Koszalin: Tynki lecą ludziom na głowę

W bloku przy ulicy Bosmańskiej 21 w Koszalinie sufity spadają ludziom na głowy.

W ciągu dwóch lat od oddania bloku do użytku sufity runęły w 18 mieszkaniach. Inwestorem była KSM „Na Skarpie". Natomiast generalnym wykonawcą PBO Piotr Flens z Koszalina. Dlaczego tynki spadają nie wiedzą ani generalny wykonawca budynku, ani spółdzielnia, która wybudowała blok. W dziale inwestycyjnym „Na Skarpie" dowiedzieliśmy się, że w budynku położone są tynki gipsowe.

Dlaczego odpadają, tego nie wiedzą. – Staramy się, aby wykonawca poprawił usterki i zrobił remonty. Mamy jednak z nim kłopot, bo działa opieszale. Zlecona została ekspertyza, 20 września będzie dostępna – mówi Krystyna Fiutak z zarządu KSM „Na Skarpie".

Rozmawialiśmy także z generalnym wykonawcą. – Rozumiem, że ludzie mogą być niezadowoleni. Na spotkaniu z nimi przeprosiłem za zaistniałą sytuację i obiecałem naprawić tynki. Chciałbym dodać, że to nie moja firma robiła tynki tylko podwykonawca. Obecnie usunięto usterki w 15 mieszkaniach. Prace wykonał nasz podwykonawca. Teraz wchodzimy z remontem do następnego – mówi Piotr Flens.

Spółdzielnia deklaruje, że jesienią przeprowadzi kolejny przegląd sufitów. Warto tu dodać, że mieszkańcy feralnego bloku w styczniu odłączyli się od spółdzielni i stworzyli wspólnotę.

(CZA) / www.gk24.pl

Autor: GDP
17komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (17)

stary jak odgrzewany kotlet. to już było w TVN.
kirruy, 19.09.2011, 09:56
stary ale niestety ciągle aktualny... było w TVN było i w Fakcie.. a jak trzeba to w Polsacie, Jedynce i Dwójce też będzie :) dopóki nie zrobią z tym porządku
chilli, 19.09.2011, 20:09
spływam, 19.09.2011, 10:49
mak, 19.09.2011, 10:58
Już ręce opadają od profesjonalizmu "dziennikarzy" z GK24... na pierwszej stronie taki syfiasty błąd, czy nikt kur... z tych 100 osób pracujących na Mickiewicza nie czyta tego, co wy tam produkujecie????? co za barany skończone.
dracus, 19.09.2011, 11:12
no to tynki czy syfity czy może jeszcze co innego?...
oNKO, 19.09.2011, 11:14
Z pewnością spółdzielnia obmyje ręce ,inwestor też no i podwykonawca również no któż tu jest winien jak nie lokator ,na pewno żle użytkował mieszkanie- a nie było czasem tak że lokatorzy za dużo gotowali,za dużo oddychali, nie wietrzyli mieszkania no i zapewne sąsiedzi wyżej za dużo chodzili po swojej podłodze-to jest stara i już nie modna a wręcz żałosna i obrzydliwa śpiewka żałosnych zarządców naszych mieszkań i nie ma na nich siły wyższej,bo lepiej gnębić bezbronnego lokatora ,,jest to wręcz obrzydliwe co się dzieje i mają oni pole do popisu;woła to o pomste do nieba.wstydzić się powinni ,,,zawsze mają rację''
szara cicha myszka, 19.09.2011, 11:15
kolejny chchmęciarz. To nie JA, to PODWYKONAWCA hehhee A co mnie to obchodzi , kogo sobie pan Flens bierze za "podwykonawcę" To z niego taki " biznesmen łóżnka polowego" . A miało byc tak ładnie, ten prywatny wykonawca, to już nie ten państwowy, co to "...Franek trzymał scianę a ja po premię bigałem...". Ale jak widać w kapitaliźmie nie tylko ścianę , ale doszedł jeszcze sufit do trzymania i jak to robi9ć heheheh
Wiktor, 19.09.2011, 14:45
A ty Wiktorku to czym ty się zajmujesz.Wszystko robisz dobrze.Jeste nieomylny.
TY coś remontowałeś.?Jak oficjalnie czy bez rachunku?.Jesteś pewnie biednym budowlańcem lecącym " na lewo " bo prywciarze to złodzieje a tacy jak ty to biedni oszukani.
Co ty wiesz o robieniu tynków?Z pewnościa wiesz dużo więcej o kanciarzach - bo sam nim jesteś.
Franek, 07.11.2011, 18:20
A Pan Prezes powiedział w telewizji, że jak lecą sufity to jest to nieprzyjemne, ale nie groźne , więc poprosimy o kupno kasków dla wszystkich
NICK, 19.09.2011, 19:16
Skutki budowania na wariata to jest proste jak drut
Marcin, 19.09.2011, 19:23
Pan Prezes bagatelizuje sprawę spadających sufitów ( w przypadku tego bloku nie jest to jedyny "bolący" temat). Skoro nie widzi nic groźnego w tym, że kawał sufitu może spaść jakiemuś maluchowi na głowę- cóż można powiedzieć? zapraszamy prezesa do pomieszkania w którymś z mieszkań ( i na pewno nie w tym, które należało do niego a je sprzedał...).
chilli, 19.09.2011, 20:05
Firma partaczy zarządzana przez chytrego prywaciarza. Wszystko czego się dotkną wali się na łeb, ani jednej budowy nie zrobili dobrze. Zakładają minimum kosztów przy maximum usterek, a potem się zobaczy. Większość ludzi nie ma siły ani wiedzy aby się z nimi bić.
plens, 20.09.2011, 16:36
Podejrzewam ze przed zima bylo tynkowane(okna zamkniete) i wilgoc usiadla na suficie... badz budynek byl zalany... Jest wiele tego przyczyn... Prosze zwrocic uwage czy grunt czerwonego koloru zostal uzyty(i czy widac kamyki na tym gruncie?). Przyczyn moze byc wiele
Tynkarz, 11.10.2011, 12:23
Wszystkich lokatorów przepraszam!Tynki spadły podwykonawcy zatrudnionemu jako firmie znanej w KOszalinie z dobrej jakości wykonywanych tynków.( Bez nazw - biorę to na siebie z cała odpowiedzialnośćią ).To firma,ktora rboi tylko tynki i podłożą w ilości 10 -ciu takich domów jak ten na Bosmanskiej w roku!!!A może i więcej Nie idzie tu o chytrość moją jako tzw prywaciarza.Racja leży prawdopodobnie ( bo Sąd to roztrzygnie ) w gruncie jak to pisze " tynkarz " -widać ,że fachowieca nie pieniacz.W 15-tu mieszkaniach na 49 naprawiono w ub. roku.Obecnie naprawiamy w 2 mieszkaniach.a 2 dalszych lokatorów chce kasę ale od " prywaciarza" chcą razy dwa!!!!Od podwykonawcy " prywaciarza" chcieli połowę!!!!( DOBRE ale prawdziwe ).Więcej mieszkań nie zgłoszono.Aktualnie trwa kolejny przegląd mieszkań.Zakończy się w połowie listopada.Wyniki przeglądu na dzisiaj : nie ma mieszkań gdzie mogłyby spadać dalsze tynki.
Sytuacja pod kontrolą i nikt nie ucieka od odpowiedzialności.Ja też nigdy od niej nie uciekałem.Dodam,że podwykonawca moj miał kolejnego podwykonawcę i to ten właśnie zle to zrobił tynki "oszczędzając" na gruncie a potem przepisał swój majątek na "Mamusię" i firmę zamknął.Ten podwykonawca podwykonawcy wykonywał swoje spadające sufity ( jak się niestety dopiero teraz okazało w Sądzie ) w Kołobrzegu- spadły, na Buczka w Koszalinie i -spadły i na Traugutta - spadły.Tyle wyjaśnień Szanowni Państwo.Wszyscy popełniamy błędy ale czasami tylko ponosimy konsekwencje błędow innych.W tym wypadku ponoszę je ja i moj podwykonawca.Nieprawdą jest ,że uciekamy od odpowiedzialności.
Za powstałe uciążliwości jeszcze raz lokatorów i Spółdzielnie przepraszam
Piotr Flens
Piotr Flens, 05.11.2011, 20:45
takie ble ble pod publike. spatolona robota i koniec. było pilnowac podwykonawc e albo nie brac roboty oszuści i kanciarze byle taniej i szybcjie jak nie umiesz to się nie bierz partolenie i niec wiecej Ale firma hahha
lokator, 18.11.2011, 16:12
Lokator o ile " jest Prawdziwy " to wie,że jest po przeglądzie u wszystkich lokatorów .Przegląd wykazał 2 przypadki większych odspojen ( ok 1-1,5 mkw ) i kilkanaście małych- po ok 10 x 20 cm.Wszystko zostanie naprawione i będzie dalej monitorowane."Lokatorze" jeżeli to jest ble ,ble ,ble to dalszych komentarzy nie będzie bo działamy jawnie bez pseudo i złośliwości .
Flens Piotr, 04.12.2011, 20:55