Bydgoszcz: powstanie najwyższy budynek w mieście

16-piętrowy apartamentowiec będzie znajdować przy ul. Grottgera 4, tuż za mostami Solidarności w Śródmieściu.
Marina Riverside będzie najwyższym budynkiem w Bydgoszczy
Apartamentowiec Marina Riverside będzie najwyższym budynkiem w Bydgoszczy.

fot. Nordic Develompent

Apartamentowiec Marina Riverside będzie najwyższym budynkiem w Bydgoszczy. W bloku tym znajdzie się około 130 mieszkań. – Najmniejsze lokale mieszkalne będą miały powierzchnię około 50 metrów kwadratowych, a największe 130 – usłyszeliśmy u dewelopera, w biurze Nordic Development.

Kawalerek w apartamentowcu raczej nie będzie

Znajdą się za to punkty widokowe (z ogrodami) na Brdę i okolicę. Na najniższych kondygnacjach mają być m.in. restauracja, lokale usługowe i biura. Są także propozycje molo i minimariny dla jachtów, łódek i kajaków. Wokół budynku architekci zaplanowali drogi dla rowerów.

Początek budowy najwyższego budynku w Bydgoszczy

– Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem, to inwestycja rozpocznie się w kwietniu 2012 roku – twierdzą w Nordic Develompent. Budowa powinna potrwać około 1,5 roku. W apartamentowcu zamieszkają osoby, które będzie stać na zapłacenie około 6000 zł za metr kwadratowy mieszakania. Stawki u innych deweloperów są przeważnie o kilkaset złotych niższe. 

Autor: Katarzyna Piojda
16komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (16)

Budynek bardzo ładny i świetnie wpisujący się w widok wyspy.
xyz, 14.11.2011, 12:31
Piękny gmach, dodający splendoru. Mądra lokalizacja, zapewniająca nie tylko zwykłe zamieszkiwanie ale również fajne widoki i możliwość aktywnego wypoczynku nad wodą i na wodzie. Oby coraz więcej takich inwestycji.
BYLU, 14.11.2011, 19:19
Jestem rodzonym bydgoszczaninem (1940 rocznik). Od ponad 30 lat mieszkam w Kanadzie i nie spotkalem sie z tym, aby tutaj cokolwiek posiadalo polska nazwe. Nie wiem po jakiego diabla budynek ma miec angielska nazwe. Bylbym wdzieczny, gdyby ktokolwiek uzasadnil mi logicznosc tej decyzki
Waldemar Maslak, 14.11.2011, 12:48
To wynika z zasciankowości Bydgoszczy.Miasto z Kujaw dopisuje sobie pomorska galeria,filharmonia.Ludzie nie dostrzegaja, że nie beda nigdy metropolią stąd nazewnictwo i kompleksy.
zenek , 14.11.2011, 13:55
maslak - zazdrosny czy zakompleksiony ?
Mysle ze i jedno i drugie - nie me,cz sie "czlowieku" , idz do psychiatry
(jak nie jest za pözno) , on ciebie wyleczy .
stapor, 14.11.2011, 14:33
Inowrocław, Żnin i Mogilno to Kujawy Czarne , a Włocławek i Radziejów to Kujawy Białe. KOLEJNY INTELIGENTNY, KTÓRY SUGERUJE SIĘ MAPAMI KOŚCIOŁA (obszar - BISKUPSTWO WŁOCŁAWSKIE) Z XII WIEKU. Bydgoszcz jest położona na Pomorzu. Nie nawidzę osób, które nie mają zielonego pojęcia o naszym mieście, a tutaj się wypowiadają. Jeżeli w XVII wieku Zamoyscy mieli dużo ziemii w dziesiejszej Estonii i Łotwie to czy te tereny dzisiaj nazwiemy Zamojszczyzną??? PROSZĘ O INTELIGNETNĄ ODPOWIEDŹ.
Marek BDG, 14.11.2011, 16:21
misiak ty torunska cioto bez zadnego wyksztalcenia ! do lopaty ! rowy kopac !
bo cie majster z roboty wypie..... czy naprawde kazdy torunczyk czy jak was tam zwia, to kompletny siermiega i bezmuzgowiec? wstyd
lechu14, 14.11.2011, 16:48
Tak znasz historie i geografie. Ciebie chyba jakiś bardzo mizerny nauczuciel uczył, albo ty masz jakieś kompleksy. Bydgoszcz leży na Pomorzu kolego!!!
Johan, 14.11.2011, 17:03
Spokojnie panowie, jeśli zapyziały toruniewek dał głos, to znaczy że im żal dupe ściska. Jakby mieli taki projekt u siebie, to pieli by z samouwielbienia jakie to mają cudo!
Przemo 84, 08.03.2012, 05:02
Moze cos przeoczylam,ale nie widze angielskiej nazwy tego budynku...
Kira, 14.11.2011, 16:16
x, 14.11.2011, 16:32
Język angielski jest najbardziej popularnym na świecie językiem międzynarodowym (w przeciwieństwie do polskiego), dlatego też często się go używa w nazywnictwie, i to nie tylko w Polsce. Na tej samej zasadzie używało się i do dzisiaj używa łaciny, mimo że Imperium Romanum nie istnieje już od ponad 1,5 tysiąca lat. Zresztą ta kwestia zależy wyłącznie od inwestora, i jak będzie miał ochotę nadać budynkowi np. chińską nazwę, to innym nic do tego.
Roman, 08.03.2012, 04:45
Normalnie kolos :) 16 pięter to mają budynki w miasteczkach pod Moskwą.
Jacek, 14.11.2011, 19:41
brak przemysłu, autostrady,masa wojskowych w dodatku emerytów.cała bydgoszcz, niegdyś piekne miasto które za wszelką cene chce znaleść sie niewiedzieć czemu na pomorzu.
geograf, 15.11.2011, 07:28
Ty, geograf, Bydgoszcz leży NA GRANICY pomiędzy Pomorzem a Kujawami, a granicą tą jest rzeka Brda. Stąd właśnie W BYDGOSZCZY powstała idea utworzenia wojwództwa KUJAWSKO-POMORSKIEGO, wbrew niejakiej pani Grześkowiak z pobliskiej miejscowości i popierającego ją pewnego redymptorysty, którzy gorąco pragneli utworzenia wielkiego województwa gdańskiego.
Iwan wielki, 08.03.2012, 05:19
A co byś tu chciał mieć? Manhatan obok zabytkowych 100-letnich kamienic?
zyzik, 08.03.2012, 04:53