Białystok: mniej czekających na mieszkania komunalne

W czerwcu lokatorzy będą mogli wprowadzać się do dwóch nowych bloków komunalnych, które miasto buduje przy ulicy Borsuczej. Trwają też przygotowania do budowy trzech kolejnych przy ulicy Wojsk Ochrony Pogranicza.
  • Osiedle TBS Bacieczki z lotu ptaka

    Osiedle TBS Bacieczki z lotu ptaka

    www.tbs.bialystok.pl

Przy ulicy Borsuczej na osiedlu Dojlidy w Białymstoku powstanie 87 nowych mieszkań komunalnych. Pięć lokali na parterach będzie miało wjazdy z tarasów, znajdujących się na zewnątrz – są przeznaczone dla osób niepełnosprawnych.

– Zasiedlanie tych bloków planujemy na koniec drugiego kwartału przyszłego roku – mówi Andrzej Ostrowski, szef Zarządu Mienia Komunalnego.
Na budowę mieszkań przy Borsuczej miasto wyda 9,5 miliona złotych. W planach jest jeszcze w tym miejscu trzeci blok, w którym znajdzie się około 70 mieszkań.

Nowe mieszkania komunalne w planach

Na zagospodarowanie czekają też tereny przy ulicy Bema – osiem hektarów. Został już rozstrzygnięty konkurs architektoniczny na jego zagospodarowanie. Ma tu powstać całe komunalne osiedle, ale jego budowa potrwa kilka lat. Docelowo może tu stanąć około tysiąca mieszkań.
Na razie trwają formalności. Trzeba zgromadzić niezbędną dokumentację do budowy trzech pierwszych bloków. Ma w nich powstać 176 mieszkań.

Czy powstaną i jak szybko zależy głównie od możliwości miejskiej kasy. – Do czasu, gdy nie zostanie zatwierdzony budżet miasta na przyszły rok, nie ma jeszcze decyzji o rozpoczęciu budowy – zaznacza Andrzej Ostrowski.

Inwestuje także Komunalne Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Najnowszy blok stanie u zbiegu ulicy Kołłątaja i Komisji Edukacji Narodowej. Znajdzie się w nim 80 mieszkań, osiem lokali użytkowych i garaże. Właśnie trwa przetarg na wybranie firmy, która go zbuduje. – Prace ruszą jeszcze w tym roku – zapowiada Eugeniusz Zysk, prezes KTBS. Na tym terenie w sumie jest miejsce na ponad 300 mieszkań 

Autor: mk
Współpraca: Aneta Boruch, aboruch@poranny.pl
6komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (6)

pogratulować pomysłu włodarzom, niech sobie pod blok patologie sprowadzą a nie na terenach, gdzie mogłyby powtać ekskluzywne aparatmenty w cichej okolicy
Nowak, 17.10.2011, 11:32
tak dokształcić się trzeba a nie od elementów wyzywać ...panicze
xxx, 19.11.2011, 19:39
Kolejne slamsy. Dzielnica zejdzie na psy tak ,jak to załatwili na Dojnowskiej...
TU76FI7OY, 17.10.2011, 13:15
mieszkania komunalne to nie socjalne! radzę się Wam doedukować Znawcy!
Karol, 17.10.2011, 14:45
nie każda osoba wyeksmitowana ze swojego mieszkania to menele i pijacy
gość, 17.10.2011, 20:11
Bloki komunalne to nie slamsy idioci. Ja tam mieszkam a wyeksmitowana nie jestem ....
xdd, 22.01.2012, 18:14