Kujawsko-pomorskie: wynajem mieszkania za najniższą cenę

Jakie stawki obowiązują za wynajem najtańszych mieszkań w największych miastach województwa kujawsko-pomorskiego?
  • Klatka schodowa

    Mieszkania do wynajęcia w województwie kujawsko-pomorskim można dostać już za 400 złotych.

    mk

Czy ceny wynajmu lokali mieszkalnych są takie, jak półtora miesiąca temu, gdy to studenci szukali mieszkań i stancji? Sprawdziliśmy. Pod lupę wzięliśmy najniższe ceny (do 750 złotych za wynajem), liczbę pokoi i największe miasta regionu. 

Bydgoszcz

Najtańsze kawalerki są po 600 złotych. Tyle na przykład kosztuje wynajem 1-pokojowego lokum na Bartodziejach. Ma ono 19 metrów kwadratowych. Więc cena wychodzi 32 złote za metr. Kawalerka znajduje się na 9. piętrze wieżowca. Nadaje się do odświeżenia.

Mieszkanie 2-pokojowe i to w centrum można wynająć już za 600 złotych. Znajduje się w kamienicy na drugim piętrze. To atrakcyjna oferta nie tylko ze względu na cenę. Lokum o powierzchni 49 metrów kwadratowych jest w pełni umeblowane i wyposażone. Lokal wymaga jednak wykończenia. Jednak cena jest zachęcająca –  12 złotych miesięcznie za metr kwadratowy.

3-pokojowe mieszkanie jest szansa wynająć nawet za 600 złotych. Ma powierzchnię 48 metrów kwadratowych. Co daje 13 złotych za metr. Lokal umiejscowiony jest na 5. piętrze wieżowca na Kapuściskach. Z okien widać panoramę miasta. Na ścianach są gładzie, tynk retro, a na podłodze - panele lub płytki. 

Zobacz również: Ceny mieszkań do wynajęcia w Bydgoszczy

Toruń

Stawki za wynajem kawalerki w Toruniu zaczynają się też od 600 złotych, jak w Bydgoszczy. Tyle chce np. właściciel mieszkania 1-pokojowego na Chełmińskim Przedmieściu. To dosyć duże lokum, 35-metrowe (17 za metr kwadratowy) . Znajduje się na 1. piętrze w nowo wybudowanym budynku z cegły. Ma pokój z aneksem kuchennym. Do niewielkiego wykończenia.

Tyle samo trzeba dać za najtańsze lokale 2-pokojowe. Choćby na Koniuchach. Mieszkania położone jest na 3. piętrze 4-piętrowego bloku z wielkiej płyty. Lokal o powierzchni 33 mkw. (18 złotych za metr) jest umeblowane sprzętami starszego typu.

700 złotych należy dać za wynajem najtańszych mieszkań 3-pokojowych. Przykładem jest lokum na 11. piętrze wieżowca na osiedlu Na Skarpie. Jest w pełni umeblowane i wyposażone. Jego powierzchnia wynosi 46 metrów kwadratowych. A to oznacza 15 złotych za mkw.

Po tyle są cztery kąty w Toruniu: Najtańsze mieszkania pod wynajem w Toruniu

Włocławek

Za kawalerkę we Włocławku trzeba dać minimum 400 złotych. Taka okazyjna cena dotyczy np. mieszkania położonego w domku jednorodzinnym. 34-metrowe mieszkanie w przeliczeniu za metr kosztuje 12 złotych. Minus jest jednak taki, że oferta skierowana jest tylko do osób bez dzieci.

2-pokojowe lokum jest opcja wynająć za 750 złotych. Takie mieszkanie na Michelinie ma 40 metrów (w przeliczeniu: 19 złotych za metr kwadratowy). Położone jest na ostatnim piętrze 4-piętrowego bloku. Lokal jest w pełni umeblowany i wyposażony.

Najtańsze 3-pokojowe mieszkanie we Włocławku można wynając jednak za mniej, bo za 650 złotych. Wychodzi 10 złotych za metr kwadratowy. Tyle trzeba dać za 63-metrowe lokum na Południu, w 4-piętrowym bloku na 1. piętrze. Lokal jest częściowo umeblowany, są w nim m.in. dwie szafy typu Komandor.

Ile dasz za wynajem we Włocławku: Najtańsze mieszkania we Włocławku

Autor: Katarzyna Piojda
2komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (2)

a dlaczego nie piszecie że oprócz tego trzeba zapłacić za wodę gaz elektryczność śmieci a to są największe opłaty oprócz czynszu .To można śmiało dopisać 70 procent czynszu.
ROBERT KĘDZIERSKI, 19.11.2012, 11:07
przeglądanie ogłoszeń po samych cenach wynajmu jest absolutnie niemiarodajne, bo okazuje się że najniższe stawki są na osiedlach, gdzie czynsz odprowadzany do spółdzielni jest najwyższy.
zfieszak, 20.11.2012, 19:03