Kielce: były dom towarowy "Katarzyna" przejmuje Urząd Marszałkowski. Trwa remont [WIDEO]

Tagi:
Dom Towarowy "Katarzyna" przy kieleckim deptaku przechodzi gruntowny remont. Przynajmniej przez 4 lata nie będzie w nim prowadzona działalność handlowa. Pomieszczenia zajmą urzędnicy z Urzędu Marszałkowskiego.
  • Budynek dawnego Domu Towarowego

    Do budynku dawnego Domu Towarowego "Katarzyna" wprowadzi się Urząd Marszałkowski.

    Łukasz Zarzycki

Dom Towarowy "Katarzyna" przy kieleckim deptaku przechodzi gruntowny remont. Przynajmniej przez 4 lata nie będzie w nim prowadzona działalność handlowa. Pomieszczenia zajmą urzędnicy z Urzędu Marszałkowskiego.

W budynku prowadzony jest remont, który potrwa do końca czerwca. – Prowadzi go właściciel budynku. Zgodnie z umową ma wykonać nie tylko remont, ale także adaptację pomieszczeń na potrzeby urzędu. Pracownicy wprowadzą się do gotowych biur informuje Iwona Sinkiewicz-Potaczała, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach. – Nie poniesiemy żadnych kosztów tych prac.


Umowa wynajmu została podpisana na 4 lata.

Biura na piętrach

Urząd Marszałkowski przejmie cały budynek po dawnym domu towarowym, biura powstają na trzech kondygnacjach, na parterze będzie wejście i korytarz.

Do obiektu przy ulicy Sienkiewicza przeniesiony zostanie nowoutworzony Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego. Został on wydzielony ze Świętokrzyskiego Biura Rozwoju Regionalnego, które mieści się przy ulicy Jagiellońskiej.

Przeprowadzka zacznie się od lipca, urzędnicy będą przechodzić stopniowo, przenosiny potrwają do końca roku. W pierwszej kolejności przejdą pracownicy, którzy organizują konkursy na nabór wniosków do nowej edycji Regionalnego Programu Operacyjnego. Miejsce pracy zmieni około 90 osób.

Dostępny dla niepełnosprawnych

– Siedziba departamentu została zmieniona przede wszystkim z myślą o interesantach odwiedzających urząd. W budynku będzie dostępna winda, przystosowana dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich – dodaje rzeczniczka.

Warto wiedzieć: Kiedy remont może okazać się samowolą budowlaną 

Autor: Agata Kowalczyk
7komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (7)

jest jeszcze trochę pustych lokali na sienkiewce dlatego proponuję zasiedlić je urzędnikami .
koko, 21.05.2015, 10:47
"Kielce - miasto przyjazne urzędnikom". Oto nowy slogan promocyjny naszego pięknego miasta. Podziękujmy, POPiSom i PSLowi za to, że tak dynamiczne rozwija się nasza dziarska kadra urzędnicza. Marszałku, dziękujemy za nowy, elegancki budynek dla 700 osób. Jeszcze 10 lat temu było ich 50, ale wiadomo, idziemy do przodu! Nie dla "brudnego" przemysłu CNC, nie dla spasionych programistów, nie dla pseudo-nowoczesnej elektroniki, nie dla obcego kapitału w Kielcach. Promujmy naszą tradycyjną polską urzędniczą pracowitość. Do zasiedlenia są jeszcze rozległe tereny, hen po sam Radom. Adamie, Wojciechu, Bożentyno - prowadźcie!!!
Urzędnik, 21.05.2015, 11:10
O matko boska widze styropian czy to bedzie kolejna styropianizacja niszczaca budynek i jego architekture?????? Nie pytam o konserwatora nawet....
jajacarz, 21.05.2015, 11:14
to nie styropian tylko twaróg cygański
urzędas, 21.05.2015, 12:21
Boże widzisz i nie grzmisz .Znowu wymyślili jak wyprowadzić pieniadze.Niedługo a może już Urząd Marszałkowski jest największym pracodawcą .Oczywiście tylko i wyłącznie dla działaczy PSL i ich rodzin.
Proponuję nazwę dla tego przybytku " Dom Chłopa "
Nierzyński, 21.05.2015, 11:47
PSL jest monopolistą. Tak więc nie ma się co dziwić. Bandytyzm i tyle. Ostatnio jak byłem w Urzędzie to na cztery osoby tylko jedna osoba miała coś na biurku. Skandal !.
Mika, 21.05.2015, 12:19
Kielce "przyjazne miasto" , coraz mniej pracy i jedne z najsłabszych zarobków w całym kraju. A wraz z inflacją rośnie stado urzędników na których już niedługo nie będzie miał kto tu robić.
Kielczanin, 21.05.2015, 13:45