Bydgoszcz: sprzedaż działek budowlanych deweloperom

Jedna z działek pod budowę bloków mieszkalnych w Bydgoszczy jest już w rękach nowego właściciela. Na kolejny grunt Urząd Miasta szuka nabywcy.
  • Deweloper AWZ wybuduje kolejne bloki na Szwederowie

    Deweloper AWZ wybuduje kolejne bloki na Szwederowie

    sxc.hu

Wydział Mienia i Geodezji Urzędu Miasta właśnie sprzedał działkę budowlaną u zbiegu ulic Chołoniewskiego i Lwowskiej na Szwederowie.

Sprzedaż działek budowlanych pod zabudowę mieszkaniową

– Teren został kupiony przez dewelopera AWZ pod budowę budynków wielorodzinnych – mówi Danuta Wawerka, kierowniczka referatu obrotu nieruchomościami w wydziale mienia. Inwestor za 4,2 tysiąca metrów kwadratowych zapłacił miastu prawie 1,3 miliona złotych.

Nie tylko na tym osiedlu staną nowe bloki. Ratusz przymierza się do sprzedaży działki budowlanej u zbiegu ul. Filtrowej i Deszczowej na Czyżkówku.

To drugie podejście urzędników do tego tematu. – Gdy pierwszy raz wystawiliśmy teren na sprzedaż, cena okazała się zbyt wygórowana. Działkę o powierzchni około 4 tysięcy metrów planowaliśmy sprzedać za 1,2 miliona złotych. Był jeden potencjalny nabywca, ale zrezygnował ze względu na cenę – mówi Danuta Wawerka. – Teraz stawkę obniżyliśmy o około 25 procent. Miasto obszar przy Deszczowej też zamierza sprzedać inwestorowi, który postawi w tym miejscu bloki mieszkalne. 

Autor: Katarzyna Piojda
0komentarzy