Nowoczesne rozwiązania zastosowane w Centrum Herby

Tagi:
Centrum Herby spełnia oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Nowoczesna architektura i dobre wkomponowanie w przestrzeń publiczną zapewniły Centrum Handlowemu Herby w Kielcach Złotego Żurawia 2014.
  • Budynek Centrum Handlowego Herb

    Centrum Handlowe Herby to najpiękniejszy obiekt handlowy i usługowy zbudowany w regionie świętokrzyskim w 2014 roku.

    Dawid Łukasik

Centrum Handlowe Herby znajdujące się w Kielcach przy ulicy 1 Maja, w samym centrum Osiedla Herby. Jest to nowoczesny budynek handlowo-usługowy, zaprojektowany przez Wojciecha Głowackiego z Pracowni G2 Architekci. Inwestorem trzykondygnacyjnego obiektu jest spółka Centrum Herby.

Obiekt ma powierzchnię użytkową wynoszącą 2171 metrów kwadratowych. Strategiczne położnie w samym sercu dzielnicy, bezpośrednio przy nowo zrealizowanych węzłach komunikacyjnych, zapewnia doskonałe połączenie z centrum Kielc i drogami wylotowymi z miasta. Wokół niego znajduje się parking dla około 50 samochodów.

Wysmakowany minimalizm

Nienachalna, minimalistyczna architektura dobrze koresponduje z otoczeniem, uzupełniając i wzbogacając istniejącą zabudowę. Na parterze budynku znajdują się lokale usługowe i sklep Biedronka, piętro zaś, na które wiodą schody lub nowoczesna, panoramiczna winda, jest jeszcze na etapie zasiedlania, ale największym najemcą jest tu chińskie centrum handlowe. Piętro wyposażone jest w szeroki hol doświetlony światłem dziennym przez świetlik dachowy. Hol ten przybiera funkcjonalnie formę pasażu. Wszystkie lokale wyposażone są w indywidualne systemy wentylacji nawiewno-wywiewnej oraz klimatyzację.

Obiekt zaprojektowany został w sposób zapewniający wygodę dla osób niepełnosprawnych, a parametry techniczne pomieszczeń przyjęte są w racjonalny sposób, by spełniały oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

Złoty Żuraw 2014

Obiekt zdobył ogromne uznanie w oczach czytelników "Echa Dnia" i kapituły konkursu, czego wyrazem było przyznanie statuetki Złotego Żurawia 2014 w kategorii obiekty handlowe i usługowe. Obiekt nagrodzono przede wszystkim za nowoczesną architekturę, która dobrze współgra z otoczeniem oraz rozwiązania architektoniczne i staranne wykonanie.

Autor: Marzena Smoręda
4komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (4)

"Nienachalna, minimalistyczna architektura dobrze koresponduje z otoczeniem, uzupełniając i wzbogacając istniejącą zabudowę." no no szczególnie te szyby oklejone reklamami - bardzo nienachalne.
DarKnight, 28.05.2015, 09:39
no chyba sobie jaja robicie i jawnie naśmiewacie z czytelnika. za grosz powagi i uczciwości. byle coś napisać!!!!
przecież to jest prosty, klasyczny budynek. nic szczególnego!! zastosowane materiały najtańsze i archaiczne!! zwykła stodoła w trochę wyższym standardzie!!!
w Kielcach dalej buduje się w technologii z epoki PRL !!!
LR, 28.05.2015, 09:56
tylko że ta wspaniała winda nie działa , chcialam 2 razy wjechac na góre bedąc z wózkiem no i nadal zepsuta!
ana, 28.05.2015, 13:21
ze parking jest na 30 samochodow, w sumie mogli wg nie stawiac parkingu przeciez na Herby takie super polaczenie autobusowe:) na tyg autobusy jezdza co 20 min a w weekendy co 3 godz i to jeszcze do 19:)
asdfg, 29.05.2015, 12:58