Jak murować, jak budować: bezpłatne konsultacje, porady, szkolenia

Miasteczko Akademia Murowania 4 maja zawita do Szczecina. Przez dwa dni będzie edukować mieszkańców jak budować i wykańczać domy.
  • Miasteczko Akademia Murowania zawita do Szczecina 4 maja. Będzie edukować przez dwa dni.

    Miasteczko Akademia Murowania to ogólnopolska akcja, która ma na celu propagowanie wiedzy na temat zagadnień związanych z budową domu poprzez porady eksperckie i możliwość praktycznego poznania technologii budowlanych.

    Silka Ytong

Miasteczko Akademia Murowania to ogólnopolska akcja, która ma na celu propagowanie wiedzy na temat zagadnień związanych z budową domu poprzez porady eksperckie i możliwość praktycznego poznania technologii budowlanych. Integralny element akcji stanowią również profesjonalne szkolenia dla ekip wykonawczych. Do Szczecina Miasteczko przyjedzie na 4 i 5 maja (środa i czwartek).

Centralnym punktem Miasteczka będzie specjalnie zaprojektowana ciężarówka - Promo Truck. Wokół niej powstanie Strefa Edukacji dla odwiedzających, którzy będą mogli odbyć bezpłatne konsultacje z ekspertami oraz Strefa Szkoleń dla firm wykonawczych.

W Szczecinie Miasteczko będzie usytuowane przy Centrum Handlowym GRYF, ul. Wiosenna 32. Osoby przychodzące po zakupy, nie tylko budowlane, będą miały więc swobodny dostęp do oferty Miasteczka. Dzięki dobrej lokalizacji zainteresowani unikną także problemów z parkowaniem.

Miasteczko Akademia Murowania podzielone będzie na dwie strefy:

  • Strefę Szkoleń dla ekip wykonawczych
  • Strefę Edukacji dla wszystkich zainteresowanych budową domu: inwestorów indywidualnych, firm budowlanych, architektów, studentów czy szkół ponadgimnazjalnych o profilu budowlanym.

Odbiorcy indywidualni w ramach Strefy Edukacji będą mogli:

  1. uzyskać bezpłatne porady ekspertów m.in. na temat planowania i kosztów budowy domu, wyboru i adaptacji projektu gotowego domu, technologii murowania, wyboru materiałów budowlanych, wymaganych dokumentów oraz formalności związanych z budową domu;
  2. porozmawiać z firmami wykonawczymi oraz architektami zajmującymi się aranżacją wnętrz - wziąć udział w pokazach murowania prowadzonych przez instruktorów, a także samodzielnie wznieść fragment ściany.

Miasteczko można odwiedzić z całą rodziną. Organizatorzy zapewnili również atrakcje dla dzieci: malowanie twarzy, gry i zabawy pod opieką doświadczonego animatora.

Z myślą o ekipach budowlanych zaplanowano fachowe szkolenia tematyczne dotyczące zagadnień związanych z wszystkimi etapami murowania ścian oraz remontami i wykończeniem wnętrz.

Każdy uczestnik otrzyma certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia. Po części edukacyjnej będzie również czas na indywidualne konsultacje z instruktorami.

Podczas Miasteczka Akademii Murowania dla firm wykonawczych oraz klientów indywidualnych przygotowano szereg atrakcyjnych promocji na akcesoria i materiały budowlane w sklepie internetowym.

Szkoły ponadgimnazjalne o profilu budowlanym będą mogły praktycznie zapoznać się z nowoczesnymi technologiami budowlanymi poprzez uczestnictwo w pokazach murowania. Specjalnie dla nich zostały również przygotowane prezentacje techniczne. Uczniowie mogą więc porównać wiedzę teoretyczną i praktyczną. 

Autor: Bogna Skarul
0komentarzy