Mieszkania socjalne w dawnym hotelu Iga

Hotel Iga stał się blokiem socjalnym ze świetlicą. Kilkadziesiąt rodzin mieszka już w dawnym ośrodku dla uchodźców na Antoniuku.
  • Hotel Iga w Białymstoku jako blok socjalny

    Hotel Iga jest już blokiem socjalnym

    Kurier Poranny

Powstaniu budynku socjalnego przy ulicy Antoniuk Fabryczny w Białymstoku towarzyszyły protesty okolicznych mieszkańców. Teraz sytuacja się uspokoiła, a nowi lokatorzy powoli zasiedlają blok.

– Wszystkie lokale socjalne są rozdysponowane – mówi Andrzej Ostrowski, szef Zarządu Mienia Komunalnego. – Niektóre osoby przenoszą się dobrowolnie, w niektórych przypadkach angażujemy komornika.

Umowy z lokatorami mieszkań socjalnych w Idze zawierane są na pół roku. Trafiają tu ci, którzy mają wyroki eksmisyjne w związku z niepłaceniem czynszu w poprzednich mieszkaniach. Teraz jest tu około 90 rodzin.

Budynek, choć socjalny, oferuje jednak nienajgorsze warunki – jest monitorowany, właściciel sprząta w nim korytarze i klatki. Obok znajduje się też plac zabaw i właśnie rusza świetlica. Będzie prowadziła ją Caritas przy współpracy ze Stowarzyszeniem Od Dialogu do Rozwoju. Dzieci w różnym wieku mogą liczyć tu na pomoc w lekcjach, udział w zajęciach plastycznych, zabawy i gry sportowe.

Świetlica będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 14.00–18.00. Mogą do niej przychodzić zarówno dzieci mieszkańców budynku, jak też dzieci z osiedla Dziesięciny.

Władze Białegostoku nadal muszą znaleźć lokale socjalne dla kilkuset rodzin – tyle aktualnie ma wyroki eksmisyjne za niepłacenie czynszu. 

Autor: redakcja.regiodom
3komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (3)

"Nie najgorsze" piszemy oddzielnie. Szanowny autorze, proponuję korepetycje z ortografii.
XxX, 04.10.2011, 09:17
Olać tych gnoi co to woleli chlać wódę zamiast płacić czynsz!
Kurier Poranny redakcja online, 04.10.2011, 09:53
Super.Dalej wspierajmy patologie.Na wódę mieli a na czynsz już nie.
Gruby, 04.10.2011, 13:45