Polski dom zachwycił Europę i zdobył prestiżową nagrodę (WIDEO)

"Dom w Tatrach" jest dziełem podhalańskich projektantów: Jana Karpiel-Bułecki i Marcina Sznajdera. Budynek ten został zwycięzcą European Property Awards 2017.
 • Wnętrze Domu w Tatrach

  Nagrodzony w prestiżowym konkursie International Property Awards „Dom w Tatrach” stoi na zboczu Gubałówki. Przy jego budowie zastosowano najnowocześniejsze technologie i lokalne tradycyjne tworzywa, takie jak: drewno i łupek.

  Dzień Dobry TVN/x-news
 • Dom w Tatrach

  International Property Awards określana jest mianem Oskarów branży nieruchomości. Wyszukuje i nagradza najciekawsze pracownie i najlepsze realizacje architektoniczne z całego świata.

  Dzień Dobry TVN/x-news
 • Salon Domu w Tatrach

  Dzień Dobry TVN/x-news
 • We wnętrzu salonu wykorzystano lokalny łupek

  Dzień Dobry TVN/x-news

Jan Karpiel-Bułecka i Marcin Sznajder zaprojektowali niezwykły dom z widokiem na Tatry. Budynek zdobył prestiżową  nagrodę European Property Awards 2017. Dom został zbudowany na Podhalu, ale nie jest wykonany z drewna, materiału typowego dla tego regionu. Jego konstrukcja jest żelbetowa. Choć dzięki odpowiedniemu wykończeniu nie jest ona widoczna. By ocieplić wizerunek domu użyto drewna modrzewiowego oraz kamienia (lokalnego łupku). Na elewacji wykorzystano również beton architektoniczny natryskiwany na płyty z włókna szklanego. 

 Zobacz równieżDom XS – minimalistyczny budynek inspirowany architekturą skandynawską 

Projektanci zdradzili, ile kosztowała budowa tego wyjątkowego domu. Same panoramiczne szyby na parterze to wydatek blisko 400 tys. złotych netto. Koszt budowy domu bez ceny działki, na której stoi, wyniósł ponad 3 miliony złotych.

Zobacz, co było najtrudniejsze w budowie tego domu. 

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Autor: redakcja.regiodom
2komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (2)

Kocham pieski, ale, że nikt nie pomyślał o tym, że jego szczekanie podczas wywiadu będzie dla widza zwyczajnie uciązliwe?
Dom i widok przepiękny! Szkoda, że nie zaprezentowano większej części domu.
Kate, 14.10.2017, 18:38
Komentarz został usunięty.