Bydgoskie Budownictwo Towarzystwa Społecznego oddało kolejne 2 bloki mieszkalne

Bydgoskie TBS właśnie oficjalnie przekazało lokatorom mieszkania przy ul. Bora-Komorowskiego 59 i 65 w bydgoskim Mariampolu.
 • Otwarcie nowych mieszkań BTBS

  Oficjalne otwarcie nowych mieszkań BTBS przy ul. Bora-Komorowskiego 59 i 65 odbyło się z udziałem dzieci.

  Filip Kowalkowski
 • Mieszkanie TBS

  Łazienki w nowych mieszkaniach BTBS posiadają takie eleganckie wnętrza.

  Filip Kowalkowski
 • Nowe mieszkania TBS

  Lokale w BTBS, jak wszystkie inne, zostały wykończone pod klucz.

  Filip Kowalkowski

Nowa inwestycja BTBS przy ul. gen. Bora-Komorowskiego 59 oraz 65 to łącznie 103 mieszkania. Zostały przekazane do użytkowania lokatorom już 23 listopada, ale teraz oficjalnie oddano oba budynki. To bloki 3-piętrowe. Powstały w ciągu niespełna półtora roku. Jednopokojowe mieszkania mają powierzchnię około 33,30 m kw. Dwupokojowych jest najwięcej – 80 takich mieszkań, są one o powierzchni od 45 do 53 m kw. Trzypokojowe liczą po 68,40 metrów. Jedno mieszkanie jest sześciopokojowe i ma 137 metrów. To mieszkanie usamodzielnienia, czyli dla wychowanków domów dziecka. Na razie przebywa w nim 11 małolatów, ale docelowo będzie 14 dzieci.

19-letnia historia BTBS

Towarzystwo, istniejące od 19 lat w mieście, wybudowało już 1244 mieszkania na wynajem. Udało się to przy pomocy gminy, preferencyjnych kredytów zaciągniętych z Banku Gospodarstwa Krajowego oraz partycypacji najemców. W zasobach BTBS mieszka ponad 3040 osób w sześciu lokalizacjach (Fordon, Osowa Góra, Jary, Bartodzieje, Okole, Szwederowo). Spółka zarządza także 21 lokalami usługowymi, 132 garażami i dwoma parkingami podziemnymi ze 104 stanowiskami.

O tym pisaliśmy: Prawie 2600 rodzin czeka za takim mieszkaniem 

Kolejne inwestycje w planach

Zainteresowanie mieszkaniem w TBS jest spore. To dlatego, że trzeba wpłacić 30 procent wartości mieszkania i można mieszkać, jak u siebie. – Obecnie na liście osób oczekujących na mieszkania znajduje się 3244 chętnych – informuje Magdalena Kwiatkowska, prezes BTBS. – Od listopada 2015 roku został uruchomiony nowy program rządowy preferencyjnego finansowania społecznego budownictwa czynszowego. Jego celem jest wybudowanie mieszkań na wynajem dla osób o umiarkowanych dochodach. Przygotowujemy się do nowych inwestycji. 

W BTBS nie mówią na razie o lokalizacjach kolejnych budów.

Autor: Katarzyna Piojda
0komentarzy