Bydgoszcz: pustostany w ADM

Zarządca budynków należących do miasta podliczył i wyszło, że na terenie Bydgoszczy są aż 142 wolne lokale.
  • Mieszkanie z zasobów ADM Bydgoszcz

    Lokatorzy czasem muszą czekać latami na przydział mieszkania z ADM. 6-osobowa rodzina państwa Karmolińskich mieszkała w lokalu ADM na 40 metrach kwadratowych, z grzybem na ścianach. Dostała już przydział na inne lokum.

    Andrzej Muszyński/archiwum "Pomorskiej"

– Wśród tych 142 pustostanów mieszkalnych 11 jest wskazanych lub już przyjętych przez osoby uprawnione. Przyjęte tzn. wyraziły zgodę na przyjęcie danego lokum, ale czekają na zgodę prezydenta na zawarcie umowy najmu i dopełnienie formalności – tłumaczy Magdalena Marszałek, rzeczniczka ADM.

Dom do remontu

Następnych 131 pustostanów przeznaczonych jest do remontu. W niektórych prace remontowe już trwają, w innych miasto czeka na rozstrzygnięcie przetargu, a tym samym wyłonienie wykonawcy robót.

W zasobach ADM są też 72 lokale socjalne. – Z tego 34 są wskazane lub przyjęte przez osoby uprawnione i 38 czeka na remont – dodaje rzeczniczka.

Zrobią z nich lokale socjalne

Są także 103 mieszkania, które będą przekwalifikowane na lokale socjalne, czyli o niższym standardzie. Procedura jest już w toku.

Pustostany to często lokale duże – aż 51 z nich ma powierzchnię ponad 80 mkw. – Część będzie albo jest przeznaczona na sprzedaż na wolnym rynku – kontynuuje Marszałek. Relatywnie mało mieszkań ADM odzyskuje na osiedlu Leśnym i Błoniu. Miasto posiada niewiele lokali na Bartodziejach.

Autor: Katarzyna Piojda
1komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (1)

No ludzi eksmitują i mieszkanka sprzedają a pieniążki gdzie trafiają?Ja staram się o lokal socjalny od 4 lat i obietnice pani Wójcik są bez pokrycia.
Arek, 24.03.2014, 17:57

Polecamy