Aleksandrów Kujawski - do wiosny powstanie nowy blok TBS

Obecnie budowane jest drugie piętro trzypoziomowego bloku. Równolegle trwają prace wewnątrz budynku, konkretnie w piwnicy i na pierwszym piętrze.
  • Mury pną się do gór. Drugi budynek TBS powstaje zgodnie z planem. Będzie gotowy w kwietniu

    Mury pną się do gór. Drugi budynek TBS powstaje zgodnie z planem. Będzie gotowy w kwietniu

    Fot. Ewelina Fuminkowska / Gazeta Pomorska

- W tym bloku będzie czterdzieści mieszkań. Od kawalerek po mieszkania trzy pokojowe. Pierwszy budynek Towarzystwa jest dwa razy mniejszy. Oddaliśmy go do użytku siedem lat temu - tłumaczy Iwona Szafrańska, kierowniczka Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Zapisy na mieszkania w budowanym bloku trwały od 2008 roku. Wszystkie lokale są już zajęte.

- W sierpniu podpiszemy ostatnie umowy. Warunkiem mieszkania w TBS jest nieposiadanie jakiejkolwiek własności, w tym działki, a ponadto postawiliśmy swoim lokatorom warunek - musi ich być stać na opłacanie czynszu, z którym znajduje się rata kredytu. Zainteresowani musieli też zapłacić wpisowe, tj. trzydzieści procent wartości budowy mieszkania - wyjaśnia Iwona Szafrańska.

Wpisowe zaczyna się od 21 tys. zł i dochodzi nawet do 40 tys. zł w zależności od metrażu lokalu.

Prace przy budowie domu trwają od maja. Prowadzi je firma z Włocławka. Koszt budowy to ponad 4 mln złotych. Blok ma być oddany w kwietniu, a lokatorzy będą mogli od razu przeprowadzać się do swoich mieszkań.

- TBS na budowę wziął kredyt, który wynosi siedemdziesiąt procent wartości. I nie ukrywam, że mamy marzenia, by powstał kolejny budynek TBS, bo - jak zauważyliśmy - jest ogromne zapotrzebowanie na mieszkania - tłumaczy pani kierownik.

Każdego dnia na placu budowy można spotkać przyszłych lokatorów domu.

- Miło popatrzeć jak mury pną się do góry. Niedługo zamieszkam tu z rodziną. Córka najbardziej cieszy się z balkonu. Teraz mieszkamy u teściów w mieszkaniu, jest nam trochę ciasno - mówi pan Łukasz, jeden z przyszłych mieszkańców powstającego budynku.

Ewelina Fuminkowska / Gazeta Pomorska 

Autor: redakcja.regiodom
0komentarzy