Lubuski Mister Budowy. Znamy laureatów konkursu

W Filharmonii Zielonogórskiej poznaliśmy dziś laureatów konkursu Lubuski Mister Budowy, rokrocznie organizowanego przez Lubuską Izbę Budownictwa.
 • Centrum Rekreacyjno-Sportowe przy ul. Sulechowskiej w Zielonej Górze

  Nagroda w kategorii budownictwo użyteczności publicznej.

  Lubuska Izba Budownictwa
 • Budynki mieszkalne przy ul. Obywatelskiej w Zielonej Górze

  Nagroda w kategorii budownictwo mieszkaniowe wielorodzinne.

  Lubuska Izba Budownictwa
 • Budynki przy ul. Waszczyka w Zielonej Górze

  Wyróżnienie w kategorii budownictwo mieszkaniowe wielorodzinne.

  Lubuska Izba Budownictwa
 • Budynki przy ul. Strumykowej

  Wyróżnienie w kategorii budownictwo mieszkaniowe wielorodzinne.

  Lubuska Izba Budownictwa
 • Przystań wioślarska z internatem w Gorzowie Wlkp.

  Wyróżnienie w kategorii budownictwo użyteczności publicznej.

  Lubuska Izba Budownictwa
 • Przedszkole w Witnicy

  Wyróżnienie w kategorii budownictwo użyteczności publicznej.

  Lubuska Izba Budownictwa
 • Dom Studencki „Wcześniak

  Tytuł mistera w kategorii adaptacje i remonty.

  Lubuska Izba Budownictwa
 • Biblioteka wojewódzka w Zielonej Górze

  Wyróżnienie w kategorii adaptacje i remonty.

  Lubuska Izba Budownictwa
 • Biblioteka miejska w Nowej Soli

  Wyróżnienie w kategorii adaptacje i remonty.

  Lubuska Izba Budownictwa
 • Szalet miejski na placu Pod Topolami w Zielonej Górze

  Mister Budowy w kategorii budownictwo małokubaturowe.

  Lubuska Izba Budownictwa

Uroczysta gala to okazja do uhonorowania firm, które budują nie tylko dobrze, ale i pięknie. Do konkursu zgłoszono 20 obiektów o zróżnicowanym charakterze.

W kategorii budownictwo mieszkaniowe wielorodzinne tytuł mistera budowy przyznano Przedsiębiorstwu Budowlanemu Ekonbud-Fadom Leszka i Elżbiety Jarząbków z Zielonej Góry  za kompleks budynków mieszkalnych przy ul. Obywatelskiej. Projektantem obiektu była pracownia architektoniczna „Projekt", mgr inż. Jerzego Gołębiowskiego.

Ekonbud-Fadom dostał też wyróżnienie za budynki przy ul. Waszczyka.

Drugie wyróżnienie otrzymał San-Bud Nieruchomości z Zielonej Góry za budynki przy ul. Strumykowej.

W kategorii budownictwo użyteczności publicznej Lubuskim Misterem Budowy nagrodzono miasto Zielona Góra za Centrum Rekreacyjno-Sportowe przy ul. Sulechowskiej. Obiekt projektowała pracownia Arcus Consult. Wykonawcą była firma Skanska SA.

Wyróżnienia: Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu - przystań wioślarska z internatem w Gorzowie Wielkopolskim, gmina Witnica - budynek przedszkola w Witnicy.

W kategorii adaptacje i remonty, misterem został Uniwersytet Zielonogórski za Dom Studencki „Wcześniak". Obiekt projektowała pracownia Archit, wykonawcą było Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego z Zielonej Góry.

Wyróżnienia dla bibliotek: wojewódzkiej w Zielonej Górze i miejskiej w Nowej Soli, za odnowienie placówek.

W kategorii budownictwo małokubaturowe laur trafił w ręce miasta Zielona Góra, które wybudowało szalet miejski na placu Pod Topolami. Projektantem była mgr inż. Ewa Dębska z biura projektowego Dębska Design, a wykonawcą Przedsiębiorstwo Budowlane „Kabet" Ryszarda Kaczmarka.

Certyfikaty solidny partner w biznesie otrzymały:

 • spółka Poszukiwania Naftowe Diament oddział w Zielonej Górze,
 • Linde Schulte Polska oddział w Zielonej Górze,
 • Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Rudolf Piotr Różański w Zielonej Górze
 • oraz Ziel-Bruk Makarewicz w Płotach.

Statuetki przyznaje się tym firmom, które wyróżniają się w prowadzonej działalności jakością usług i wyrobów oraz solidnością opartą na dobrych zwyczajach kupieckich, a ponadto dobrze służą swojemu środowisku. Certyfikat nadawany jest na wniosek zainteresowanego lub innego członka Izby, a także z własnej inicjatywy zarządu izby.

Zenon Bambrowicz, prezes izby w ten sposób podsumował tegoroczną edycję Mistera Budowy: - Konkurs był taki jak sytuacja gospodarcza w kraju. Większość nagrodzonych obiektów powstała dzięki pieniądzom unijnym. W jakości i stylu wykonania bezkonkurencyjna jest firma Ekonbud-Fadom. Co znajduje odzwierciedlenie w ilości wyróżnień. W przyszłym roku chcemy zmienić formułę konkursu, tak aby cieszył się jeszcze większym zainteresowaniem niż dotychczas.

Warto wspomnieć, że właściciele firmy Ekonbud-Fadom otrzymali Brązowy Krzyż Zasługi dla Budownictwa przyznany przez prezydenta Bronisława Komorowskiego.

- Wszystkie te nagrody i wyróżnienia bardzo nas cieszą - powiedziała szczęśliwa Elżbieta Jarząbek. - Ale krzyż prezydencki cieszy szczególnie i mobilizuje do jeszcze większej pracy.

Wyróżnienie otrzymała też Iwona Zielińska, redaktor naczelna Gazety Lubuskiej, za popularyzowanie konkursu Lubuski Mister Budowy. Renata Pękala, dyrektor biura reklamy Gazety, która odbierała odznaczenie powiedziała: - Bardzo się cieszę, że doceniono naszą pracę na rzecz lubuskiego budownictwa i uznano nas za wiarygodnego partnera Lubuskiej Izby Budownictwa. A tak chcemy być postrzegani.

Zobacz zdjęcia z gali w Filharmonii Zielonogórskiej

 

Autor: redakcja GL
Współpraca: Autor Rafał Krzymiński
Wideo
 • Na potrzeby Miejskiej Biblioteki Publicznej odrestaurowano zabytkowy gmach, w którym wcześniej mieściła się przychodnia lekarska. Na przyległym terenie powstał wewnętrzny park z siecią chodników, elementami małej architektury i miniamfiteatrem.
3komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (3)

"Drugie wyróżnienie otrzymał San-Bud Nieruchomości z Zielonej Góry za budynki przy ul. Strumykowej."
Jakie były kryteria wyboru? Czy komisja brała pod uwagę fuszerki, jakich do dziś ponad rok po oddaniu ostatniego z bloków, SanBud nie usunął.
Jakie? Np. cieknąca hala postojowa (i rozgrzebane prace przy naprawianiu jej fragmentów), pękająca posadzka hali postojowej, zalewane mieszkania po opadach, rdzewiejące balustrady na balkonach, itp..
ja, 25.09.2011, 20:17
taaak... "uhonorowania firm, które budują nie tylko dobrze, ale i pięknie" Ekonbud wybudował domy na Obywatelskiej może i pięknie, ale czy dobrze?? :)
mieszkaniec, 28.09.2011, 12:25
Budynki na Obywatelskiej nagrodzone?? Dobry żart, bloki są zalewane notorycznie, grzyby w mieszkaniach, deweloper udaje że coś robi, ilość niedoróbek jest niesamowita.... Do tego super rozwiązania w stylu "cyrkulacji wody" - wychodzi 3 razy drożej a efektów praktycznie żadnych. Dziękujemy Ekonbudzie za mieszkania naszych marzeń!
zalany mieszkaniec, 30.09.2011, 10:49