Białystok: powstaje nowoczesny apartamentowiec

Apartamenty Wiejska to 12-kondygnacyjny budynek mieszkalny z lokalami usługowymi na parterze oraz garażami na kondygnacjach podziemnych.
  • Porównanie obydwu projektów: starego (z lewej) i nowego

    Porównanie obydwu projektów budynku: starego (z lewej) i nowego

    Eko-System
  • Wizualizacja pierwotnej wersji apartamentowca

    Wizualizacja pierwotnej wersji apartamentowca w Białymstoku

    Eko-System
  • Tak ma wyglądać budynek przy Wiejskiej według obecnych planów

    Tak ma wyglądać budynek przy Wiejskiej w Białymstokju według obecnych planów

    Eko-System

Pierwsi mieszkańcy będą mogli się do nich wprowadzić w grudniu 2011 roku. Wielkość lokali mieszkalnych jest zróżnicowana: od 26 do 100 mkw. Do wyboru są zarówno mieszkania o małej powierzchni użytkowej (26 mkw.), jak również apartamenty z metrażem do 100 mkw.

Pierwotnie apartamentowiec miał mieć nowoczesne, ażurowe elewacje. Deweloper zmienił jednak projekt.

Autor: Kurier Poranny
24komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (24)

ale zawiało subiektywizmem, aż niesmacznie.
Anonim, 14.07.2011, 11:02
proponuje obkleić seledynowym tynkiem i dodać troche kolumn, daszków - żeby było całkiem po białostocku - że też ludziom takie rzeczy uchodzą na sucho - gdzie jest architekt miejski... kto ma oczy widzi co jest grane. zapewne znowu koledzy sie dogadali i czyjaś zona dostała udziały w inwestycji - ech... szkoda pieniędzy i wysiłku ludzi którzy naprawde chcą zmienić to miasto ...
Anonim, 14.07.2011, 11:14
Wygląda podobnie do tego "drapacza chmur" z Żelaznej, czyli wcale nie rewelacyjnie. Na kolana nie powala.
Budowlaniec, 14.07.2011, 11:20
A myślałem, że ten kolejny koszmarek wychodzi spod ręki budowlańców Jaz-Budu czy Rogowskiego.
Fifi Longstorm, 14.07.2011, 11:40
Ta druga opcja jest o wiele bardziej nowoczesna i praktyczna!
Wyobrażacie sobie jak wyglądałyby te szyby po opadach deszczu? Wątpię zeby ktoś specjalnie dbał o ich czystość. Poza tym bez sensu są balkony przeszklone! NIe ma to jak dopływ świeżego powietrza bez zbędnego szkła ktore notabene tylko dodatkowo nagrzewa!
A artykuł jest bardzo obiektywny... bardzo :)
Anonim, 14.07.2011, 11:21
w tym stanie wygląda znacznie lepiej
Anonim, 14.07.2011, 11:32
Mi odpowiada. Sam proponowałem niektóre zmiany. Zwłaszcza jeśli płacę za coś gdzie bedę mieszkał, jak również inni przyszli lokatorzy.
Lokator, 14.07.2011, 11:36
Przecież tam nie ma i nie miało być oszklenia elewacji.Jakiś znawca redaktor (pewnie student) spoglądając na wizualkę wymyślił przeszklenie.Drogi autorze zanim coś napiszesz sprawdź porządnie i zweryfikuj zanim coś lub kogoś zeszkalujesz.
Anonim, 14.07.2011, 11:46
W momencie, gdy byla jeszcze przyslowiowa dziura w ziemi, na stronie dewelopera byl opis i informacja o materialach, z ktorych mialy byc robione wykonczenia. Tak sie sklada, ze bylio tam cos o oszkleniach.
Anonim, 14.07.2011, 12:20
Atrium oszklone.Te coś tam oszklone o którym piszesz to atrium.Na "coś" to można opierać się w kwestii jedzenia może bym coś zjadł może nie.Dziennikarstwo nie powinno się opierać na przypuszczeniach a faktach, które należy weryfikować! Nie bronię tu Developera bo mam to w "D" ale wnerwia mnie takie dziennikarstwo przez małe d.
Anonim, 14.07.2011, 12:37
apartamentowiec? :)
apartamenty :)
del, 14.07.2011, 12:21
ta dyskusja jest bez sensu teraz całe biuro tego dewelopera smaruje komentarze jaki to piekny blok wyszedł po zmianach i ze "przecież szyby sie brudzą" i "mi sie teraz bardziej podoba" - kto ma odrobine wyobraźni i bywał dalej w świecie niż Sokółka i Hajnówka - tez widzi ze teraz to wygląda jak bydynek w koreii płn.
- Najlepszym argumentem jest to że koszty poszły w górę a ceny w doł wiec deweloperzy zmieniaja teraz te lotne projekty na strzechy a fakt jest taki że straci ten kto kupi w tym bloczydle mieszkanie (zeby deweloper mógł zaoszczędzić) ...no nic pozostawmy ocene tego bloku kupującym a pechowym nabywcom życze wytrwałości w wyegzekwowaniu od dewelopera produktu który sprzedawał a nie który zbudował. aha co porabia architekt miejski ...? czeka na odwiedziny cba...?
Anonim, 14.07.2011, 12:32
cała prawda o tym pseudodeweloperze, raptem 2 samodzielnie wybudowany blok, ciekawe czy tym razem będzie tak jak przy pierwszym, powodzenia przy odbieraniu mieszkań i reklamacjach:))) polecam bardziej doświadczonych deweloperów, chyba że mieszkanie kupujemy na wynajem,pozdr
mieszkaniec bloku z I Armii W.P. wybudowanego przez tą firmę, 14.07.2011, 12:35
mieszkaniec bloku z I Armii W.P. wybudowanego przez tą firmę, 14.07.2011, 12:38
Teraz nie oszklone elewacje a "Pierwotnie apartamentowiec miał mieć nowoczesne, ażurowe elewacje" -ażurowe a w tytule oszklone?Ludzie kto to pisze?
Romek, 14.07.2011, 12:40
Podoba mi się ta nieregularność podziału osłon balkonów. Wygląda to trochę jak jakaś informacja zapisana kodem piętrzącym się warstwami niczym kanapka big mac. Czysta forma. Przeszklone przyziemie dodaję trochę lekkości tej dość pokaźnej kubaturze. Lubię to!
Sir Lord, 14.07.2011, 13:20
he he - ta informacja zapisana kodem to: frajerka nie kupuje to trzeba przyoszczędzić na materiałach i tak sie znajdą łosie - i w końcu przekaz z dołu: "dymanie tak weszło mi w krew że nie zrezygnuje z marży - głupcy zawsze dadzą się orżnąć" ;)
odp sir, 14.07.2011, 13:53
A tak na serio : mieszkania w tym budynku ludzie kupowali przede wszystkim na wynajem , miejsce idealne - blisko uczelnie. Do mieszkania?
Nie wiem, raczej nie. Preferuję budynki niskie : góra 4 piętra, z terenami zielonymi , z drzewami wokół budynku a nie namiastką trawnika na garażach podziemnych w obecnie budowanych "apartamentowcach"
Anonim, 14.07.2011, 14:05
co ty wypisujesz za bzdury - ekonomisto z koziej wóli - to tacy jak ty wywołali ten kryzys. po pierwsze na wynajem to sie kupuje najtańszą płytę - zeby zarobić (zainwestować relatywnie najmniej a zarobić najwięcej - stydentowi wszytsko jedno aby było tanio) - ile lat potrzebujesz zeby z wynajmy zwróciło się mieszkanie za 300 tys? - chyba 2 pokoleń. Jeszcze jak kupujesz na kredyt to nie ma o czym gadać. Za mieszkanie w tym potworku w tym mieście nie dałbym wiecej niż 3000 m kw (realna cena - deweloper tez zarobi) - jesli na wynajem to płyte do 2,5 tys m kw - OTO REALNE CENY W BIAŁYMSTOKU kto płaci wiecej dodatkowo biorąc kredyt jest po prostu głupi... ale na tym polega robienie pieniądza = ktoś traci żeby ktos mógł zarobić...
co ty wypisujesz za bzdury - ekonomisto z koziej wóli - to t, 14.07.2011, 14:22
Jaki apartamentowiec? 90 procent mieszkań ma powierzchnię do 50m2...I kto takie paskudztwo pozwolił postawić na osiedlu z niską zabudową i domami jednorodzinnymi?żenada
monia, 14.07.2011, 14:45
Ze jak budynek zostanie wykończony to będzie wyglądał naprawdę super.Po za tym to pierwszy budynek z atrium słonecznym w Białym.Centrum miasta blisko uczelnie i park.Kogo nie stać niech nie ucieka się tylko do krytyki...pozdrawiam pozytywnych i cierpliwych ludzi...czakam na finał budowy!
Tomasz, 14.07.2011, 17:01
Atria to się robi we Włoszech, Hiszpanii i innych ciepłych miejscach bo tylko tam mają sens. Przy takiej wysokości budynku NIGDY nie będzie tam słońca. No i powodzenia zimą, jak do środka napada śniegu i trzeba go będzie wywieźć:)
mart, 15.07.2011, 13:10