Kielce: nowy wieżowiec naprzeciwko bazaru

Już w marcu 2013 roku ruszy budowa bloku przy ulicy Seminaryjskiej w Kielcach, naprzeciwko wejścia do Targowiska Miejskiego. Do każdego mieszkania zaprojektowano miejsce postojowe w podziemnym parkingu.
Blok mieszkalny przy ul. Seminaryjnej w Kilecach
Tak będzie wyglądał blok, który powstanie przy ulicy Seminaryjskiej w Kielcach, na wysokości wejścia do Targowiska Miejskiego.

fot. Nowobud

  • Blok mieszkalny przy ul. Seminaryjnej w Kilecach
  • Nowy wieżowiec w Kielcach

– Budynek został ciekawie i nowocześnie zaprojektowany, tak, aby sąsiedzi nie zaglądali sobie w okna. Będzie miał osiem pięter i podziemny parking. Parter zajmą lokale użytkowe, w sumie o powierzchni 730 metrów. Być może uda się znaleźć jednego najemcę, prowadzimy rozmowy z siecią drogerii. Jeśli nie dojdzie do zawarcia umowy to powierzchnia zostanie podzielona na mniejsze lokale, według oczekiwań najemców – informuje Zbigniew Olesiński, prezes spółdzielni mieszkaniowej Jana Czarnockiego w Kielcach.

Pozostałe piętra zajmą mieszkania. Zaprojektowano ich 103. Będą o powierzchni od 30 do 70 metrów kwadratowych. W podziemnym parkingu powstanie 110 miejsc postojowych. Dla gości i innych mieszkańców osiedla zostanie urządzony parking dla 52 samochodów.

– Bok wybudujemy w miejscu obecnego parkingu, ale w zamian powstanie większa liczba miejsc postojowych o wyższym standardzie. Mamy nadzieje, że ta inwestycja rozwiąże problem parkowania w naszym osiedlu – dodaje prezes.

Inwestycja obejmie także modernizacje starego placu zabaw. Zostaną ustawione nowe huśtawki i inne urządzenia do zabawy, piaskownica, czy ławeczki. – Przybędzie także zieleni. Otocznie nowego bloki zostanie ładnie zagospodarowane – zapewnia prezes.

Budowa ma ruszyć w marcu. – Kończymy sprawy formalne, lada dzień dostaniemy pozwolenie na budowę – przyznaje prezes. – Inwestycja potrwa 15 miesięcy.

Blok zbuduje kielecka firma Nowobud. – Zależało nam na wyborze wykonawcy z naszego regionu, aby to kielczanie otrzymali prace przy budowie – dodaje prezes.
Cena jednego metra kwadratowego w nowym bloku została ustalona na 4 tysiące 290 złotych. 

Autor: ATA
23komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (23)

mieszkanie w bloku w kielcach za 4300? Cena naprawdę robi wrażenie.
Agnieszka2, 30.01.2013, 07:14
Toamsz, 30.01.2013, 14:02
to jest cena brutto :)
dokładnie 4.290
Wiola, 26.03.2013, 13:05
a czym tu się cieszyć? i tak mało kogo będzie stać
k, 30.01.2013, 09:18
4300zł to dobra cena-albo i nie-zależy jaki będzie standard wykończenia i czy mieszkania będą miały kuchnię czy aneks kuchenny,który cofa nasze budownictwo do lat 70.i ciemnych kuchni na Czarnowie czy KSM.Za nowe mieszkanie bez kuchni nie dałabym więcej niż 3400zł/m2.
Fakty są takie,że aneksy wymyślono w budownictwie na potrzeby osób niegotujących w domu-taki wynalazek do ugotowania wody na herbatę ew.podgrzania potrawy w mikrofalówce.A kogo dziś stać na niegotowanie i restauracje jak ludzi nawet nie stać na mieszkania za 4tys/m2.
Szkoda by było,aby kolejny wieżowiec w mieście był budowany nie wiadomo dla kogo.
Ja, 30.01.2013, 09:25
Toamsz, 30.01.2013, 14:03
mad78, 30.01.2013, 16:17
kuchnie są widne i nie są połaczone z salonem.
Wiola, 02.04.2013, 12:08
z pewnością zostanie zabrany grunt na którym teraz znajduje się parking.W Kielcach to normalka!!Nie znam drugiego takiego miasta w Polsce.Róbcie tak dalej!!!
Nowak, 30.01.2013, 10:25
czytaj ze zrozumieniem, będziesz wiedział więcej.
kowalski, 30.01.2013, 10:35
Tak,dokładnie w tym miejscu powstanie wieżowiec.Tak się zastanawiam gdzie choćby przez czas budowy zostaną upchnięte auta z owego parkingu-jest ich kilkadziesiąt.Na osiedlu już w tej chwili jest ogromny problem ze znalezieniem miejsca.Z pustego i Salomon nie naleje-widocznie trzeba będzie wykupić sobie abonament miesięczny na parkowanie na Placu Wolności albo zacząć parkować auta na dwóch zabytkowych placach zabaw na osiedlu-oba ok.30letnie,nie mogły się doczekać nowych zabawek i nawierzchni-a tu masz-będą wreszcie nowe zabawki.Miło:-)Lepiej późno niż wcale.
Ja, 30.01.2013, 11:13
Gdzie ma powstać ten blok- na parkingu osiedlowym czy tych przy bazarach?
kasia, 30.01.2013, 12:50
Pewnie dlatego spółdzielnia odłączyła się od dawnej żeby sprzedać teren i zgarnąć ze 2mln zł. Ciekawa jestem jak spółdzielnia rozwiąże sprawę parkingu, gdzie kiedyś ludzie zainwestowali duże pieniądze na jego ogrodzenie, utwardzenie itd??????????????
Gość, 30.01.2013, 14:10
Za 15 miesięcy to ceny w Kielcach będą na poziomie 2500 /m2 .A może się mylę-już widzę setki chętnych połykających ślinkę na nowe mieszkanie w tym wierzowcu-prace się jeszcze nie zaczęły ,a już wpłacone pieniądze.Bo developer obiecał że dostaną gratis komórke na rower.Lokalizacja atrakcyjna -przy kredycie na 30 lat blisko do Biedronki i tanie mięso na bazarych.
olek , 30.01.2013, 17:32
mika, 30.01.2013, 17:56
Śmieszne jest jak osoba bez wiedzy się wypowiada, ależ jest to możliwe w przypadku gdy zachodzi zjawisko deflacji ale jednocześnie obniżenie najniższej krajowej, jak rząd zniósłby najnizsza krajową i rynek by wyznaczył cenę pracy rzeczywiscie byoby to możliwe ale i zarobki byłyby na poziomie 500 zł na miesiac, koszty wykonawstwa to minimum 2500 zł/m2 jak jest zaniżony standard lub 3000 zł jak standard lepszy do tego koszt obsługi kredytu, działka, nadzór.... Do ceny 3500 z 1m2 działalność dewelopera jest non profit w takim przypadku.
Bardzo ciekawy komentarz, 30.01.2013, 20:05
I dobrze im więcej się buduje tym większa szansa na wojnę cenową na rynku. Czy ta spółdzielnia ma stronę internetową lub można gdzieś obejrzeć plany mieszkań?
Kamil, 30.01.2013, 17:38
niestety plany mieszkań można zobaczyć tylko w spółdzielni. Nie mają rzutów w formie elektronicznej :( większość mieszkan jest już zarezerwowana, a przynajmniej te najładniejsze i na wyższych piętrach więc nie wiem czy jest sens sie fatygować :(
Wiola, 02.04.2013, 12:11
praca@nowbudkielce.pl
das, 30.01.2013, 18:57
https://www.youtube.com/watch?v=J4EGc0nyYtM https://www.youtube.com/watch?v=7Ev9bjsZN70 oglądajcie komentujcie lajkujcie subskrybujcie
das, 30.01.2013, 18:58
coś się tu nie zgadza, powstanie blok który zajmie pow. 1000m2 w tym obecny parking a przybędzie powierzchni na zieleń, ławeczek....... hahaha, Prezesie, zieleni przybyłoby gdyby powstałby np park a nie następne blokowisko w tak ścisłej zabudowie
mnich, 30.01.2013, 19:20
4300zł/m2 to zdzierstwo oni mają działkę za darmo. Za spółdzielnianego gniota. nie warto dać więcej niż 3600zł/m2 Oby tylko nie skończyło się tak samo jak budowa tej spółdzielni na barwinku kasy nie ma mieszkań też. Zieleń to będzie ale wycięta.
dzidek z pioniera, 21.03.2013, 12:58
A czy ktoś się zastanowił gdzie będą się bawiły dziece z istniejących bloków??? W miejscu starego i tak byle jakiego będzie plac budowy, gdzie podzieją się dzieci przez wakacje? Wszystko nastawione jest na kasę blok po prostu wciskają pomiędzy inne budynki, będzie można z własnego domu oglądać telewizje u sąsiada.
magda, 09.04.2013, 19:23