Mistrzostwa Polski Glazurników. Piotr Jończyk najlepszy w Białymstoku

Białostoczanin Piotr Jończyk oraz Witold Palanis z Sejn i Jarosław Adamczuk z Moszczony Królewskiej to najlepsi glazurnicy w województwie podlaskim. Wygrali regionalne eliminacje do V Mistrzostw Polski Glazurników.
  • Mistrzostwa Polski Glazurników w Białymstoku

    PUBLICUM

Mistrzostwa odbyły się w sobotę 9 lipca w markecie Benmar w Białymstoku. Cała trójka będzie reprezentowała region w styczniowym finale, podczas poznańskich targów budowlanych Budma, gdzie zmierzą się z reprezentantami pozostałych województw. W zawodach wzięło udział 14 doświadczonych fachowców z całego regionu.

Kilka słów o Mistrzostwach Polski Glazurników

Organizatorem regionalnej edycji Glazurniczych Mistrzostw Polski jest Polskie Zrzeszenie Płytkarzy i białostocka firma Benmar. To prestiżowa impreza w branży skupiającej blisko 32 tysiące glazurników z całego kraju, w tym ponad tysiąc z województwa podlaskiego.

Jak mówi zwycięzca mistrzostw – najlepszy glazurnik w województwie Piotr Jończyk, dobrego glazurnika musi cechować opanowanie, cierpliwość i wielka precyzja. – Najlepsze efekty osiągniemy wówczas, gdy będziemy traktowali swój zawód jako pasję.

Laureat był wyraźnie zaskoczony werdyktem komisji. – Zupełnie nie spodziewałem się takiego rozstrzygnięcia. Jest to dla mnie ogromne zaskoczenie, ale też oczywiście jeszcze większe wyróżnienie. Traktuję to jako wspaniałe podsumowanie mojej dwudziestoletniej pracy zawodowej.

Zadowolenia nie kryli również organizatorzy, według których poziom zawodów glazurników był bardzo wysoki, a do tego wyrównany. – Większość prac było świetnych i komisja miała problem ze wskazaniem laureatów. Trzeba było przeprowadzić dogrywkę otrzecie miejsce. Konkurs pokazał, że w regionie są znakomici rzemieślnicy i jest to bardzo pozytywne, bo klienci mogą wybierać spośród bardzo dobrych wykonawców – powiedział Paweł Królikowski z Polskiego Zrzeszenia Płytkarzy.

Zadaniem glazurników było obłożenie płytkami ceramicznymi przestrzennej bryły z gazobetonu, którą wcześniej musieli umiejętnie wyciąć na podstawie dostarczonego przez komisję projektu. Nawykonanie pracy zawodnicy mieli 7 godzin. Jednak nie były to zawody na czas. Oceniana była precyzja w układaniu płytek i przy ich wycinaniu, technika i jakość wykonania.

W imprezie otwartej dla zwiedzających wzięli udział nie tylko fachowcy i rzemieślnicy, ale również wielu inwestorów indywidualnych. Zawody stanowiły znakomitą okazję do tego, aby obserwować pracę najlepszych wykonawców z regionu, a przy okazji nawiązywać kontakty z mistrzami glazurnictwa. Dodatkowo zainteresowani mogli zapoznać sięz najnowszymi produktami, trendami i technologiami, związanymi z układaniem płytek. Całość dopełniły liczne atrakcje – konkursy z nagrodami, promocje produktowe i praktyczne pokazy mistrzów glazurnictwa. 

Autor: Kurier Poranny
4komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (4)

Miały być zdjęcia, a nie jedno. Chodzi tutaj głównie o efekty pracy i nic nie zostało przedstawione.
Anonim, 10.07.2011, 11:59
pod artykułem jest galeria

mk

mk, 10.07.2011, 14:06
ci panowie nie przestrzegają podstawowych przepisów BHP- brak okularów ochronnych?!rękawic? a później tragedia..
Anonim, 10.07.2011, 17:01
łazienka do zrobienia, a odbyliby staż pokazowy bezinteresownie.
jola111, 10.07.2011, 18:03