Kielce: Na Stoku powstaje nowy blok

Przy ulicy Orląt Lwowskich w Kielcach powstaje nowy blok. Prawo do zakupu mieszkań mają członkowie spółdzielni i ich rodziny. Budynek zostanie oddany do użytku w grudniu 2013 roku.
Tak ma wyglądać nowo powstały budynek mieszkalny na osiedlu Na Stoku
Tak ma wyglądać nowo powstały budynek mieszkalny na osiedlu Na Stoku

fot. Spółdzielnia Mieszkaniowa Na Stoku

Szóstego sierpnia oddano do nadzoru budowę nowego bloku przy ulicy Orląt Lwowskich, w pobliżu marketów Tesco i Lidl. Pomysł budowy budynku powstał z inicjatywy członków spółdzielni.

Powstający blok będzie miał sześć pięter i trzy klatki. Jego powierzchnia będzie wynosić 4 200 metrów kwadratowych, na której powstaną 82 mieszkania o różnym metrażu.

– Lokale mają od 30 do 70 metrów kwadratowych i są jedno-, dwu- lub trzypokojowe. Dysponujemy także jednym lokalem użytkowym o powierzchni 100 metrów kwadratowych – mówi Mirosław Jaros, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Na Stoku. Cena jest atrakcyjna – metr kwadratowy kosztuje 3 600 złotych.

– W tej chwili nie mamy do sprzedania żadnych mieszkań. Pierwszeństwo przy ich zakupie mieli członkowie spółdzielni i ich rodziny. Jesteśmy w trakcie podpisywania umów, jeśli nawet ktoś zrezygnuje mamy listę rezerwową – dodaje prezes.

Nowym nabywcom spółdzielnia oferuje także zakup miejsc parkingowych, które będą w podziemiu, jest ich 52. –Szacowany koszt takiego miejsca będzie wynosił około 20 tysięcy złotych – mówi Mirosław Jaros.

Do dyspozycji nowych lokatorów zostaną oddane także komórki podziemne, które jednak są dostępne w ograniczonym zakresie. – Piwnic jest 52, nie wiemy jeszcze, według jakich kryteriów zostaną one przyznane mieszkańcom. 31. sierpnia rada nadzoru postanowi, jak je przydzielić – informuje nas prezes spółdzielni.
Przewidywany czas zakończenia budowy to 29. listopada 2013 roku, lokale będą oddawane do 10 grudnia.

Z uwagi na duże zainteresowanie ofertą powstał pomysł budowy kolejnego bloku na podobnych warunkach. Budynek miałby powstać na terenie parkingu strzeżonego, który znajduje się obok Hermesu przy ulicy Sikorskiego w Kielcach.

Izabela Mortas

 

Autor: redakcja.regiodom
17komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (17)

W końcu normalna cena za metr kwadratowy. Wszystkie spółdzielnie powinny iść za tym przykładem, ludzie mieliby możliwość zakupu swojego M zwłaszcza młode małżeństwa.
kula, 10.08.2012, 13:40
3.600 to normalna cena? Po 3000 juz są, bo mieszkania tanieją, a oni jescze o 100zł podniesli.
Agar, 27.02.2013, 11:19
przy Orląt Lwowskich.. a nie Nowaka Jeziorańskiego..
gość, 10.08.2012, 13:40
Super pomysł, żeby budować więcej takich bloków za te pieniądze. Blok jest na ładny a mieszkania są bardzo ładnie zaprojektowane. Oby wiecej takich bloków powstawało za tak małe pieniądze. Ceny u deweloperów zaczynaja sie od 4500zl a tu taka miła niespodzianka. Pozdrawiam.
ze stoku , 10.08.2012, 14:23
Na Osiedlu Panorama- Podkarczówka, mieszkania są o wiele ładniejsze jak i teren wokół. Wołali za nie na początku 4.900 za metr a później przez wzgląd na małe zainteresowanie(cena) spuścili na 3. 9000
Haba, 13.08.2012, 15:55
jak niewiele trzeba że mieszkania się szybko sprzedały, deweloperzy bierzcie przykład z tej spółdzielni. Dla porównania na tym samym osiedlu blok "Słoneczny stok" na wiele mieszkań do sprzedarzy bo cena jest o wiele wyższa
gosc, 10.08.2012, 14:30
muszą na kims zbijać kokosy...
gosc, 10.08.2012, 14:33
Nie przy Jana Nowka Jeziorańskiego tylko przy Orląt Lwowskich!
dm, 10.08.2012, 14:31
alan, 10.08.2012, 18:54
oczywiście !!!, 10.08.2012, 20:11
naiwny jesteś alan jak dziecko !!!
alan, 10.08.2012, 20:38
No i co tu zachwalac....tanie mieszkania dla pracownikow Spoldzielni i ich rodzin??????...mieszkania buduje sie raczej dla ludzi, ktorzy nie maja perspektyw na zakup drogiego mieszkania. Totalny absurd...Panstwo w Panstwie. Do czego wogole doszlo tanie mieszkania dla wybrancow i wlasnych zaprzyjaznionych elit.
Ewa, 11.08.2012, 07:12
nie dla pracowników spółdzielni tylko dla członków spółdzielni i ich rodzin . to chyba jest różnica
qqq, 11.08.2012, 11:24
to co napisałeś(aś) .... ".tanie mieszkania dla pracownikow Spoldzielni i ich rodzin??????...."
totakna bzdura to co piszesz ponieważ jestem osobą która nie ma nic wspólnego z bycia bądź pracownikiem lub rodziną tak jak nazwałeś(aś) co gorze jakąś elita tylko jestem członkiem spółdzielni zwykłym szarym mieszkańce tego osiedla.trzeba był pewnego dnia rano wstać ruszyć du... być tam o 7 rano i byś miał (miała) znam jeszcze parę osób którzy stali ze mną w kolejce i dostali to co chcieli.najłatwiej sobie powiedzieć w ten sposób że po rodzinie i w ogóle ale to totalny debilizm.fakt że cena jest bardzo atrakcyjna samo zrobiło... ludzi mnóstwo tak jak mówię wystarczyło rano wstać w pierwszym dniu zapisów i by było.pozdr
laciatyck, 12.08.2012, 13:25
zgadza się , trzeba było ruszyć dupe a nie teraz narzekać.
gosc, 12.08.2012, 15:00
Ten budynek na Orląt Lwowskich projektowało jakieś renomowane biuro architektoniczne z Katowic, wiecie coś o tym ???
Kliszka, 25.08.2012, 00:18
A czy może ktoś wie co budują koło przychodni Stomed ?
ALAZET, 29.08.2012, 21:42