Bydgoszcz: części gniazd ptaków wlatują do mieszkań

Mieszkańcom wpada mech i gałązki do mieszkań. Sprawa dotyczy niektórych budynków na Szwederowie.
  • Przez kratki wentylacyjne mieszkańcom wlatuje mech i gałązki

    Przez kratki wentylacyjne mieszkańcom wlatuje mech i gałązki

    Sxc

Chodzi o bloki oraz lokale użytkowe (m.in. przy ul. Skorupki) administrowane przez Robotniczą Spółdzielnię Mieszkaniową Jedność.

Zobacz również: Wojna spółdzielni z ptakami: czy zgodnie z prawem 

Jan Drzażdżyński, kierownik działu administracji w RSM Jedność, opowiada: – Niektórzy lokatorzy zgłaszają nam, że gałązki lub piórka ptaków, urządzających sobie gniazda w kanałach wentylacyjnych, wlatują im przez wywietrzniki do mieszkań

Spółdzielnia interweniuje. – System wentylacji ma spełniać inne zadanie, niż zapewniać schronienie ptakom. To dlatego też zakładamy kratki w otwory wentylacyjne, aby uniemożliwić dostęp ptakom do środka, a tym samym usprawnić wentylację pomieszczeń – dodaje kierownik Drzażdżyński.

Tylko w tym sezonie spółdzielnia otrzymała kilka takich zgłoszeń od swoich lokatorów. Z reguły pracownicy montują kratki poza sezonem lęgowym, ale ostatnie kratki, te przy ul. Skorupki, zostały zamontowane na wyraźną prośbę mieszkańców.

Niektóre ptaki wydłubują stare, skruszone kratki i w ten sposób wchodzą do wewnątrz. – Potem w środku potrafią chodzić nawet w pionie – zaznacza pan kierownik. A później wylatują.

Warto przeczytać: Ochrona przed ptakami 

Autor: Katarzyna Piojda
1komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (1)

Ja od wpół do czwartej (w nocy) walczę z gołębiami - czy nie mam prawa do wypoczynku ? Lubie jak ptaszki śpiewają do nich nic nie mam ale te gołębie to
tylko do odstrzału się nadają.
fordonianka, 23.05.2012, 05:59