Golub-Dobrzyń: mieszkania gminne z 90-procentową bonifikatą

W Golubiu-Dobrzyniu ponad 150 rodzin czeka na przydział mieszkania komunalnego lub socjalnego. Jakie mają szanse, że je dostaną?
  • Miasto Golub-Dobrzyń nie ma pieniędzy nowe lokale socjalne

    Miasto Golub-Dobrzyń nie ma pieniędzy nowe lokale socjalne

    km

Wiceburmistrz Izabela Lewandowska przyznaje, że miasto nie ma pieniędzy na budowę nowych lokali socjalnych. - W przyszłym roku na pewno nie będziemy tego robić - mówi, ale przypomina, że w poprzedniej kadencji w Golubiu-Dobrzyniu oddano 56 mieszkań komunalnych.

– Zaplanowane mamy jedynie pieniądze na drobne remonty, takie jak wymiana piecy czy instalacji elektrycznych – dodaje pani wiceburmistrz. – Nie wiem nawet, czy starczy nam na wymianę drzwi i okien. W takie lokale miejskie bez przerwy trzeba bowiem inwestować.

Wykup mieszkań należących do miasta

W tym roku Golub-Dobrzyń ponad 47 tys. zł zainwestował w ich piece. Przeszło 6,5 tys. w wymianę drzwi. Remontował budynek przy Wojska Polskiego 4 i Zamkowej 3, co pochłonęło ponad 11 tys. zł. Naprawiał też kominy – ok. 5 tys. zł. To tylko niektóre z koniecznych prac. Dlatego wiceburmistrz Izabela Lewandowska mówi otwarcie: – My się cieszymy, jeśli te mieszkania są wykupowane, ponieważ wtedy ich właściciele zakładają wspólnoty i biorą sprawy w swoje ręce.

W Golubiu-Dobrzyniu lokale miejskie sprzedawane są z 90-procentową bonifikatą. W tym roku miasto zbyło ich 10, uzyskując ponad 63 tys. zł.

W tej chwili Golub-Dobrzyń w swoich budynkach posiada 77 lokali mieszkalnych i 59 socjalnych. Oczywiście zajętych. Na ich przyznanie czeka zaś ponad 150 osób lub rodzin (w tym siedem na komunalne)! M.in. ponad 40 z powodu wyroków eksmisyjnych i 22 bezdomnych. – Prawda jest taka, że lokale socjalne zwalniają nam się tylko wtedy, jeśli ich lokator umiera – mówi Izabela Lewandowska

 

Autor: mk
Współpraca: km
3komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (3)

Bankructwo w USA zaczynało się od niewypłacania rent . Następnie zaniechanie remontów lamp ulicznych, drzewostanu, naprawy ulic, skwerków, dopłat do remontów budynków użyteczności publicznej. Tak zaczyna się degradacja miast. Czyżby grozi to Polsce?
Oczytany, 10.12.2011, 08:07
no ja nie rozumiem, jak można majątek miasta sprzedawać praktycznie za darmo. To nie jest normalne. No i czemu ludzie korzystający z takich mieszkań socjalnych lub komunalnych nie dbają o nie. To powinno być zapisane w ich obowiązki. Przecież, jak wynajmowałam mieszkanie, to podstawą było dbanie o jego stan.
Beata , 14.12.2011, 08:50
no to tylko u nas - 10 mieszkań za 63 000 zł :) Normalnie nie wierzę - jak to możliwe. Czy władze tego miasta są niespełna rozumu?
zdziwiony na maksa, 14.12.2011, 08:53