Mielno: powstanie prestiżowa przestrzeń publiczna

Podczas realizacji apartamentowca Dune w Mielnie powstanie także nowa przestrzeń publiczna. Plaża będzie połączona z zaaranżowanym placem przed apartamentowcem.
  • Mieleńska promenada obok Dune

    Wizualizacja promenady przy apartamentowcu Dune. Dostępny dla wszystkich taras będzie naturalnie łączyć się z mieleńską promenadą i plażą

    mielno-dune.pl
  • Widok na morze z apartamentowca Dune

    Widok na morze z balkonu jednego z apartamentów

    mielno-dune.pl

Polskie Wybrzeże zmienia się od lat. Znikają brudne, zaniedbane budy do handlowania i stragany. W ich miejscu coraz częściej powstają deptaki, promenady, restauracje i kawiarnie. Władze lokalne Mielna również dostrzegają potrzebę uporządkowania przestrzeni. Stawiają na estetykę, bo to podnosi rangę miejscowości wypoczynkowej i sprawia, że turyści przyjeżdżają chętniej. Od lat Mielno zmienia się w całoroczny kurort.

Taras apartamentowca połączony z promenadą i plażą

W Dune, na poziomie promenady nadmorskiej będzie kawiarnia i duży drewniany taras o powierzchni 300 m2. Z terenu będą mogli korzystać turyści. Każdy siedząc przy stoliku będzie mógł podziwiać morskie fale i zachody słońca.

Norweski inwestor widzi w Mielnie duży potencjał. – Coraz więcej Polaków wybiera polskie morze zamiast zagranicznych kurortów, które są niepewne pod względem gospodarczym. Wielu polskich turystów zniechęca się do wyjazdów zagranicznych również w obawie przed upadającymi biurami turystycznymi – mówi Cezary Kulesza z Mielno Holding – Firmus Group. 

Polacy lubią spędzać urlopy nad Bałtykiem

Nad Bałtykiem z roku na rok pojawiają się kolejne, nowe miejsca noclegowe i atrakcje turystyczne. Statystyki pokazują, że mimo narzekania na pogodę, ponad połowa Polaków spędzi urlop nad naszym morzem (wg badań ARC Rynek i Opinia i CBOS). Całe woj. zachodniopomorskie co roku odnotowuje największe oblężenie turystów w skali całego kraju. Wg GUS w 2011 roku udzielno tu ponad 9,9 mln noclegów.

Na zachodnie wybrzeże kraju na wypoczynek chętnie przyjeżdżają zagraniczni turyści. Od lat najliczniejszą grupę stanowią Niemcy – aż 79% (Badania Zachodniopomorska Grupa Doradcza). Co roku przyjeżdża tu 280–290 tys. niemieckich turystów. Mniejszą, ale też liczną grupę stanowią Duńczycy (ponad 33 tys.) i Szwedzi (blisko 14 tys.).

Samo Mielno odwiedziło w minionym roku ponad 255 tys. osób. Miejscowość się zmienia, co widać po wszystkich wyremontowanych alejkach prowadzących na plażę i promenadę. Jednak do zrobienia jest jeszcze sporo. Np. wyremontowana promenada nadmorska dziś urywa się, i jej wschodni koniec nie ma zakończenia w postaci jakiegoś akcentu, punktu docelowego spacerów. Chce to zmienić firma budująca Dune. Dlatego taras i kawiarnia otwarte będą na plażę i zostaną udostępnione wszystkim, a nie tylko dla właścicielom apartamentów.

Autor: redakcja.regiodom
Współpraca: Mielno Holding – Firmus Group
8komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (8)

Coraz więcej Polaków wybiera polskie morze zamiast zagranicznych kurortów, które są niepewne pod względem gospodarczym. Czysta propaganda. To jest najgorszy sezon od wielu lat....
leon, 19.07.2012, 14:03
Mielno najbardziej zasyfiała wioska nad polskim Bałtykiem.Byłam raz i więcej tam nie przyjadę.
Turystka, 19.07.2012, 17:13
sama chyba pochodzisz z zasyfionej wiochy mielno jest ok tym bardziej w sezonie
buła, 19.07.2012, 18:35
Dokładnie tak jak piszesz ! Też mi się nie podoba Mielno, a poza tym śmierdzi bo większość załatwia swoje potrzeby kolo plaży...tragedia. Każdy ma prawo do swojego zdania :)
ktoś, 27.07.2012, 10:19
"W Dune, na poziomie promenady nadmorskiej będzie kawiarnia i duży drewniany taras o powierzchni 300 m2. " Powiedzcie mi proszę czy w ogóle coś takiego powstanie w Mielnie i kiedy? To pytanie do Pani wójt gminy Mielno ….kolejne tcze gadanie i medialne pokazanie Zobaczcie jak wyglądają Gąski i Łazy …. Zaniedbane i tyle …
Michał, 19.07.2012, 20:51
To znakomita lokata,pogoda pewna,klienci zacni,powinni podnieść cenę,m2 powinien być 5x większy jak w Hiszpanii
syd, 19.07.2012, 23:41
W dobie tuska - znalezć takiego pismaka posłusznego nie sztuka. Ale zgodzić sie na druk - to trzeba już byc posłusznym idiotom i pożytecznym głupcem.
mieszkaniec jeszcze normalny, 20.07.2012, 07:49
E tam...czepiacie się ...DUNE i wiele innych luksusowych aparamentowców zmieni tylko na korzyść nasze polskie morze. Bedzie ładnie, czysto i nowocześnie. Raczej ze smrodem nie bedzie już problemów, ludzie z pieniędzmi i na poziomie bedą dbać i jak będzie trzeba walczyć o estetykę w ich okolicy:) Jestem na tak:)
Olaf, 22.08.2012, 19:07