Eksmisje po szczecińsku. Pomieszczenie tymczasowe nielegalne?

Do Modrzewia pod Goleniowem mają trafiać eksmitowani ze szczecina dłużnicy. Ale władze Goleniowa zaprzeczają.
  • Modrzewie

    W Modrzewiu miał powstać budynek spełniający funkcję tzw. pomieszczeń tymczasowych.

    Bartek93Goleniów2 / Wikipedia

Sprawa jest bardzo niejasna. W pierwszej połowie czerwca mają się w Szczecinie rozpocząć pierwsze eksmisje z zadłużonych mieszkań komunalnych. Lokatorzy mają trafiać na miesiąc do tzw. pomieszczeń tymczasowych. Jeśli w tym czasie nie zaczną płacić, wylądują w schronisku dla bezdomnych.

Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych twierdzi, że lokale tymczasowe zorganizował w Modrzewiu pod Goleniowem.

– Może tam trafiać jednorazowo 28 osób – mówił we wtorek dyr. Marcin Posadzy. Eksmisje najbardziej zadłużonych osób mają się zacząć po 10 czerwca.

Ale władze Goleniowa twierdzą, że w Modrzewiu nie będzie pomieszczeń tymczasowych. Bo wynajęte w Modrzewiu przez ZBiLK pomieszczenie nie nadaje sie do tego.

– Nie ma żadnych zezwoleń na prowadzenie takiej działalności. To problem szczeciński, a nie nasz – mówi Robert Krupowicz, burmistrz Goleniowa.

Autor: GDP
3komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (3)

Ciekawi mnie jak trafia do schronisk dla bezdomnych poniewaz tam takich osob nie brakuje w przeciwienstwie do miejsc? A moze lepiej w kosmos i po klopocie? Kolejna kompromitacja.
kowalski, 30.05.2012, 14:11
ZBiLK Szczecin,robi tyle szumu z tymi eksmisjami i co, znowu pusta gadanina,ciekawe czym teraz Pan rzecznik zbilk,będzie tłumaczyl kolejną porażkę,jak można tak oszukiwać społeczeństwo,przynajmniej tak wynika z tego artykułu
szczecinianka, 30.05.2012, 14:33
tę , sr.jącą pod siebie , hółotę, od razu na madagaskar!! bilet w jedną stronę!!
franio franiowatyhirsz, 30.05.2012, 14:35