Kielce: czterokondygnacyjny budynek stanie przy ulicy Polnej

Tagi:
Nowy budynek przeznaczony na lokale handlowe, usługowe i biurowe stanie w centrum Kielc, przy ulicy Polnej, na działce na przeciwko Galerii Korona, w sąsiedztwie stacji Pogotowia Ratunkowego. Realizacja ciekawej pod względem architektonicznym koncepcji planowana jest na 2017 rok.
 • Wizualizacja budynku przy ul. Polnej

  Tera Group
 • Nowy budynek w Kielcach widziany z lotu ptaka

  Tera Group
 • Detal elewacji nowego budynku

  Nowoczesna elewacja budynku przy ulicy Polnej 13 w Kielcach

  Tera Group
 • Wizualizacja budynku, który ma staną przy ulicy Polnej w Kielcach

  Tera Group

„Nowa Polna", bo tak ma się nazywać budynek, będzie liczyć cztery kondygnacje naziemne i jedną podziemną – przeznaczoną na miejsca parkingowe.

Lokale przeznaczone pod wynajem 

– W sumie znajdzie się tam około tysiąc metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Lokale planujemy przeznaczyć pod wynajem – mówi inwestor, Andrzej Kozera, właściciel Zakładu Remontowo-Budowlanego.

Realizacja inwestycji ma ruszyć w 2017 roku. Na działce przeznaczonej pod budynek znajdują się jednokondygnacyjne zabudowania przeznaczone pod usługi. Wcześniej konieczne będzie przeprowadzenie rozbiórki.

Budynek za szklaną kurtyną

Wizualizacja budynku przyciąga wzrok ciekawym sposobem rozwiązania kwestii elewacji frontowej. – Elewacja obiektu utrzymana będzie w jasnych barwach, a jej zewnętrzną osłoną będzie szklana kurtyna. Za pomysł na jej realizację posłużyła kartka papieru. To doda budynkowi lekkości, delikatności – tłumaczą autorzy projektu, architekci Paulina Bogdał-Śmierzyńska i Konrad Śmierzyński z pracowni architektonicznej Tera Group w Kielcach.

Architekci dodają, że w podziemiach budynku zlokalizowane będą garaże. – Lokale w parterze będą bezpośrednio połączone z placem zewnętrznym, gdzie także powstaną miejsca parkingowe. Budynek będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Autor: Luiza Buras-Sokół
2komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (2)

Biura w nowych budynkach stoja puste takze zycze powodzenia w wynajmie.
strateg, 20.01.2016, 10:27
I tak za sprawą zmowy cenowej w ck wystarczy, że sprzedadzą kilka lokali i inwestycja się zwróci. Za to nieświadomi nabywcy płacą zawyżone ceny m2. Czy tam jest jeszcze jakieś miejsce na kolejny klocek? Ja to mam propozycje, bo na środku rynku jest dużo miejsca, może ktoś wykorzysta pod zabudowę?
Kowalski, 20.01.2016, 13:09

Polecamy