Budowa nowego skrzydła jednej z najlepszych szkół na Mazowszu

Tagi:
Jeszcze w tym roku zostanie zamknięty stan surowy nowego skrzydła Zespołu Szkół Numer 6 imienia Jana Kochanowskiego. Przed zimą ma być gotowy dach nowego skrzydła szkoły.
  • Budowa nowego skrzydła szkoły

    W nowym skrzydle Zespołu Szkół numer 6 imienia Jana Kochanowskiego znajdą się laboratoria, pracownie i nowe klasy.

    Tadeusz Klocek

W VI Liceum Ogólnokształcącym i Publicznym Gimnazjum numer 23 w Radomiu za rok zostanie otwarte nowe skrzydło. Na razie jednak trzeba skończyć stan surowy. Wielki dźwig stojący przy szkole pomoże przy budowie dachu. Potem ekipy zajmą się pracami w środku.

Potrzebne klasy

Szkoła od dawna potrzebuje nowych pomieszczeń, choćby na szatnie czy na laboratoria językowe. Skrzydło powstaje po prawej stronie, patrząc od frontu i z głównym budynkiem będzie połączone łącznikiem. Skrzydło ma trzy kondygnacje, znajdzie się tam 13 pomieszczeń, w tym pracownie chemiczna, fizyczna, informatyczna, biologiczna. Będą też szatnie dla uczniów, a łączna powierzchnia użytkowa nowej części ma liczyć 1227 metrów kwadratowych.

– W tej chwili niektóre zajęcia odbywają się w pomieszczeniach w piwnicy lub w przechodnich salach. Pracownie są zaś tak ciasne, że niektórzy uczniowie muszą siedzieć bardzo blisko, plecami do siebie – opowiadał Romuald Lis, dyrektor Zespołu Szkół numer 6 imienia Jana Kochanowskiego w Radomiu.

Do lepszej nauki

Zespół Szkół przy ulicy Kilińskiego tworzy Publiczne Gimnazjum nr 23, do którego chodzi około 250 uczniów, oraz VI LO, do którego uczęszcza ponad 450 uczniów. Po rozbudowie jest szansa na utworzenie dodatkowych oddziałów.

– Przede wszystkim jednak chcemy stworzyć warunki do zdawania międzynarodowej matury. By przystąpić do matury, zdawanej w języku angielskim, szkoła musi posiadać wymagane warunki: kadrę i pomieszczenia. Potrzeba nam tylko właściwych pracowni i sal lekcyjnych – dodał dyrektor Romuald Lis.

Przerwa w budowie szkoły w maju

Już w przyszłym roku ma rozpocząć się nauka w nowym skrzydle. Ale do tej pory trzeba będzie wykonać ogrom prac. W dodatku w maju będzie przerwa, przynajmniej, jeśli chodzi o te najcięższe roboty, z użyciem maszyn.

– W maju mamy matury i na czas egzaminów musi być cisza w obrębie szkoły. Ciężkie prace zostaną wyłączone przynajmniej na trzy tygodnie – mówi Romuald Lis, dyrektor VI Liceum Ogólnokształcącego.
Koszt rozbudowy liceum i gimnazjum to niespełna 5 milionów złotych.

Autor: Antoni Sokołowski
0komentarzy