Grudziądz: czy będzie składka na mieszkania socjalne

Budowa dwóch domów szeregowych może ruszyć jeszcze w tym roku. Wszystko zależy od tego, do kiedy uda się przygotować dokumentację projektową.
  • Mieszkania socjalne w Grudziądzu

    W Grudziądzu powstaje zbyt mało mieszkań socjalnych. Z tego powodu miasto musi płacić właścicielom nieruchomości odszkodowania

    Archiwum Gazety Pomorskiej

– Jesteśmy w trakcie wyboru firmy - tłumaczy Zenon Różycki, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Nieruchomościami.

Spółdzielnia Mieszkaniowa ma się dołożyć do budowy

Zgodnie z planem, budynki socjalne mają stanąć przy ulicy Lotniczej, za tzw. Abisynią. Szef MPGN będzie proponował, aby do budowy dołożyła się m.in. Spółdzielnia Mieszkaniowa i prywatni właściciele. – Dzięki temu w jakiejś mierze rozwiązalibyśmy problem eksmisji zadłużonych lokatorów – dodaje prezes Różycki.

Miasto musi płacić odszkodowania

A problem jest spory. Powstaje bowiem zbyt mało mieszkań socjalnych i z tego powodu miasto musi płacić właścicielom nieruchomości odszkodowania. W tym roku kosztowało to podatników już około 650 tysięcy złotych. W ubiegłym roku poszło na odszkodowania około 311 tys. zł. 

Autor: Katarzyna Piojda
Współpraca: DXC
4komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (4)

Czegoś tu nie pojmuję.Miasto bierze kredyty na spłaty kredytów które też były wzięte na spłaty jeszcze wcześniejszych kredytów,a teraz jeszcze wszyscy mamy robić zrzutkę na mieszkania socjalne dla tych którzy z różnych względów chcą tam mieszkać chyba myślą że miasto wybuduje super mieszkania z czynszem za przysłowiową złotówkę.Wielu ludzi płaci za mieszkania w pierwszej kolejności,aby nie zadłużać się i teraz ma jeszcze dokładać się do kogoś innego,przecież na pomoc płacimy podatki i tak nie małe
Asior, 11.07.2012, 06:18
Bez urazy ale faktycznie czegoś nie pojmujesz. Mieszkania socjalne to niestety obowiązek i mpgn realizuje go czy chcą czy nie. Żeby wykonywać eksmisje muszą być socjale bo jak nie to urząd płaci odszkodowania (z naszych podatków - zresztą jest to w artykule) a poza tym ludzie co nie płacą zajmują inne mieszkania za które i tak nie płacą. Trzeba ich eksmitować żeby zwolnili te mieszkania. Niech siedzą w małych klitkach pod nadzorem. A to że właściciele budynków mogą się dorzucić to świetny pomysł bo szybciej odzyskają swoje mieszkania i zaczną na nich zarabiać a nie będą utrzymywać dłużników a mieszkania komunalne będą dla tych co czekają na nie. Super pomysł i jestem pewien, że zaraz w innych miastach podchwycą to.A poza tym kredyty miasta nie maja nic wspólnego z finansami spółki.
prawnik, 11.07.2012, 11:15
Ta już widzę jak banda kolesiostwa z góry załatwi tanie mieszkania swoim krewnym i rodzinom a biedaki dalej będą siedzieć tam gdzie byli
lipski, 11.07.2012, 15:58
Panie Różycki chyba cos z panem nie tak jako prywatna osoba mam finansowac budowe lokali socjalnych.Miasto i tak z mocy ustawy musi zrobic exsmisje i dluzej to trwa tym lepij dla nas wlascicieli kamienic . Wyglada na to ,ze obudzil sie ktos z reka w nocniku.Zycze powodzenia i czekam na moje odszkodowanie wraz z odsetkami jak zawsze od Miasta i Gminy Grudziadz.Podziekowania dla doradcy prawnego Prezydenta Grudziadza .
odszkodowanie, 11.07.2012, 19:34