Eksmisje w Grudziądzu coraz skuteczniejsze

Mieszkańcy, którzy nie płacą czynszu, muszą liczyć się z tym, że komornik pozbawi ich mieszkania.
  • Anna i Mirosław Pokorscy

    Anna i Mirosław Pokorscy muszą opuścić 3-pokojowe mieszkanie przy Roty Grudziądzkiej

    Maryla Rzeszut

– Od dawna nie mam pieniędzy na czynsz – płacze Anna Pokorska. Zalega pokaźną sumę. Komornik pozbawi ją mieszkania. Kobieta jest załamana. – To koszmar, co mnie spotkało – dodaje. – Kiedy pracowałam w Stomilu, stać mnie było na wynajęcie mieszkania i utrzymanie trójki dzieci, które są już dorosłe i pracują za granicą. A ja dostaję, po potrąceniu komorniczym, 630 zł renty. Opłaty za mieszkanie sięgają 550 zł. Jak żyć?

Proszę o godne warunki

Kobieta jest inwalidką I grupy (nie ma nogi, prusza się o kulach i na wózku). Ma nowotwór. Wymaga opieki. – Sąsiadki są życzliwe. Wspierają mnie. Nie potrzebuję wiele, tylko dwóch pokoików  – wyjaśnia. – Chciałabym godnie przeżyć lata, jakie mi jeszcze zostały...

Trzeba płacić czynsz

Mąż pani Anny nie pracuje. – Miałem pracę w Chełmnie. Gdy szef kazał mi dojeżdżać na swój koszt, zwolniłem się . Teraz łapię dorywczo co się da. Na etat nie chcą mnie przyjąć. Jestem „za stary". Mam 53 lata. – informuje pan Mirosław. 

– Znajoma mówi: „sprzedaj biżuterię". A przecież to pamiątki. Urzędniczka radzi wyprzedać część wyposażenia domu. To przez 30 lat się dorabiałam i teraz mam zostać z niczym? – płacze pani Anna.

– Pani Pokorska otrzymała naszą pomoc rok temu. Teraz nie ma żadnego wniosku – mówi Małgorzata Suchomska, kierownik działu pracy środowiskowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. – Niech wystąpi o pomoc. Osobiście lub listownie. Zobaczymy, co da się zrobić.

Zobacz rónież: Eksmisja bez wyroku sądu, rewolucyjne zmiany w prawie

– Skierowaliśmy sprawę do egzekucji komorniczej, gdyż dłużniczka nie przyjęła zaproponowanego lokalu socjalnego – tłumaczy Zenon Różycki, prezes MPGN. – Pierwszy, przy ul. Kwiatowej, nie spełniał wymogów dla osoby niepełnosprawnej na wózku. Odzyskaliśmy więc mieszkanie na parterze, z podjazdem, przy ul. Konarskiego. Ten 33-metrowy lokal składa się z jednego dużego pokoju 18,8 mkw. z aneksem kuchennym o powierzchni  4 mkw., przedpokoju 3,54 mkw., samodzielnej łazienki z WC 6,74 mw. Ma centralne, gazowe ogrzewanie. Wyposażone jest w okna z tworzywa sztucznego. Doskonale nadaje się dla 2-osobowego gospodarstwa domowego państwa Pokorskich. Mogą tu mieszkać i 4 osoby.

Autor: redakcja.regiodom
Współpraca: Maryla Rzeszut, maryla.rzeszut@pomorska.pl
26komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (26)

Biżuterii nie sprzeda, pokoje,jak salony,chłop nie pracuje, bo nie będzie dojeżdżal. Komornik też nie bez powodu! Nad kim wy sie litujecie? Weźcie ich do siebie, dajcie im taki jeden pokoik i niech wam też nie płaci, to będziecie inaczej mówić.
Z Polski, 27.09.2011, 10:45
Zawsze żal ludzi, ale....gdzie są dzieci? cała trójka za granicą nie może złożyć się po 50 euro miesięcznie i nie pozwolić rodzonej matce iść pod most? skoro ojciec w wieku 53 lat postanowił do emerytury tj. 12 lat nie pracować? Wielu by tak chciało. Życie wspomnieniem Stomilu sprzed 15 lat jest chorobą. Chyba nie ma żadnego wytłumaczenia dla tych państwa, i uzasadnienia pomocy społecznej.
lód, 27.09.2011, 11:00
właśnie gdzie są dzieci gdy przychodzi czas opieki nad rodzicami? gdy są potrzebni to niestety myślą o sobie,oczywiście nie wszyscy
Mała, 27.09.2011, 11:31
pieniadze słała i to nie małe i na zadłuzenie tez przysłała i gdzie są te pieniadze ile razy mozna słac rodzica a oni zamiast splacac hulali tu i tam
egzekuja, 21.11.2011, 14:50
tylko jeczeć i jęczeć i od państwa chcieć, ale podatki to za wysokie, A skąd to państwo ma mieć??? Co za dzieci co za granicą pracują i matce nie pomogą, a 53 lata to nie stary
Alicja, 27.09.2011, 11:00
państwo musi mieć 3 pokoje a ludzie w 8 na jednym muszą żyć i tym się nikt nie zainteresuje a oni jeszcze wymagania mają że jeden pokój im za mało to niech się tułają jak nie odpowiada wogóle mi ich nie jest szkoda czekają na głupka co najlepiej spłaci za nich a on będą sobie dalej nie płacić bo po co. na litość frajera szukają. jeden pokój z centralnym dla 2 osób uważam za luksus powinni dziekowac za to
kalina, 27.09.2011, 11:44
Ten pan to jest leniwy skoro nie chce mu się pracować po co im 3 pokoje dostali 1 pokój ale zrezygnowali z niego czego więc oni chcą od życia.Żeby państwo na nich płaciło?Gdzie są dzieci...żyją za granicą i mają wszystko gdzieś.
gość, 27.09.2011, 12:07
jest ta trójka dzieci siedzących za granicą?Przecież jak nie chcą to można sądownie wyegzekwować alimenty na matkę.Wstyd ,że nie pomogły mamie i tacie.A wracajac do nie płacenia czynszu-sprawa jest moralnie trudna. Za posiadanie czegoś i korzystanie trzeba zapłacić.Inni też tak robią.Tu raczej chodzi o to, w jaki sposób mozna pomóc a nie czy trzeba płacić.
Janek, 27.09.2011, 12:18
póki jest ciepło.
Wiele osób czek na mieszkanie socjalne, pracują to będą mieli z czego opłacać.
Jak nie ma kasy to wypad.
A ci Państwo to żadnej rodziny nie mają???
Po co jej z mężem dwa pokoje?!? A kawalerka to nie łaska. Wielcy Państwo.
Podatki płacący, 27.09.2011, 13:15
samba46 / ciao a tutti.complimenti x le pagelle.analisi xtefta di una stagione nn certo facile.pultroppo devo dire che gli errori di biaggi hanno pesato ancora di piu delle sfighe nel corso della stagione.errori che un campione come lui,con la sua esperienza e sopratutto classe nn dovrebbe commettere,anzi avrebbe dovuto imparare dal passato visto che e8 recidivo.mi dispiace x lui,x aprilia e mi auguro che si possano rifare l'anno prox.checa e ducati ovviamente il massimo punteggio e piu che normale in questa stagione dove hanno vinto tutto cif2 che cera da vincere.su melandri ad essere onesto mi aspettavo qualcosa in pif9,a fatto un ottimo anno di debutto,ma ero sicuro che sarebbe stato della partita sino all'ultimo.ciao e buona giornata.
Sevgi, 28.12.2012, 12:52
za darmo mieszkać kazdy by chciał!
są dodatki mieszkaniowe itp ale wniosków nie pisali,co ten pan ma do roboty,dorywczo by zarobil! a dzieci no cóż tak widocznie wychowane. .....
lol, 27.09.2011, 15:37
http://mewkid.net/order-amoxicillin/ - Amoxicillin Online 18 osh.htlo.regiodom.pl.cms.vv http://mewkid.net/order-amoxicillin/
iguhinih, 11.08.2019, 21:16
http://mewkid.net/order-amoxicillin/ - Amoxicillin No Prescription Buy Amoxicillin mzc.tgcv.regiodom.pl.bct.lm http://mewkid.net/order-amoxicillin/
ikoimet, 11.08.2019, 21:47
Muszę chyba przestać płacić czynsz i się zwolnić, bo też muszę dojeżdzać! A pracodawca nie płaci mi za dojazdy.
degie, 27.09.2011, 16:30
Gra w totolotka codzienie a na czynsz nie ma to smieszne gdyby byla taka biedna to by skonczyla z totolotkem widac ze ta kobieta nie ma co robic i taka biedna to ona nie jest na bruk i pod most miala proponowane mieszkanie nie chciala Zdecyduj sie kobieto a maz jest nie rob to co ty za to mozesz
Ktos kto zna , 27.09.2011, 19:06
Wiesz co to interpunkcja? Bo czytać ze zrozumieniem się Ciebie nie da... Analfabeta, który wysłowić się nie potrafi, a za krytykę innych ludzi się bierze...
Piotr, 28.09.2011, 02:19
I bardzo dobrze. Ja bym chciała takie mieszkanie mieć ale jestem za bogata aby dostać mieszkanie od miasta a ledwo wiążę koniec z końcem za 1400 na 3 osoby.
Adamka, 28.09.2011, 08:20
W życiu coś się zyska a raz coś się traci tak było ze mną miałam ładne mieszkanie ale nie było na nie mnie stać więc się zamieniłam na komunalne przy jednej wypłacie to ciężko z dwójką dzieci i męża chorego. Ale się nie dałam są sposoby na prace tak samo przepracowałam ponad 15 lat w Stomilu . A A pani mąż niech znajdzie prace no i są dzieci niech pomogą no i zamiana na inne mieszkanie nawet pokój z kuchnią
bernadeta Piepiórka Schultz , 28.09.2011, 09:49
Mąż niech pójdzie do pracy. Jest leniwy a w Chełmnie zarabiał tyle,że na dojazdy mógłby sobie pozwolić. Dzieci pomagają nie ładnie jest kłamać w gazecie.
Naciągacze !!!!
JatuZe, 30.09.2011, 12:58
Matko Boska wstydu nie mają, Mają sami dzieci i WNUKÓW w nosie a teraz oczekują pomocy ? mnóstwo ludzi proponowało temu PANU prace ale ON NIE BEDZIE PRACOWAŁ ZA 5-7 ZŁ ZA GODZINE -
cała prawda, 03.11.2011, 14:42
Tak tak do wnuków w ogóle się nie przyznawali na ulicy,dzieci non stop poniżane były a teraz od kogo oczekują pomocy.Wiele mlodych małżeństw nie ma gdzie się podziać z malutkimi dziećmi.Muszą wynajmować mieszkania za kosmiczne pieniądze a tu państwo gonić się po pokojach chce.Jak nie płacisz to nie mieszkasz proste!!!!!!! Żal żalem ale My wszyscy byśmy chcieli mieszkać za darmochę. Trzeba było niestety o tym wcześniej pomyśleć!!!!!!!
prawda prawda i tylko prawda, 03.11.2011, 14:50
pieniadze słała i to nie małe i na zadłuzenie tez przysłała i gdzie są te pieniadze ile razy mozna słac rodzica a oni zamiast splacac hulali tu i tam