Leśny Dom Seniora powstaje w Piastowie koło Biskupina

Ośrodek spa, basen flotacyjny, czyli tzw. wodna lewitacja, fryzjer, kosmetyczka, a przede wszystkim apartamentowce, w jakich zamieszka 94 starszych ludzi - tak można opisać Leśny Dom Seniora.
 • Leśny Dom Seniora

  Tak od wiosny będzie wyglądał Leśny Dom Seniora w Piastowie.

  Wizualizacja Leśny Dom Seniora
 • Dom seniora

  Placówka powstaje wśród lasów i jezior, z dala od wielkich miast.

  Wizualizacja Leśny Dom Seniora
 • Sala kominkowa

  W ośrodku znajdzie się m.in. sala kominkowa.

  Wizualizacja Leśny Dom Seniora
 • Jadalnia

  Jadalnia będzie utrzymana w jasnej tonacji.

  Wizualizacja Leśny Dom Seniora
 • Pokoje

  W pokojach zamieszka od 1 do 3 osób.

  Wizualizacja Leśny Dom Seniora
 • Basen

  W Polsce znajdują się tylko 3 baseny flotacyjne. Najnowszy będzie właśnie w Piastowie.

  Wizualizacja Leśny Dom Seniora

Piastowo, gdzie powstaje Leśny Dom Seniora, leży w województwie kujawsko-pomorskim, ok. 10 km od Biskupina, 40 km od Gniezna, 40 km od Inowrocławia i 50 km od Bydgoszczy. Otwarcie ośrodka zaplanowane jest na wiosnę 2017 roku, ale rezerwacje już są prowadzone. Możliwy będzie pobyt stały lub czasowy, np. rehabilitacyjny lub wypoczynkowy. 

Dla zdrowych i schorowanych osób wcześniej urodzonych

Będą 94 miejsca dla ludzi starszych, zdrowych i schorowanych. Zamieszkają oni w apartamentach 1-, 2- i 3-pokojowych. Każde mieszkanie posiada balkon oraz osobną łazienkę. – To w Polsce zupełnie nowy rodzaj ośrodka dla osób starszych. Niezależnie od wieku i stanu zdrowia, zagwarantujemy opiekę medyczną, bezpieczeństwo oraz atrakcje. Wszystko dostępne w cenie pobytu, bez ograniczeń. To będzie jak all inclusive – mówi Katarzyna Wiśniewska, dyrektor Leśnego Domu Seniora w Piastowie.

Przeczytaj: Jak wygląda zmiana głównego najemcy mieszkania komunalnego z rodziców na dzieci 

Pozazdrościć takich atrakcji

Całodobowo będzie dyżurował personel pielęgniarski. Seniorzy mogą liczyć na dostęp do lekarzy rodzinnych oraz specjalistów. Kompleksowe usługi obejmują dodatkowo: indywidualnie dobrane zabiegi rehabilitacyjne, spa, basen flotacyjny (to przestrzeń zaaranżowana wokół basenu, czyli kombinacja światła, muzyki oraz zmian temperatury, są tylko 3 takie pływalnie w Polsce), imprezy kulturalne, wyjazdy do kina, kilkudniowe wycieczki, ogrodnictwo czy wędkarstwo. Placówka zapewni dodatkowe usługi, w tym codziennie sprzątanie pokoi, zakupy, pranie, dowozy do miasta, fryzjera i kosmetyczkę, dietetyka. Do dyspozycji będzie także osobisty asystent i doradca.

Autor: Sławomir Bobbe
2komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (2)

Ten dom robi ogromne wrażenie! Sądząc po opiniach, to wyposażenie Leśnego Domu Seniora oraz praca osób odpowiedzialnych za osoby starsze jest na bardzo wysokim poziomie. Mają tam sprzęt do rehabilitacji, którego nie ma chyba w zasadzie nigdzie indziej w Polsce.
Zajkoś, 03.08.2018, 13:57
R. K., 01.04.2019, 10:59