Kielce: ruszyła budowa atrakcyjnego osiedla

Przy ulicy Chęcińskiej w Kielcach ruszyła budowa atrakcyjnego osiedla mieszkaniowego. Powstaną tam cztery duże bloki ustawione w kształcie litery "U" i jeden mały.
  • Galene House

    Tak będzie prezentowało się nowe osiedle w Kielcach - Galene House.

    Corpores

Galene House tak będzie się nazywało nowe osiedle, którego budowa zaczęła się między ulicą Chęcińską a Armii Krajowej. Powstanie 5 budynków, w tym cztery duże w kształcie litery "U" z atrakcyjnym dziedzińcem otwartym w kierunku południowo-wschodnim. Bloki będą cztero-, pięcio- i sześciokondygnacyjne, wszystkie wyposażone w cichobieżne windy.

Warto pomyśleć o zakupie mieszkania już teraz, bo: Spadki cen mieszkań wyraźnie wyhamowują 

W czterech budynkach łącznie powstaną 163 mieszkania o powierzchni od 32 do 99 metrów kwadratowych. W piątym, mniejszym bloku zaprojektowano tylko 15 lokali mieszkalnych. Na parterach w części budynków będą lokale użytkowe.

– Na dachach bloków, z wyjątkiem najwyższego budynku powstaną zielone tarasy z widokiem na Wzgórze Zamkowe i Kadzielnię. Największy z nich będzie miał do 100 metrów kwadratowych  powierzchni – informuje Halina Billewicz, pracownik kieleckiego oddziału firmy Corpores.

Pod budynkami powstanie dwupoziomowy garaż. Będzie w nim 160 miejsc parkingowych. Parkingi naziemne będą także obok bloków.

Mieszkania są ciekawie zaprojektowane. – Na przykład w kawalerce można bez problemów zrobić dwa pokoje. Także w innych, większych mieszkaniach można wydzielić pokoje według uznania lokatorów. Niektóre lokale mają aneksy kuchenne, inne wydzielone kuchnie, bo teraz różne są oczekiwania klientów – informuje pracownica. – Wszystkie mieszkania są wyposażone w zabudowane lodżie, klienci wolą je niż otwarte balkony.

Lokale zostaną wyposażone w wentylację hybrydową, która włącza się samoczynne żalenie od wilgotności powietrza. W każdej klatce zaprojektowano wózkownie, w których można zostawić dziecięcy wózek. Osiedle będzie ogrodzone.

– Osiedle zostało ładnie zaprojektowane. Między budynkami powstanie dziedziniec, z mnóstwem zieleni usytuowanej na skarpach, z podświetlanymi ławeczkami i miejscem do zabawy dla dzieci – dodaje.
Sprzedaż mieszkań już się rozpoczęła. Cena za jeden metr kwadratowy wyniesie od 4600 do 4850 złotych.

Inwestycja będzie oddawana do użytku w dwóch etapach. Dwa pierwsze bloki będą gotowe w IV kwartale 2014 roku, a trzy kolejne rok później.

Więcej na temat zakupu mieszkania od dewelopera: Jak sprawdzić firmę deweloperską

Autor: Agata Kowalczyk
23komentarzy

Komentarze (23)

Ustawa o języku polskim zabrania nadawania obcojęzycznych nazw. A kultura również tego by wymagała. Czy koniecznie trzeba niszczyć język, do tego używać pretensjonalnych nazw? W czym ma to niby pomóc?
Ryszard, 27.03.2013, 16:01
Brzmi fatalnie.
nnnnnnnnn, 27.03.2013, 16:39
Osiedle ? a od kiedy jeden czy dwa bloki traktuję się jako osiedle ?
Kielczanin, 27.03.2013, 18:13
sa, 27.03.2013, 19:58
Super jak kiedyś nie było nic tak teraz blok na bloku tylko komu?? Kredyty wielkie ml odzież stąd ucieka bo pracy nie ma.............. No ale zabetonujcie nas a co tam...........
Gość , 27.03.2013, 20:35
Mam przeczucie że budowa stanie jak kilka lat temu sąsiednich bloków TBS. Koło placu targowego budowane są mieszkania w cenie 3900 za metr kwadratowy. Zresztą podobnych budów jest w Kielcach wiele, że nie wspomnę o wybudowanych w ostatnich 3 latach w których do dziś nie mogą sprzedać wszystkich mieszkań. Jeszcze będą się prosić żeby ktoś to kupił za 3000/m2.
Bamber Old, 28.03.2013, 09:10
"Galerie" to po francusku. "House" po angielsku. Widocznie autor nazwy z polskim coś nie za bardzo. Śmieszne i pretensjonalne.
wojtuś, 27.03.2013, 20:55
Cieszy mnie to że ciągle się coś w Kielcach buduje.
Martwi natomiast to że nic się nie robi w celu tworzenia miejsc pracy :-(
Nie chodzi mi o pracę w hipermarkecie tylko taką ,,normalną''
Przemysł,przemysł i jeszcze raz przemysł.
Pozamykali,polikwidowali,pozwalniali i teraz importujemy zamiast u siebie produkować :-( Za co ja mam kupić mieszkanie??
Za te 1200 zł netto.
Potem koło 800 zł miesięcznie na wszelkiego rodzaju opłaty?
Do tego umowa śmieciowa lub robota na czarno bez pewnej przyszłości.
Już bardziej opyla się kupić działkę w pobliżu miasta,a nie na jego terenie
bo dowalacie takie podatki że ledwie można wyrobić.
Samemu żeby coś otworzyć to też się nie opyla, bo podatki kosmiczne.
Zresztą najpierw trzeba mieć za co otworzyć, a za 1200 zł świata się nie
zwojuje.
Panie Lubawski,postaw pan na przemysł.
Bo jak tak dalej pójdzie to Kielce wyludnią się jak Skarżysko.
Ja na razie pracuje za granicą sezonowo,ale jak mi się trafi to już tu nie wrócę.
Życie jest tylko jedno.
Nie zamierzam marnować go tutaj.
Pozdrawiam
Damian, 27.03.2013, 20:56
Zapomnij! To przecież on, wcale nie tak dawno twierdził, że Kielcom przemysł nie jest do niczego potrzebny! On tu zrobi narodowe centrum handlowe!
Wizjoner, psia jego po je ba na mać...
zyga, 27.03.2013, 22:44
Atrakcyjne miejsce,ciche i spokojne-ruchliwa ulica Armii Krajowej(będzie jeszcze ruchliwsza jak otworzą estakadę) i piękny widok na przejeżdżające tuż obok pociągi towarowe z węglem-atrakcyjniejszego miejsca nie znajdziecie nigdzie!
bogusław łęcina, 27.03.2013, 22:23
Ulica Chęcińska jest od dawna najbardziej zaludniona w całym województwie. Tam już nie ma gdzie szpilki wsadzić, same blokowiska naokoło. Dlatego żeby ułatwić jej mieszkańcom dojazd pewien Wąsaty Wizjoner zrobił z Chęcińskiej ulicę... ślepą. A teraz jeszcze ten sam Bob Budowniczy postanowił tam bloków dołożyć. Bo z jednej strony Corpores buduje swoje "osiedle", a z drugiej (koło kościoła garnizonowego) podobne "osiedle" buduje Grzyb. To drugie to "osiedle Parkowe" z blokowiskiem 10-piętrowym.
Kiedy znajdzie się ktoś na tyle mocny, że zamknie to wąsate coś w izolatce szpitala psychiatrycznego??? Bo ten facet jest zdecydowanie niebezpieczny dla otoczenia. A jego otoczenie to całe miasto Kielce.
Rycho, 27.03.2013, 23:30
zaludnienie tam porównywalne do Manhattanu.....................
ca_kiel, 28.03.2013, 07:51
całkiem fajna sprawa kiedy sąsiad widzi sąsiada ,,,,,,,,, urojony pomysł nic prywatności
kapusta tomasz, 28.03.2013, 08:02
Dokladnie o tym samym pomyslalem Blok w ksztalcie litery U poroniony pomysl
Wito, 28.03.2013, 09:22
Wyobrażam sobie ten dziedziniec,; wokoło deptak -ścieżka jak dla więżniów,rewelacyjny pomysł,nie ma co !!!
Sabina, 02.04.2013, 17:28
Niech budują, im więcej inwestycji tym większa szansa na obniżki. Wątpię, że złapią kogoś na takie ceny, chociaż jeleni u nas nie brakuje :) Dorbud na bocianku ma wielki problem za 4500 i jeszcze dają miejsce w garażu za darmo. Postoją bloki puste to cena zejdzie do 4000 - 4200 albo i niżej jak gospodarka całkiem pier....
qwerty, 28.03.2013, 09:20
Od 4800 to mogę kupić w warszawie a nie na tym ZADUPIU!!!
bednarz, 28.03.2013, 10:53
ty mozesz kupic 4800 ale na pewno nie w warszawie ani w jej okolicach glabie
active, 12.08.2013, 09:48
Leszczu ogarnij się i spójrz na realia tępa strzało.Jeśli nie wiesz co z czym się je to zamknij morde kutaśi łbie!!!!!!!!!!!tyle mam Ci do powiedzenia lamusie
ck, 28.02.2015, 22:05
Architektoniczne gowno z lat 70-tych..
ck, 28.03.2013, 14:32
coś im się pomerdało, za tyle to mieszkania w Krakowie z garażem w cenie i meblami kuchennymi.
dan, 29.03.2013, 13:29
Ja też nie mam zamiaru kupować poczekam na niższe ceny. Bo 4800 za metr to dla bogaczy a nie normalnego człowieka.
Zaba, 21.09.2014, 09:16
Nagadali się wszyscy nagadali, a budynki stoją, sprzedały się prawie wszystkie mieszkania. Jakoś cena nie taka straszna. A jak spojrzycie na inne inwestycje to wcale nie ataka najwyższa ;)
dommell, 16.09.2016, 12:42