Kielce: mieszkańcy niedawno oddanego budynku skarżą się na liczne usterki

Mieszkańcy bloku przy Kwarcianej 7 w Kielcach zgłaszają wiele usterek dotyczących budynku. Inwestor jest otwarty na współpracę.
  • Pęknięcie na ścianie

    Na częściach wspólnych w budynku popękały ściany. Przedstawiciele firmy budowlanej zapewniają, że usterki zostaną usunięte.

    Aleksander Piekarski

Mieszkańcy całkiem niedawno oddanego budynku numer 7 przy ulicy Kwarcianej (osiedle Nowy Baranówek) w Kielcach skarżą się na brak ulicy dojazdowej do ich bloku oraz na liczne niedociągnięcia budowlane.

Błoto i pęknięte ściany

Najbardziej drażniącym problemem jest ulica Kwarciana, która powstała specjalnie na potrzeby nowej inwestycji. – Mimo zapewnień, że ulica będzie betonowa, cały czas jest ona nieutwardzona żadną nawierzchnią, wygląda, jakby była drogą polną. W czasie intensywnych deszczów mamy tu jedno wielkie błoto. Ta sytuacja trwa już około dwóch lat i nie zapowiada się, by coś się zmieniło – mówią przedstawiciele wspólnoty.

Właściciele mieszkań w bloku numer 7 narzekają również na liczne niedopatrzenia budowlane w środku i wokół budynku.

– W niektórych piwnicach pojawiły się grzyb i pleśń, na klatkach schodowych pękają ściany. Na zewnątrz postawiono ogrodzenie, które następnie zlikwidowano, choć w aktach notarialnych jest mowa o takim zabezpieczeniu. Ponadto nie mamy dojścia do altany śmietnikowej – musimy chodzić po ziemi, a potem to wszystko wnosimy do mieszkań – wymieniają. – Nawet z akustyką w budynku są kłopoty. Gdy sąsiedzi rozmawiają na korytarzu lub odkręcają wodę w kranie w sąsiednim pomieszczeniu, słyszę, jakby to się odbywało w moim mieszkaniu – dodaje jeden z przedstawicieli bloku.

Przeczytaj: Zobacz, jak wygłuszyć ścianę, gdy słyszysz rozmowy sąsiada

Wyjaśniali na spotkaniu

Budynek numer 7 wchodzi w skład inwestycji prowadzonej przez Unimax Development. Jego przedstawiciele dziwią się, że mieszkańcy wystąpili z problemami do mediów, ponieważ pod koniec marca odbyło się spotkanie członków wspólnoty z reprezentantami spółki.

– Udzieliliśmy wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie zadane pytania mieszkańców oraz wyjaśniliśmy wątpliwości. Nigdy nie pozostawaliśmy obojętni na uwagi i zawsze natychmiast reagowaliśmy na wszelkie formalne zgłoszenia – mówi Jerzy Wójcik z Unimax Development.

Będą naprawy

Ulica Kwarciana w założeniu spółki miała zostać wykończona w 2013 roku, pojawiły się jednak komplikacje.
– Wykonanie nawierzchni drogi i chodników utrudniły protesty wieloletnich mieszkańców ulicy Kwarcianej, musieliśmy więc zmieniać projekt. W tej chwili mamy akceptację Miejskiego Zarządu Dróg na ostatnią wersję projektu. Przy sprzyjających warunkach ulica powstanie jeszcze w tym roku, ale tym zajmuje się już miasto zapewnia Jerzy Wójcik.

Pękanie ścian, według przedstawiciela spółki, jest spowodowane "osiadaniem" budynku, naturalnym w przypadku tego typu inwestycji. Usterki mają zostać wkrótce usunięte. Pleśń w piwnicach to już problem zgoła odmienny i według reprezentanta spółki wynika z nieprawidłowej eksploatacji. – Wentylacja i nagrzewnica były wyłączane, co mogło doprowadzić do pojawienia się pleśniowych nalotów na półkach w komórkach. Potwierdzają to nasze wizje lokalne – mówi.

Dowiedz się: Dlaczego ściany w mieszkaniu pękają

Ogrodzenie i chodniki są wykonane według założeń firmy

– Tymczasowo między blokami numer 7 i 9 postawiliśmy płot budowlany na skutek powstawania budynku numer 9. Oba bloki są ogrodzone z zewnątrz, nie między sobą. Takie założenia były od początku. Podobnie z chodnikami – są zrobione według projektów, ale na prośbę mieszkańców planujemy wykonanie dodatkowego dojścia do śmietnika – tłumaczy Wójcik.

Co do akustyki – ta również jest zgodna z obowiązującymi normami. – Wrażliwość na hałas jest odczuciem subiektywnym, ale nie lekceważymy takich sygnałów. Dotychczas dostaliśmy jedno zgłoszenie i będziemy interweniować zaraz po świętach – zapewnia Wójcik.

Autor: Izabela Mortas
50komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (50)

Chceta żeby było tanio z metra kwadratowego, to mata tanio.
anbudowski, 02.04.2015, 09:15
proponuję zapoznać się z cenami mieszkań przy ul Kwarcianej a potem pisanie mądrzejszych komentarzy.
aaa, 02.04.2015, 09:55
....oczywiście budują byle jak z tanich ,materiałów byle upchnąć mieszkanie za dużą kasę przecież to nie ich prywatny dom...
xxxd, 02.04.2015, 09:35
Jeżeli materiał jest dopuszczony do obrotu w Polsce i posiada stosowne dokumenty to pretensje trzeba mieć do państwowych instytucji które pozwalają na obrót nimi a nie do ludzi którzy ten materiał kupują.
Ruszcie głową, myślenie nie boli.
Zygfryd, 02.04.2015, 10:02
Skoro deweloper o tym wie nie znaczy ze musi budowac z najgorszych materialow.
pawel, 02.04.2015, 15:59
Skoro deweloper o tym wie nie znaczy ze musi budowac z najgorszych materialow.
pawel, 02.04.2015, 15:59
Nie buduje z gorszych tylko dostępnych na rynku.
Zygfryd, 03.04.2015, 07:54
Miałem sen o windzie, więc pytam:
Dlaczego winda na drugiej klatce jest na 12 a nie 15 osób ?
Malkolm X
Malkolm X, 02.04.2015, 09:57
A co? Wozem nie możesz wjechać?
pani basia, 02.04.2015, 20:30
Dodatkowy artykuł powinni napisać o zarządcy tych bloków, bo to też jest niezły kabaret...
aaa, 02.04.2015, 10:35
...to też jest prawdą!
Stokrotka, 02.04.2015, 11:05
...jeden z lepiej jak nie najlepiej wykonanych obiektów mieszkalnych w Kielcach, poczytajcie inne fora a dowiecie się z jakimi problemami borykają się mieszkańcy innych osiedli. Macie solidnie wykonany blok!
brudny hary, 02.04.2015, 11:03
Pokaż mie te fora chęnie poczytam, z solidnością wykonania tych bloków to bym nie był przekonany że jest taka rewelacyjna :):)
Taaaaaaa, 02.04.2015, 13:09
Tylko debil, albo kompletnie skorumpowany cwaniak mógł wyda c pozwolenie na budowę osiedla bloków wielorodzinnych na \Baranówku.
W Kielcach żaden z decydentów nie ma najmniejszego pojęcia o urbanistyce.
Ale cóż: w demokracji lud ma dokładnie taką władzę na jaką zasługuje!
piotrowin, 02.04.2015, 11:44
jakie zło w tym widzisz? co chcesz od tego osiedla?!
Władek, 02.04.2015, 11:59
sprawdzimy czym palisz w piecu! w swoim ekologicznym domku...
"Martin", 02.04.2015, 12:01
Gazem Za-dym-iarzu z bagien.
Gdybyś ty i twój kumpel powyżej znał choć trochę historię Baranówka i jego budowę geologiczną, nie mówiąc już o społecznych uwarunkowaniach planowania przestrzennego to być głupio w klawiaturę nie stukał!
piotrowin, 03.04.2015, 09:33
"...społecznych uwarunkowaniach planowania przestrzennego..."
Nie piep... głupot. Chaty tam mają tylko dygnitarze z poprzedniej epoki. Ciesz się, że was jeszcze nie wysiedlili.
kleofas, 03.04.2015, 11:46
UNIMAX ..i wszystko jasne:)....robią z najtańszych materiałów,tylko aby sprzedać budynek:).a póżniej niech się właściciel martwi,żałosne to i tyle.....
był,widziołłł, 02.04.2015, 11:57
przyjdź i zobacz a nie pisz takich głupot! Nie zapomnij zrobić zdjęcia bo drugiego tak dobrze zrobionego długo nie zobaczysz:)
kolo, 02.04.2015, 12:06
Po podpisie wnioskuje, że kolega daleko od centrum mieszka!
Zygfryd, 02.04.2015, 14:19
leszek, 02.04.2015, 14:20
Tak się teraz buduje mili Państwo. Skoro blok osiada (co jest prawdą) to dlaczego inwestor dopuszcza blok do użytku zanim obiekt się nie ustabilizuje? Otóż dlatego, że kasa potrzebna a jak się ludziom sprzeda, to przecież nie oddadzą tych mieszkań (wielokrotnie już wykończonych). Droga? Już niejedna inwestycja miała mieć porządną drogę. Na obietnicach się zwykle kończy - oby tu nie było tak samo.
Medina, 02.04.2015, 12:01
Czy umiesz przewidzieć jak długo bedzie osiadał budynek?
Zygfryd, 02.04.2015, 14:17
przecież tam same wieśki mieszkaja , wystarczy zobaczyc blachy. Już widzę tą ulicę, ciekawe gdzie będzie spływac odwodnienie z niej?
ocb, 02.04.2015, 13:15
najlepiej do Twojej pustej głowy!
o., 02.04.2015, 13:53
co się tak wieśku oburzyłeś, przepłaciłeś za mieszkanko i tyle w temacie
ocb, 02.04.2015, 16:42
Ciekawe rzeczy opowiadasz mądrusiu, nie zapominaj gdzie jedziesz na Święta. Bo u Ciebie to pewnie chipsy i krakersy!
monika, 02.04.2015, 20:20
Nie sadze ;) troche kultury, naprawde to nie jest trudne , ahhahahahahaha usmiac sie mozna z tego okreslenia "wsioki" , zakompleksione istoty hoohho :)))
Toyota, 02.04.2015, 22:48
W porownaniu do innych inwestycji w ck to marnie to wszystko wyglada. Wykonczenie klatek itp. Marnota straszna.
xxx, 02.04.2015, 16:02
To nie jest główny wątek tego artykułu, chcesz mieć wyższy standard zajrzyj na stronę uni max - u napewno coś znajdziesz
sdfg, 02.04.2015, 20:03
A co ty byś chciał na tych ścianach, jest prosto ale solidnie
mirek, 02.04.2015, 20:09
A co ty byś chciał na tych ścianach, jest prosto ale solidnie
mirek, 02.04.2015, 20:10
Czas pokaże, jeszcze zmienisz zdanie.
dagmara, 02.04.2015, 20:13
deweloper,a co spółdzielnia BM PIONIER zrobiła na ul Strasza,tam jest dopiero fuszerka,i każdy ma wyj... na to,zero odpowiedzialnosci i usuwania usterek
rad, 02.04.2015, 17:05
Proponuję zapoznać się z inwestycjami w innych miastach wojewódzkich ceny oraz standard wykończenia W Kielce cena do jakości pooooooooooooorażka
mag, 02.04.2015, 22:28
Smutne jest to że na tym forum pewnie jest duzo osob ktore nie mieszkaja na Kwarcianej i nie maja o niej pojecia, tylko zazdroszcza :) zazdroszcza pieknego bloku, wypowiadajac sie na jakis temat trzeba znac sytuacje - taka rada na przyszlosc dla niektorych ;)))
Toyota, 02.04.2015, 22:45
Smutne jest to że na tym forum pewnie jest duzo osob ktore nie mieszkaja na Kwarcianej i nie maja o niej pojecia, tylko zazdroszcza :) zazdroszcza pieknego bloku, wypowiadajac sie na jakis temat trzeba znac sytuacje - taka rada na przyszlosc dla niektorych ;)))
Toyota, 02.04.2015, 22:45
Ja proponuje ze Kwarciana to stera gruzu i zaslania Krakow
Merncedes, 02.04.2015, 22:59
kiepski beton nie spełnia żadnej normy,nadaje się do wyburzenia
grozi katastrofą budowlaną
Mimi, 02.04.2015, 23:35
Masz rację nie budujmy z betonu tylko z gliny i słomy. Ustrzeżesz się wówczas od katastrofy.
Zygfryd, 03.04.2015, 07:58
to pęknięcie to jest pikuś z tym co zafundował DORBUD(fuszerbud) na NOWYM BOCIANKU PRZY KOSZCIE 5200z metra polecam ciekawą lekturę napisaną przez mieszkańców nowego bocianka https://www.facebook.com/NowybocianekKielce
nowy bocianek , 03.04.2015, 08:46
Powiem tyle ... Zazdrosci jest wiele na tym swiecie, przykladem tego jest to forum. Wiem niektorzy nie widza Krakowa, i sie denerwuja. Krytykuja piekne bloki bo zazdroszcza, czlowiek skromny i uczciwy nie zazdrosci :)))). Wylaczcie komputery , wyjdzcie na spacer na swiezym powietrzu zamiast obrazac innych, pozdrawiam te osoby hahahah :)))))
Toyota, 03.04.2015, 12:42
Jak Was nie stać na taksówkę to MPK, nie na domek to mieszkanie. Zrzędzenie z cyklu Polak na Wakacjach ,,Orange Juice Please - może być jabłkowy" ???
Macho z Nacho, 04.04.2015, 17:59
WITAM
A CO Z TEGO ŻE PĘKA JAK NA WIEŚ TO BEDZIE.. BARANówek i wszystko jasne.. PRZECIEŻ POPRAWIĄ WAM FUNDAMENTY HEHE .. SIATKA KLEJ I JESZCZE KIT... BIERZCIE KREDYT I WPROWADZAĆ SIĘ A POTEM JAKOŚ TO BĘDZIE... A I DLA MDM-OWCÓW SZYKUJE SIĘ NIESPODZIANKA --NA KONIEC WIDZIAŁY GAŁY CO BRAŁY PRETENSJE DO SIEBIE A NIE DO CHCIELIŚCIE TANIO I JEST TANIO PS: A PO CO ZBROIĆ FUNDAMENTY??/
ADAM, 10.07.2015, 11:16
Ci pieniacze z artykułu znani są w całych Kielcach ze swojego pieniactwa.Wyrazy współczucia dla sąsiadów.
News, 30.11.2015, 17:14
Dokładnie na Legionów mamy już trochę spokoju z Państwem S.
Wyrazy szczerego współczucia dla mieszkańców Kwarcianej;/
Państwo S., 11.05.2016, 15:57
Projektowanie wnętrz, projekty pod klucz, profesjonalne biuro projektowe, architekci z pasją!http://tz-interior.com/
tz_interior, 27.11.2018, 11:37
Projektowanie wnętrz, projekty pod klucz, profesjonalne biuro projektowe, architekci z pasją!http://tz-interior.com/
tz_interior, 29.11.2018, 11:22
Dzień dobry, nazywam się Tatiana, jestem projektantem wnętrz.
Moja strona internetowa:
https://wspanialaarchitektura.pl/main
https://wspanialaarchitektura.pl Chciałabym zaprosić Państwo do współpracy. Moge zaproponować wizualizacji 3D i rysunki.
Tanita, 18.06.2019, 14:55