjęcia.
Wójcik, 08.12.2013, 15:31
Odwiedziłam ostatnio dom seniora i powiem szczerze że jestem pozytywnie zaskoczona, warunki na prawde nie przypominające Polskich standardów jeśli chodzi o takie ośrodki, Życzę powodzenia
Anna, 25.11.2014, 18:54
Dlaczego ogranicza się pensjonariuszom prawo do wolności : każde wyjscie i wejscie okupione jest długim wyczekiwaniem pod drzwiami, jakby nie można było zatrudnic portiera, zamiast wydawania pieniedzy na dziesiątki kamer i komu to jest potrzebne?
Kujawa, 04.06.2015, 21:46
Zajebiste polecam i pozdrawiam kochaną usługę, pracowników i kolegów z domu seniora ;3