W Kielcach powstanie nowy blok z mieszkaniami

Niewielka kupka gruzu została po budynku Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych przy ulicy Żabiej w Kielcach. Wyburzył go nowy właściciel.
  • Plac po budynku przy ul. Żabiej w Kielcach

    Plac pełen gruzu pozostał po budynku przy ulicy Żabiej. Nowy właściciel, który odkupił nieruchomość od „zieleni" postawi tu blok.

    Łukasz Zarzycki

– Nieruchomość kupiliśmy z myślą o działce, to ona była atrakcyjna a nie jej zabudowa. Budynek był w nienajlepszym stanie technicznym i kolidował z naszymi planami zagospodarowania terenu – informuje deweloper, Piotr Chałupka. – Zdecydowaliśmy się go wyburzyć jeszcze przed zimą z obawy, że do pustego budynku mogą się wprowadzić nieproszeni lokatorzy – przyznaje.

Dodaje, że przy ulicy Żabiej powstanie blok z mieszkaniami. – Nie wiem jeszcze jak duży będzie budynek i kiedy budowa ruszy. Na razie skupiamy się na innej inwestycji. Budujemy dwa bloki przy ulicy Kasztanowej, zabudowa przy Żabiej jest w następnej kolejności – dodaje.

Autor: Agata Kowalczyk
6komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (6)

Kur... znowu blok w tych kielcach to na każdym trawniku powstaje blok, jak jest większa łąka blok no to teraz w parku też bedzie blok. Kielce się wyludniaja ale bloki stawiaja
Anonimowy kielczanin, 08.12.2015, 08:32
gdzie jest jakis architekt???
masakra co sie dzieje....
niedlugo zaczna lasy wycinac i bloki stawiac.debilizm totalny.
ludzie nie powinni kupowac i bylo by po problemie,bo to co sie dzieje to masakra.
to co postawili na krysztalowej to przechodzi juz ludzkie pojecie a podobno juz ostatnie mieszkania zostaly.
ludzie zasanowcie sie!!! tam mozna sobie z sasiadem z drugiego bloku reke podac przez okno czy balkon :O
ubek, 08.12.2015, 08:56
hmmm dziwi mnie stwierdzenie, że wyburzył budynki nowy właściciel, bo na opisie przy rozbiórce było napisane, że to zlecenie UM Kielce....coś dziwnego trochę...
mimi, 08.12.2015, 12:09
Ja wam tam postawię blok aż się zdziwicie... Pytanie czy w tamtym miejscu nie obowiązuje aby jakiś przepis mówiący o jakiejkolwiek możliwości budowania czegokolwiek nowego? To po pierwsze. A po drugie, jeżeli wolno to czy nie ma jakiegoś przepisu odnośnie maksymalnej wysokości itp? NIEDŁUGO POZWOLICIE "DEWELOPEROM" ZABUDOWAĆ CAŁY SKWER SZARYCH SZEREGÓW i MOŻE JESZCZE CAŁY PARK?! Swoją drogą, to czy nie można tam było w budynku, który był nie tak dawno remontowany (a teraz zburzony!) zorganizować jakiegoś domu dla starszych ludzi? Albo przedszkola? Miejsce fantastyczne. Wyremontowany budynek stał gotowy... Ktoś powinien za to beknąć!!
spyman, 08.12.2015, 14:33
Blok? A gdzie będą miejsca parkingowe i jak dojazd? Na Żabiej jest niebezpieczny zjazd i ostry zakręt... Może całą Żabią zabudować szeregowcem?
se><, 09.12.2015, 20:47
Komentarz został usunięty.
zagescic ruchy i budować silny region
czak, 30.12.2015, 02:02